Skocz do zawartości
Nikodem

Cześć, dla osób służących ten post kieruje prośbę o odczytanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Nazywam się Nikodem Haska, mam 15 lat, idę teraz do 3 klasy gimnazjum. Wiadomo, trzeba się zastanowić nad swoją przyszłością. Nie za bardzo orientuję się w temacie kierunków liceum/ studiów. Interesuję się głównie sportem, nauka jest mi obojętna, to znaczy - nie przeszkadza mi uczenie się( przychodzi mi to łatwo) ale nie zachwycam się nią, mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Chciałbym w przyszłości mieć ambitną pracę, dobrze zarabiać. Myślę, aby kierować się w stronę MAT-INFA ( matura z rozszerzonej fizyki, matematyki), ale nie wiem jak jest z pracą, chodzi mi tu o konkretne przykłady pracy, podam przykład:
- po studiach policyjnych czy coś podobnego, ma się pracę w policji lub straży pożarnej itp.
To samo z informatyką, co można robić po jej ukończeniu ( mówię to o magistrze). 
Kolejne pytanie dotyczy Ratownictwa Medycznego. Nie przeszkadza mi dłuższa praca, a tata mojego kolegi pracuje właśnie jako ratownik i zarabia przyzwoite pieniądze. Jakie są stawki za taką pracę? Czy studia są ,,mega'' ciężkie?

Teraz przybliżę moje ulubione przedmioty, postaram się wszystko dokładnie opisać.
Najchętniej uczęszczam na lekcje WF-u :D Wprost uwielbiam sport, szczególnie piłkę nożną, mam szansę grać w zespołach Ekstraklasy, natomiast - nauka najważniejsza.
Po WF-ie jest Geografia, wchodzi jak napój.
Czas na matematykę, mimo, że na lekcjach się nudzę to tylko i wyłącznie z powodu prostoty zadań robionych na lekcji. Cieszy mnie rozwiązanie jakiegoś zadania itp.
Kolejnym przedmiotem jest fizyka, ciekawią mnie niektóre rzeczy, a nauka sprawia mi czasem przyjemność. 
Biologia, Studia na kierunku chemia - pozycja idealna dla tych przedmiotów. Wolę jednak bardziej chemię, bo nie trzeba się kuć na pamięć. 
Polski - nie mam problemów, najmniejszych - pewne 4 od zawsze. Jednak mnie nie fascynuje.
Historia- hmm, w podstawówce uwielbiałem, przez nauczyciela w gimnazjum straciłem chęci, mam dlatego pewne 4. Dodam, że w podstawówce miałem jedną 4( jako ocena z pracy domowej) przez 3 lata...
Informatyka - zapomniałem, powinna być wyżej. Jeżeli dostanę komputer, konsolę, telefon i będę miał ciszę i spokój lubię się bawić, tworzyć :) PRzyjemne zajęcie. 
Technika - mam dwie lewe ręce :P ; / 
Plastyki i religii nie będę opisywał, szkoda słów :) Byle zapracować na 6.
Muzyka - mam jakiś talent do muzykii, ale co można z tym zrobić? Myślę o tym jak o hobby.

Proszę o odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne, pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Przed Tobą jeszcze wiele lat nauki i wiele razy możesz zmienić decyzję. Nauka nie jest przyjemna? Nigdy nie będzie:) Może na studiach :P przy wybranych przedmiotach. 

Odnośnie Twojego zapytanie to nie ma recepty na sukces musisz robić coś z pasją, a może być to zarówno ratownictwo, jak i praca związana z matematyką, czy fizyką. Jeśli będziesz w czymś dobry, będziesz robił to z pasją to i będziesz zarabiał sporo. 

Ratownictwo to bardzo fajny kierunek studiów, bardzo ważna jest biologia i Studia na kierunku chemia w liceum.

Jeśli chodzi o matematykę to masz bardzo szeroki zakres możliwości. To przede wszystkim studia techniczne, związane z mechaniką i inżynierią, może to Cię będzie kręcić? Jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jeśli miałabym coś dodać od siebie, to masz jeszcze rzeczywiście sporo czasu do studiów, i na Twoim miejscu zagospodarowałabym go angażując się w jakieś pozaszkolne aktywności - harcerstwo,  koła zainteresowań, wolontariat w jakiejś instytucji albo organizacji. Jeśli będziesz chciał, na pewno znajdziesz w swojej okolicy jakieś miejsce dla siebie. W sumie możesz zapytać tatę tego kolegi, który pracuje w pogotowiu, czy może nie mógłbyś tam przyjść i w czymś pomóc, wtedy zobaczyłbyś, jak wygląda taka praca. Są duże szanse, że odpowiedź będzie odmowna (z różnych powodów, bo taka jest procedura itp. itd.), ale przynajmniej będziesz mieć poczucie, że próbowałeś.

 

Angażując się w jakieś dodatkowe aktywności nie tylko wartościowo spędziłbyś czas, ale też poznałbyś nowych ludzi, może w swoim wieku, a może starszych, a każda taka znajomość to potencjalna inspiracja do tego, co zrobić ze swoim życiem, w którą stronę nim pokierować. Oczywiście wszystko w granicach Twoich możliwości - jeśli masz tak zawalony plan dnia, że nie dasz rady upchnąć w nim już nic więcej, to nie ma sensu dokładać sobie kolejnych obowiązków. 

 

A tu masz link do Forum dla trochę młodszych użytkowników: http://forum.edukacja.net/ , chociaż oczywiście stąd nikt Cię nie wygania :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę z waszych odpowiedzi, dziękuję za nie, ale nie otrzymałem odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytanie :) Myśląc o skończeniu studiów o kierunku informatycznym, jaką pracę mógłbym podjąć? Poza grafikiem komputerowym, jakie są stanowiska? Czy np. w administracji? Czy w firmach? Czym bym się zajmował. Szperałem w google o tym, ale nic nie mogę znaleźć. Dodam, że poza szkołą od 8/9 lat uczęszczam do profesjonalnego klubu sportowego. A co do harcerstwa, to nie ciągnie mnie do tego... Mam przyjaciół w liceum, każdy chodzi do innej szkoły. Jeden chłopak jest w            ,, mundurówce " i on ma komfort, bo wie, że chce być strażakiem, bo ma do wyboru tylko policjanta, straż miejską, strażaka i coś z wojskiem. To samo chciałbym wiedzieć o kierunku informatycznym. Kolejny kolega jest w budowlance, chce być inżynierem, coś w stylu kierownika budowy. Moja kuzynka jest w 3 klasie LO, chce być prawnikiem. Informatyk, ma takie jakby swoje podkategorie i o to pytam... Myślałem też o ekonomii, inspirowałem się tu moim wujkiem. Ciężką pracą doszedł do bogactwa, jest prezesem w jakimś banku. Podoba mi się to, że można awansować, ambitnie pracować, trochę jak w piłce nożnej - jesteś lepszy - grasz w podstawowej 11, jesteś słabszy-pracujesz, żeby być lepszy. Lubię takie rzeczy. Kierunek ekonomia by  mi pasowała, bo nie mam problemów z matematyki, jednakże orłem nie jestem... Z góry dziękuję za odpowiedzi.
P.S Napisałem tutaj, żeby doświadczeni ludzie odpowiedzieli mi, jak to jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wychowanie przede wszystkim, spoko, spoko. 

 

http://www.kierunki.net/informatyczne  w opisie poszczególnych kierunków znajdują się też informacje, czym można się po nich zajmować.

 

http://careercon.pl/event/kariera-it-20-09-2014-dla-studenta/ to Cię może zainteresować. 

Tyle z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.