Skocz do zawartości
kalafiorsi

Olsztyn da się lubić!

Rekomendowane odpowiedzi

Olsztyn to miasto, w którym o dziwo mieszkańców przybywa (i to bardzo dobrze), ponieważ jest to miasto stworzone dla studentów. Można tutaj chwalić dzielnicę, gdzie znajduje się Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, tj. Kortowo. Jest ono wyodrębnione jakoby od innych dzielnic miasta, tworzy przez to swoistą przestrzeń dla studentów - miasteczko studenckie. Kortowo położone jest niedaleko Jeziora Kortowskiego, a oprócz wielu uniwersyteckich instytucji znajdują się tam również dwa inne jeziorka: Stary Dwór i Modrzewiowe.

Nie każdy wie, że przed wojną na Kortowie znajdował się szpital psychiatryczny, a jego ocalałe budynki służą dzisiaj m.in. Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu. Odbywające się co roku juwenalia olsztyńskie przyjęły swoją nazwę jako Kortowiady.

Z tego co można przeczytać Kortowo to miejsce bardzo przyjazne studentom, aż samemu chce się jechać do Olsztyna i zobaczyć to na własne oczy. A jakie są wasze obiekcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok akademicki wprawdzie się jeszcze nie zaczął ale ja już zostałem zaproszony przez znajomych na olsztyńskie juwenalia, czyli Kortowiadę. Trochę żal porzucać rodzimy uniwerek w tak beztroskim czasie jak juwenalia ale z drugiej strony słyszałem już wiele pochlebnych opinii na temat Kortowiady, więc może jednak się wybiorę żeby samemu przekonać się czy rzeczywiście jest tak fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, dlaczego tak dużo osób narzeka na Olsztyn i na UWM? Ja sama studiuję tu od roku i spotkałam się z wieloma opiniami, że na UWMie jest słaby poziom, że Uniwersytet nie przygotowuje do pracy, że ludzie są po prostu słabi i dlatego dostali się na uczelnię "dla słabych". Mi bardzo podoba się Kortowo i studiowanie na UWMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2013 o 14:05, Emilka napisał:

Kortowo ma niezwykły klimat. Miasteczko studenckie jedyne takie w skali całego kraju :)

To fakt można się zakochać w tym pięknym miejscu:) A Uniwersytet bardzo się rozwija, stając się silną konkurencją dla czołowych uczelni w naszym kraju np. głośno było ostatnio, że po kierunku lekarskim absolwenci zajęli 1. miejsce w Polsce na Lekarskim Egzaminie Końcowym. W egzaminie uczestniczyli absolwenci 12 uczelni medycznych. Jak czytałam wszyscy absolwenci roku akademickiego 2014/2015, kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych UWM zdali z pozytywnym wynikiem. Pozostałym, 11 uczelniom się to nie udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale pozostałe 12 Wydziałów też ma się czym pochwalić:) np. tak z ostatniej chwili - dziś czytałam informację, że Prof. Radosław Wiśniewski, dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa został właśnie dyrektorem Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.