Skocz do zawartości
karstr

Jaki kierunek studiów wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem ratownictwo medyczne, energetyka lub AWF to najlepszy wybór z tych kierunków, budownictwo również brałbym na Twoim miejscu pod uwagę. 

 

Nie potrzebnie porzuciłeś pomysł z doradcą zawodowym, zbliżają się targi edukacyjne na dużych targach tacy specjaliści są czasami dostępni np. w Toruniu na targach jest taka osoba i one pomagają wybrać kierunek pod kątem Twoich predyspozycji, trzeba wypełnić kilka ankiet i jest spotkanie z doradcą, moim zdaniem warto. 

 

Pamiętam, że sprawdziłeś sytuację na teraz, nie wiesz jak będzie wyglądał rynek pracy za 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn pod tym katem tez sprawdzalem, moze zapomnialem wpisac w tym podsumowaniu bo sie tego troche nazbieralo, czytalem rozne prognozy, na najblizszych kilka lat, przewidywania na nastepny rok, nawet takie na rok 2020 i dalsze, i to wszystko co napisalem w tym obszernym poscie to wlasnie takze na podstawie tego. Zdaje sobie sprawe ze to sa tylko prognozy, no ale, na czyms trzeba sie wzorowac, polegac.

 

Co do Twojej odp to wlasnie tez sklaniam sie najbardziej do tych kierunkow aczkolwiek biorac pod uwage to ze chcialem, tzn. staralem sie unikac maty, fizy czy chemii to gdyby odrzucic energetyke zostaja 2 z ktorych chyba wybralbym ratownictwo jednak ostatecznie, choc nie do konca jestem przekonany ku temu, awf mi najmniej lezy.

 

A masz cos na to by potwierdzic ze BHP studia podyplomowe w ostatnich latach bylo tak bardzo popularne ? Bo ja przeczesalem neta dosyc bardzo i nie znalazlem nic takiego ? ; >

 

i 2. Myslisz ze warto skorzystac z pomocy takiego doradcy, w urzedzie pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawsze warto korzystać z pomocy, nie mogę Ci zapewnić, że osoba pelniąca taką funkcję w Twoim urzedzie będzie kompetentna. Nie mam żadnych dowodów, po prostu widzę tendencje podobne do europeistyki z przed 10 lat, na wielu uczelniach powstaje kierunek BHP studia podyplomowe, powstał pewien boom dlatego mam obawy, czy rynek nie będzie nasycony za 3-5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś coś o tym na początku, że interesowałoby Cię studiowanie Geodezji i Kartografii. Popatrz sobie tutaj: http://rekrutacja.am.szczecin.pl/kierunki_ksztalcenia.php Pisałeś, że wolałbyś studiować jakiś kierunek na miejscu (ze względu na sprawy finansowe), ale ta uczelnia zapewnia wsparcie materialne i finansowe dla studentów spoza Szczecina, więc może byłoby warto ewentualnie rozważyć jeszcze tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak podejdziesz do samych studiów, jeśli podejdziesz do studiów jako do zdobycia zawodu to tak, ale studia to nie tylko zawód to też nabyte umiejętności i doświadczenie. Możesz np. nie pracować w zawodzie ale to nie znaczy, że nie wykorzystujesz zdobytej wiedzy na studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, czy jest coś co lubisz robić i chciałbyś robić i czy mogą być z tego pieniądze. Moim zdaniem trzeba mieć coś nie tak z głową, by skończyć studia, po których jest "zawód z kasą", ale którego się nienawidzi. Wiadomo też, że nie można iść w drugą stronę i liczyć żuczków na mongolskich stepach w zamian za bukłak wody. Można też mieć pomysł na własną firmę itp. i wtedy przydadzą się studia związane z zarządzaniem, reklamą albo czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! Jeżeli zastanawiacie się nad swoją przyszłością, wyborem studiów i zawodem to zapraszam na mój kanał na YouTube poświęcony różnym zawodom - Szewcu Pyta W każdym odcinku rozmawiam z przedstawicielem jednego zawodu i ukazuje jego codzienną pracę. https://www.youtube.com/watch?v=A4rWdD76d-g

 

W przygotowaniu kolejne odcinki o zawodzie sędziego/mechanika lotniczego/strażaka

