Skocz do zawartości
CYTRYNA

Studia dzienne czy zaoczne? Opinie na temat uczelni.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

zdaję w tym roku maturę, skończyłam 4-letnie technikum o profilu technik handlowiec, specjalizacja: Podyplomówki z reklamy. Pewnie jak większość tegorocznych czy jak zdążyłam tu zauważyć przyszłorocznych maturzystów zastanawiam się nad wyborem studiów.

Nie mam jeszcze jasno ukierunkowanego wyboru, ale z racji tego, że skończyłam technikum handlowe, poważnie zastanawiam się nad kierunkami związanymi z ekonomią. Mieszkam na Śląsku i nie spieszno mi z niego wyjeżdżać, więc zastanawiam się nad jakąś lokalną uczelnią, niekoniecznie publiczną. Bardzo szeroko zakrojoną reklamę prowadzi WSB (Wyższa Szkoła Bankowa) Chorzów. Nie znalazłam tam mojej ekonomii, ale Finanse i Rachunkowość. Może ktoś z Was tam studiuje albo ma znajomych, którzy mogliby i chcieli podzielić się opinią? Albo może ktoś poda jakieś alternatywy? :)

Swego rodzaju odgałęźnikiem od tego tematu jest dla mnie opinia dotycząca rodzaju studiów - stacjonarne czy niestacjonarne? Zmierzyłam się już z wieloma opiniami, m.in. członków rodziny, którzy odradzają mi studia dzienne, mówiąc, że to tylko strata czasu i znajomych, którzy twierdzą, że zaoczne studia nigdy nie pozwolą posiąść takiej samej wiedzy jak dzienne i często pracodawcy pytają o rodzaj ukończonych studiów.

Proszę o opinie, rady... :)

Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

WSB to bardzo dobra i renomowana uczelnia, szczególnie jeśli chodzi o nauki ekonomiczne

 

Co do studiów dziennych czy zaocznych to są dwa podejścia. 

Dzienne, bo życie studenckie i wszystko co dobre związane ze studiowaniem. Inne podejście wykładowców innaczej prowadzone zajęcia. 

 

Zaoczne, bo możliwość połączenia pracy ze studiowaniem, kosztem braku wolnego czasu. Bo człowiek od poniedziałku do piątku pracuje a w weekendy są zjazdy. 

 

Tutaj znajdziesz pełną ofertę studiów ekonomicznych na Śląsku:

http://slask.studia.net/ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.