Skocz do zawartości
live

Bezpieczeństwo wewnętrzne - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad kierunkiem studiów, wprawdzie troche pozno.. no ale coz... zdawalem poprawke z matmy.

A więc co sądzicie o tych studiach? Jak jest po tym z pracą? Ostatnio usłyszalem od kogoś, ze ten kierunek jest bez sensu, bo jeśli ktos chce byc Policjantem, to moze isc do szkółki policyjnej, jesli Żołnierzem to do szkoły wojskowej itp, więc sam juz nie wiem co o tym mysleć

 

Druga opcją nad ktorą sie zastanawiam, są studia związane z grafiką komputerową (skonczylem technikum cyfrowych procesów graficznych i może warto dalej isc w tym kierunku) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Moim zdaniem powinieneś iść raczej w kierunku grafiki i kontynuować to co zacząłeś, pytanie czy chcesz to robić? Skąd nagle bezpieczeństwo wewnętrzne? Czy chcesz być policjantem lub pracować w administracji służb? Ten kierunek to połączenie historii i politologii oraz trochę bezpieczeństwa jako takiego. Na pewno po tym kierunku nie dostaniesz się bez dodatkowych egzaminów do policji. Jeśli chcesz iść do policji lub służb powinieneś wybrać uczelnię w Szczytnie, tak jest oficerska szkoła policji, po której dostaniesz dyplom mgr oraz przydział i naturalnie stopień. Tylko takie studia to służba, połączenie pracy i studiów. Dostajesz żołd, wyżywienie i nocleg w zamian za to pełnisz normalnie służbę, dzięki czemu zdobywasz stopnie wojskowe. 

 

Ale z tych dwóch kierunków na pewno warto kontynuować wcześniejsze zainteresowania na grafice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chce to robić? hmm sam nie wiem, mógłbym to robić gdybym miał jakis talent artystyczny, ale chyba go nie mam, dlatego obawiam sie, ze nawet po studiach bede mial ciężko z pracą, do tego na zajęciach, jednym z przedmiotów jest rysunek i malarstwo, a ja rysować nie potrafie :/ 

O bezpieczenstwie głównie zacząłem myslec chyba za sprawą kolegi, ktory na to idzie(złozyem podanie tam gdzie on i bylem z nim na jednych wykladach), Ogolnie wydaje mi sie, ze mnie to pociąga, jak byłem mały zawsze lubiłem oglądac filmy akcji,, sztukami walki tez sie interesuje, poza tym szybka emerytura i jakies tam dodatkowe przywileje zachęcają do pracy w służbach, boje sie tylko, ze moge byc za słaby psychicznie do tej pracy. Aczkolwiek, nie wiem jak to moze wyglądac w praktyce i czy np po 2 miesiącach dojde do wniosku, ze to nie dla mnie.

 

Na razie balansuje między jedną szkołą(bezp, wewn.) a drugą (projektowaniem graficznym) Bylem na jednych wykładach z bezpieczenstwa(konkretnie organizacja i zarządzanie) w sumie nie wiem co to ma wspólnego z służbami mundurowymi, ale mimo, ze te wykłądy byly dosc nudne, to i tak mam zapał do nauki i zapoznałem sie w internecie mniej więcej z tym co miałem zapisane w zeszycie. Nie wiem jak byloby pozniej moze ten zapal by przeminął, ooza tym chyba duzo przedmiotów jest z teorii, więc troche sie obawiam, ze nie wyrobie, bo wkuwanie na pamięć to nie jest moja dobra strona

 

Jutro jade na zajęcia z Projektowania graficznego, Ogolnie strasznie duzo kasy trace na autobusy(jedna uczelnia oddalona o jakies 120km, a druga o 150) Mogłem zrobić tak, ze od początku załatwiłbym akademik w Jarosławiu(bezp wewn) i stamtąd dojeżdałbym do rpzemysla i jakbym sie zdecydowal to wziąłbym dokumenty i sie tam rpzeprowadził, tylko wlasnie myslalem ,ze za akademik musialbym placic, ale z tego co kolega mi mowil, nie musialbym. No i jeszcze sytuacje komplikują mi dokumenty na stypendium, bo chyba nie mógłbym ich złożyć w dwóch miejscach

 

Tak wygląda plan zajęć na 1 semestr  z grafiki http://www.pwsw.pl/download,dGV4dHNfZmlsZXMjYToxOntzOjEyOiJwYXJhZ3JhcGhfaWQiO3M6MzoiODkxIjt9IzI3NDg=.html pokazałby wam jeszcze z bezpieczenstwa, ale nie wiem dlaczego nie moge sie zalogowac na swoje konto, widzialem je raz i większosc wdawala sie czystą teorią, ale moge sie mylic, bo nie znam tych przedmiotów

Moge tylko pokazać plan studiow z 2013 roku http://www.pwste.edu.pl/images/dodatki/dokumenty/2012-13_bw_s.xls Ktore z tych przedmiotów, to jakieś zajęcia praktyczne, np samoobrona, albo strzelnica?

 

A moze warto wybrac szkołe w ktorej bede mial większe stypendium? Na grafice miałbym chyba 400-450 a na bez[ wewn jakies 350+250 na mieszkanie/akademik, czyli bardziej opłacaloby sie studiowac, to drugie

 

Szczytno to prawie drugi koniec Polski (jestem z podkarpacia) więc troche za daleko, ale skoro to znana szkoła, to pewnie jest też bardzo dużo chetnych, wiec raczej bym sie nie dostał.

