Skocz do zawartości
emajkel

Jakie studia wybrać, gdzie szukać uczelni?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem z Wwa.
Zdałem mature, mam troche czasu i chciałbym zapisać się na studia.
Wyniki mam bardzo marne poza jedynie wyczekiwanym angielskim.

I teraz taka sprawa że chce się zapisać na jakieś studia które pozwalają na bardzo rzadkie uczeszczanie na uczelnie.
Słyszałem że najlepiej sprawdzają się płatne/prywatne/zaoczne.
Słyszałem również o czymś takim jak ios, czyli że bede chodził tylko na zaliczenia z tego co zrozumiałem .?

Wgl w sumie nie mam zielonego pojecia o studiach więc proszę o wyrozumiałość.

W skórcie napiszę, że potrzebuje coś takiego gdzie bd bardzo rzadko chodził (ze względu na prace)
W zasadzie nie wiem ILE wtedy razy w semestrze bd musiał chodzić na jakies ćwiczenia itd - najlepiej jak najmniej, a czytałem że moża po prostu własnie na same zaliczenia.

Tak więc priorytetem pierwszym jest uczelnia która toleruje częste nieobecności. [np pasowało by mi pojawiać się 2 razy na miesiąc jeśli wolno] - własnie dlatego chce płatne bo płace to moge również czegoś wymagać, a z drugiej strony nie chce płacić za coś co jest robione pod moją nieobecnościa :(.

hmm studia przez internet są ok?

Chciałbym też czasem może wpaść na dłużej żeby zapoznać się z ekipą i tzw życiem studenckim, dziewczyny inprezy itd.

Tak więc jeśli moglibyście mi wytłumaczyć z grubsza jak to bd wyglądało. Tzn ile macie tych sprawdzianów w roku studenckim na które trzeba chodzić ile ćwiczeń itd.

Interesują mnie tylko uczelnie warszawskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

http://www.studia.net/studia-zaoczne

http://www.kierunki.net/

http://www.uczelnie.net/

 

Polecam te strony, dużo informacji, fajne wyszukiwarki (np. szukasz, na jakich uczelniach w Polsce, prywatnych i publicznych, możesz studiować kierunek, który Cię interesuje).

 

 

Wszystkie informacje nt. składania papierów i terminów znajdziesz na stronach konkretnej uczelni w dziale Kandydat albo Rekrutacja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IOS to indywidualna organizacja studiów, ITS - indywidualny tok studiów. W żadnym z tych przypadków nie możesz przychodzić tylko na egzaminy. Jeden pozwala na drobne modyfikacje w planie, drugi pozwala na zaliczanie ćwiczeń na dyżurach wykładowcy. 

 

Co do rzadkiego chodzenia na uczelnie, to w tej chwili jest to dość mocno ograniczone. Kilka lat temu było tak, że studia zaoczne/niestacjonarne miały inny tok studiów niż te dzienne/stacjonarne, było mniej zajęć. Teraz na danym kierunku dziennym czy zaocznym musi być tyle samo godzin. 

 

Na pewno łatwiej Ci będzie na uczelni niepublicznej, ponieważ łatwiej się dogadać. Oczywiście możesz skorzystać ze studiów przez internet, wtedy masz dostęp do platformy gdzie musisz się logować i masz jakieś zadania itd. a na egzaminy przyjezdzasz na uczelnie i wtedy możesz się zintegrować z grupą, takie studia prowadzi np. Łódzkie AHE:

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=1640&p=&n=akademia-humanistyczno-ekonomiczna-w-lodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IOS to indywidualna organizacja studiów, ITS - indywidualny tok studiów. W żadnym z tych przypadków nie możesz przychodzić tylko na egzaminy. Jeden pozwala na drobne modyfikacje w planie, drugi pozwala na zaliczanie ćwiczeń na dyżurach wykładowcy. 

 

Co do rzadkiego chodzenia na uczelnie, to w tej chwili jest to dość mocno ograniczone. Kilka lat temu było tak, że studia zaoczne/niestacjonarne miały inny tok studiów niż te dzienne/stacjonarne, było mniej zajęć. Teraz na danym kierunku dziennym czy zaocznym musi być tyle samo godzin. 

 

Na pewno łatwiej Ci będzie na uczelni niepublicznej, ponieważ łatwiej się dogadać. Oczywiście możesz skorzystać ze studiów przez internet, wtedy masz dostęp do platformy gdzie musisz się logować i masz jakieś zadania itd. a na egzaminy przyjezdzasz na uczelnie i wtedy możesz się zintegrować z grupą, takie studia prowadzi np. Łódzkie AHE:

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=1640&p=&n=akademia-humanistyczno-ekonomiczna-w-lodzi

okej a ile mniej wiecej razy bd musiał sie pojawiac w miesiacu, semestrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internetowe są głównie na uczelniach prywatnych. Jeśli chodzi o zaoczne prywatne to będzie podobnie jak na państwowych jednak tolerancja co do nieobecności jest większe.

ale wtedy są zajecia w weekendy (co tydzien czy 2 tyg?) i np jesli bym sie pojawiał załóżmy 2 razy w miesiącu to by mnie usunęli?

Prace mam poza Mazowszem a studiować chce na uczelni warszawskiej, dlatego chodzi o to ze na tydzień mogłbym wpadać do domu i przy okazji odwiedzić te 2 razy w miesiącu szkole, częściej raczej odpada bo wtedy bym musiał przerwać prace i pójść na dzienne czego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy są zajecia w weekendy (co tydzien czy 2 tyg?) i np jesli bym sie pojawiał załóżmy 2 razy w miesiącu to by mnie usunęli?