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To bardzo trudny wybór, bo dzisiaj jak nigdy wcześniej ciężko jest przewidzieć jak będzie wyglądał rynek pracy za 3-5 lat. Na pewno uniwersalnym kierunkiem jest zarządzanie http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-stopnia,2,2,259,54,259 , ktoś powie, że niczego nie uczy, ale to nie prawda szereg informacji na tym kierunku jest bardzo przydatny. Po za tym możesz wybrać oczywiście kierunki bardzo specjalistyczne np. Pedagogika dziecięca i tu już zamykasz się na konkretną pracę. Polecam wszystkim traktować studia jako dobrą podstawę i już w trakcie nich zdobywać doświadczenie, ogarnąć rynek pracy jak on wygląda i co możecie z niego dla siebie wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu niech zawsze będzie to co was interesuje - bo taki zawód będzie dla was najlepszym rozwiązaniem na całe życie.

I to nie musi być coś wielkiego. Najważniejsze, aby być w czymś konkretnym specjalistą, bo tak właśnie człowiek budzi w sobie odpowiedni potencjał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu niech zawsze będzie to co was interesuje - bo taki zawód będzie dla was najlepszym rozwiązaniem na całe życie.

I to nie musi być coś wielkiego. Najważniejsze, aby być w czymś konkretnym specjalistą, bo tak właśnie człowiek budzi w sobie odpowiedni potencjał.

 

 

Zgadzam się w zupełności, w życiu przede wszystkim trzeba lubić to co się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jest po studiach morskich, teraz się dokształca w studium doskonalenia kadr akademii morskiej w gdyni. Robi jakiś kurs mechaniczny. Praca ciężka, ale dobrze płatna i stała, a to w dzisiejszych czasach najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie iść na studia tylko dlatego, że wszyscy na nie idą. Właśnie w ten sposób robi się ludziom krzywdę - siedzą 5 lat na studiach po czym i tak nic z tego nie mają, a tak od dawna już by mieli dobrze zarobkową pracę.

Tak to prawda, iść na studia na siłę, bo wypada, bo koledzy, itp. to jeden z większych błędów w życiu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bardzo dziwne pytanie "jakie kierunek"

jak połowa osób Ci powie Studia na kierunku chemia to pójdziesz na chemie?

powinienes myśleć o tym co Ty chcesz a nie co inni.

może w ogóle nie chcesz iść na studia? w dzisiejszych czasach to studia to nie wszystko. to nawet nie jest dużo. kiedyś studiowała garstka dziś prawie wszyscy. idą bo inni też idą i traktują to jak obowiązek jak liceum czy gimnazjum.

ja np. wybrałam szkołe policealną educatio w warszawie. Technik rachunkowości też dobrze brzmi, a wiem ze finanse są wszędzie więc gdzieś napewno uda mi sie znaleźć pracę i może będę pracować obok absolwenta rachunkowości po studiach, kto wie.

popatrz co chcesz robic.

automatyka? idz. najwyżej nie dasz rady ale będziesz miał świadomość że spróbowałeś...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bardzo dziwne pytanie "jakie kierunek"

jak połowa osób Ci powie chemia to pójdziesz na chemie?

powinienes myśleć o tym co Ty chcesz a nie co inni.

może w ogóle nie chcesz iść na studia? w dzisiejszych czasach to studia to nie wszystko. to nawet nie jest dużo. kiedyś studiowała garstka dziś prawie wszyscy. idą bo inni też idą i traktują to jak obowiązek jak liceum czy gimnazjum.

ja np. wybrałam szkołe policealną educatio w warszawie. Technik rachunkowości też dobrze brzmi, a wiem ze finanse są wszędzie więc gdzieś napewno uda mi sie znaleźć pracę i może będę pracować obok absolwenta rachunkowości po studiach, kto wie.

popatrz co chcesz robic.

automatyka? idz. najwyżej nie dasz rady ale będziesz miał świadomość że spróbowałeś...

Bardzo fajna wypowiedź! Popieram ten punkt widzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na własną rękę ma dużo plusów i minusów i nalezy sobie zdać sprawę, że wcale to proste nie jest. Poza tym nie każdy się nadaje do prowadzenia swojej działalności. Jest duzo większa część ludzi, która woli iść na etat i mieć pewność, że kasa co miesiąc będzie na koncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.