 

 

Na domiar złego wynalazłem jeszcze jeden kierunek ktory miesza mi w głowie. Mianowicie coś takiego Kierunek:

NOWE MEDIA, Podyplomówki z reklamy, KULTURA WSPÓŁCZESNA

Specjalność:

GRAFIKA KOMPUTEROWA  http://www.pwsz-sanok.edu.pl/instytut-hum-art/zaklad-kom-medialnej/grafika-komputerowa/ CO o tym sądzisz? Miałbym dosc blisko(40km) więc moglbym nawet z domu dojeżdzac, nie ma tam zadnych rysunkow, ani malarstwa, więc to jest plus, tylko zastanawiam sie, czy to nie ma związku z dziennikarstwem, bo do pisania artykułów, to ja sie nie nadaje. Tak wygląda plan zajęć http://www.pwsz-sanok.edu.pl/download/gfx/pwszsanok/pl/defaultopisy/231/6/1/gk_plan_ramowy_s_2014-2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczeństwo wewnętrzne ma mało wspólnego ze służbami, to kierunek politologiczno-historyczny wiec jeśli interesuje Cie faktycznie obrona kraju to musisz isc na studia wojskowe inaczej nic z tego. Na grafice trzeba dobrze rysować, to studia artystyczno informatyczne.  A stypendiami bym sie zupelnie nie sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co można robić po bezpieczeństwie wewnętrznym? 

Może ta opcja byłaby dobra? http://www.pwsz-sanok.edu.pl/instytut-hum-art/zaklad-kom-medialnej/grafika-komputerowa/ bo tu przynajmniej nie ma zajęć z rysowania, tylko nie wiem, czy to nie jest związane z dziennikarstwem, a ja raczej nie nadaje sie do pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ilości osób chętnych na daną specjalność, faktycznie przy 23 osobach to trochę ryzyko, może być też sytuacja w drugą stronę, że zabraknie dla kogoś miejsca. Zapytaj, czy specjalność na pewno zostanie uruchomiona, jednak pamiętaj, że to tylko specjalność. Podstawę programową wszyscy będziecie mieli taką samą na danym kierunku tylko niektóre przedmioty inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie pojde chyba na te nowe media, Podyplomówki z reklamy, kultura wspolczesna(dziwna anzwka kierunku( dzisiaj chyba zloze podanie, bo przynajmniej mialbym tam stosunkowo blisko(40km) i mógłbym dojeżdzać

Miałem ochote zeby isc do Przemysla na projektowanie graficzne, ale akademik zapchany, a jak tak dzwonilem za mieszkanaimi, to albo nie aktualne, albo nie opłacalne

chyba, że bym poszedł jeszcze na to bezpieczenstwo, tam przynajmniej mialbym akademik(o ile mnie nie wykreslili z listy) i stypendium nie najgorsze, a przynajmniej zdobylbym wyższe wykształcenie, moze nie ma sie co tak bardzo rpzejmować kierunkiem, bo i tak większosc ludzi po studiach pracuje w innym niz w wyuczonym zawodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc w tym Sanoku nie mają nawet kasy i teczkw na dokumenty tez trzeba swoja przynieść

W każdym razie bylem sie tam dzisiaj zapisać.... I sie nie zapisałem wlasnie dlatego, ze musiałem pojąć szukac poczty/teczki i zapłacić za rekrutacje. W tym czasie zadzwoniłem jeszcze raz do akademika w Przemyślu i okazalo sie ze zwolnili sie miejsce. Znowu zrobil mi sie mętlik w glowie, te nowe media po części chyba są tez związane z dziennikarstwem/redagowaniem tekstów, wiec pomyślałem ze nie dam rady bo nigdy nie umiałem pisac referatów na Polskim(chocaz z matury mialem ponad 70%)A wiec nie poszedłem zapłacić za rwkrutacje, zeby juz nie marnować kasy i chyba jestem jakiś chory psychicznie, bo teraz kiedy oddala mi sie kierunek w Sanoku a przybliza grafika w Przemyślu wydaje mi sie ze robię zle, bo do Sanoka mógłby dojeżdżać, zostawaloby mi troche kasy ze stypendium i może jednak ten kierunek nie byłby zly, a te jakies przedmioty związane z dziennikarstwem moze wyglądają strasznie tylko w moim wyobeazeniu... Kiedy szedlem składać podanie do Sanoka, myślałem podobnie o Przemyślu czyli, ze moze to malarstwo, rysunek nie byloby takie straszn, a kierunek lepszy itd. Podobnie bylo z bezp qewn w Jarosławiu, zanim tam poszedłem wydawalo mi się spoko, a kiedy tam poszedłem wszystko inne wydawalo mi się lepsze.... Masakra jakas

Siedzę teraz tak na lawce w parku i nie wiem co robic. Wybiorę jedno to będę żałował, ze nie wybrałem drugiego.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjąć męską decyzję, akademik to akademik ma swoje plusy, przede wszystkim jestes blisko wszystkiego co się dzieje na uczelni, a więc lepsze życie studenckie, kierunek też wydaje się ciekawszy niż bezpieczeństwo. Pomyśl też nad tym, że ciągle dojezdzanie bardzo męczy. To kolejny plus. Z drugiej strony mieszkałbyś zawsze w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.