Prace mam poza Mazowszem a studiować chce na uczelni warszawskiej, dlatego chodzi o to ze na tydzień mogłbym wpadać do domu i przy okazji odwiedzić te 2 razy w miesiącu szkole, częściej raczej odpada bo wtedy bym musiał przerwać prace i pójść na dzienne czego nie chce.

Wszystko zależy od uczelni. Są uczelnie na których zajęcia odbywają się co tydzień od piątku do niedzieli, a są i takie, na których zajęcia są co dwa tygodnie w soboty i niedziele. Musisz więc sprawdzić na stronie uczelni - często można podejrzeć sobie plany zajęć i po nich się zorientować albo zapytać na forum dotyczącym danej uczelni, których jest mnóstwo. Podobnie jest z opuszczaniem zajęć - są uczelnie, a dokładniej kierunki, które mają zajęcia obowiązkowe - na uczelniach technicznych są na przykład zajęcia laboratoryjne i opuszczenie takich może się wiązać z niezaliczeniem przedmiotu ale skreślić raczej nie skreślą, chyba że na danej uczelni liczy się obecność. Nie da się więc na Twoje pytania odpowiedzieć jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie studia zaoczne, ewentualnie online ale te troche kojarzą mi się z zbyt pójściem na łatwiznę i tandetą
Fajnie było by sie tak na zaocznych niepublicznych dogadać żebym przeychodził na 1 weekend raz w miesiącu :P - bo z kolei jeśli te obecności mają znaczenie właśnie jakiś ważnych zajęć ze raz bd musiał przyjść na początku miesiąca raz w środku to juz mi to nie pasuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Uczelni Łazarskiego studia zaoczne są co 2 tygodnie w soboty i niedziele, natomiast jeżeli chodzi o LDL - studia przez internet polegają na tym, że wykładowcy dają jakieś zadanie i określony czas na odesłanie rozwiązania, na nowoczesnej platformie e-learningowej umieszczaja materiały i sa w stałym kontakcie ze studentami. Przez cały semestr obowiązkowo trzeba być na jednym zjedzie - sesja (egzaminy będa wtedy w sobotę i niedzielę). Taki tryb studiów chyba byłby całkiem fajnym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Podobno bardzo dużo osób jest zainteresowanych tymi studiami LDL na łazarskim. A ja z własnego doświadczenia mogę polecić studia zaoczne. Można dogadać się z wykładowcami jeśli chodzi o obecności na zajęciach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ios - można się o niego ubiegać na większości uczelni najwcześniej po pierwszym semestrze (brana jest pod uwagę średnia ocen), jednak zazwyczaj dopiero po zaliczeniu pierwszego roku.

 

Uczelnię najlepiej wybrac taką, która oferuje nam zajęcia, które będą dla nas interesujące - nie ma sensu płacić za coś jeśli nas to zupełnie nie interesuje - to tylko marnowanie czasu i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się sprawdzić jakoś przez internet czy się dostane na dany kierunek?
Są udostępniane jakieś listy progi itd?
Co muszę zabrać ze sobą jeśli bd chciał złożyć papiery(tylko odpis?)?
Skoro mam tylko 1 odpis to  rozumiem że mogę się zgłaszać tylko na 1 uczelnie?
Może coś byście mi doradzili moje wyniki to:          i interesują mnie studia zaoczne na prywatnej bądź publicznej uczelni
p ang 93%
p pol 40%
p mat 30%

r ang 57%

Chciałbym w końcu mieć to z głowy :P

i wgl jak to jest z tymi opłatami dodatkowymi np wpisowe
patrzyłem i na Łazarskiego wynosi to 400 zł na jakiej zasadzie to wszystko polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są uczelnie niepubliczne, które wysokość wpisowego ustalają indywidualnie. Na uczelniach publicznych wysokość wpisowego to 85 zł, przy studiach artystycznych, gdzie wymagany jest egzamin z rysunku itd. koszt ten może być nieznacznie wyższy. Na uczelniach prywatnych koszt wpisowego jest ustalany indywidualnie i się zmienia, może wynosić 0 zł - w promocji, lub np. nawet 1 000 zł. Koszt ten ponosisz jednorazowo i nie jest on zwracany, przez internet trudno będzie Ci dowiedzieć się, czy się dostaniesz. Najlepiej do nich zadzwonić, jednak ze względu na niż demograficzny na uczelniach niepublicznych brakuje osób, ponieważ trzeba za nie płacić, więc powinieneś się dostać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginał? Nie masz oryginału świadectwa? Możesz sobie zrobić więcej odpisów. 

W Wa-wie nikt nie prowadzi ani doradztwa ani coachingu. 

 

Tutaj masz uczelnie z całej Polski, które prowadzą te kierunki:

http://www.studia.net/doradztwo-i-coaching

 

http://www.studia.net/coaching

 

http://www.studia.net/doradztwo-filozoficzne-i-coaching

 

Są to dosłownie trzy uczelnie, ale wiele uczelni może mieć je w swojej ofercie jako specjalności przy np. kierunku Podyplomówki z zarządzania

Zerknij tutaj: http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=5844&p=&n=uczelnia-lazarskiego-w-warszawie

Łazarski prowadzi np. Psychologie w zarządzaniu

Również Kozmiński to prowadzi:

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=5876&p=&n=akademia-leona-kozminskiego-w-warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.