Skocz do zawartości
karstr

Jaki kierunek studiów wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj co dla jednego jest + w etacie, dla drugiego będzie - :) Etat czy działalność, co jest lepsze, zależy tak naprawdę od naszego charakteru... etat daje stabilizacje i pewność, ale też nie zawsze, własna działaność więcej swoboby, ale i pracy i większe możliwości zarobkowe ale i ryzyko...

A wszystko jest dla ludzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do doradcy zawodowego i spróbuj określić swoje predyspozycje i zainteresowania.  Być może nie potrzebujesz studiów, a np. szkoły policealnej lub czegoś w tym stylu. Ja z perspektywy czasu mogę powiedzieć tak: jeśli masz możliwe, spróbuj jak najszybciej złapać fach w ręce, żebyś mógł się utrzymać. Jesli chcesz studiować, zawsze zdążysz. Jak nie dziennie, to zaocznie:)

 

dobre-betonowe-szamba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Niedawno dołączyłam do forum, dlatego z góry przepraszam, jeżeli wybrałam złe miejsce do opisania swojej sytuacji. 

Kilka miesięcy temu zrezygnowałam ze studiów filologicznych (język niemiecki). Pierwszy rok, stacjonarne. Kierunek nie przypadł mi do gustu i stwierdziłam, że nie ma sensu ciągnąć czegoś co przestało mnie interesować. Dni lecą, a ja niebawem ponownie będę musiała stanąć przed trudnym wyborem studiów. Pomijam fakt, że mam totalny mętlik w głowie i tak naprawdę mogę studiować wszystko i nic. Od dawna chodzi mi po głowie szkoła policyjna w Szczytnie, a dokładniej studia cywilne na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Odwiedziłam wiele stron internetowych, by zasięgnąć więcej informacji o tej uczelni, ale odnoszę wrażenie, że bezp. wewnętrzne na WSPOL niczym się nie różni od tego na AON, UW czy innych uczelniach. Po każdej z nich zostaję z licencjatem. Czy istnieją jakieś różnice, których nie dostrzegam? Z góry dziękuję za odpowiedź i porady. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma żadnych większych różnic, a może zadam inne pytanie co chcesz robić po tym bezpieczeństwie?

Jeżeli zdecydowałabym się na bezpieczeństwo wewnętrzne to chciałabym później zawalczyć o pracę w policji. Wiem, że ciężko jest się dostać do służb, ale słyszałam, że każde inne ukończone studia są równie dobrze punktowane przy rekrutacji i dlatego zastanawiam się, czy jest sens specjalnie kończyć właśnie ten kierunek, który nie daje wiele możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję za pochlebne opinie o toruńskim oddziale Wyższej Szkoły Bankowej. Jako przedstawiciel szkoły serdecznie zapraszam do podjęcia studiów na tej uczelni, jak i w innych naszych oddziałach, które można odnaleźć w innych miastach Polski - m.in. w poznan.studia.net, Bydgoszczy, Wrocławiu czy Gdańsku. Wszelkie szczegóły i całą ofertę dostępnych kierunków studiów I stopnia można odnaleźć na naszej stronie internetowej wsb.pl. Dodam, że zapisując się do 30 kwietnia, można oszczędzić aż 1000zł: na czesnym, które wynosi od 195zł (zamiast 245zł) miesięcznie na pierwszym roku studiów oraz na darmowym wpisowym.

 

Pozdrawiam, Renata Mazur

Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

czy ktoś z Was się orientuje jak wygląda kosmetologia na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu? Skończylam rachunkowość na UE ale tak naprawdę nie mogę znaleźć pracy. a że od zawsze moją pasją była kosmetologia więc w sumie może czegoś się uda jeszcze nauczyć. dzięki temu może łatwiej mi będzie znaleźć pracę bo np. paznokcie robię świetnie ale co z tego jak doświadcenia brak i papierka? nigdzie mmnie nie przyjmą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.