Skocz do zawartości
charlene

SGGW vs PW / UW vs SGH -ekonomia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dostać się na finanse na UW, ale chyba poległam na matmie(ok.60%). SGGW i PW(ekonomia) są moim planem B, na obie mam duże szansę się dostać, ale nie wiem, która z nich byłaby lepsza. Zależy mi, żeby było coś więcej niż sama teoria. Ewentualnie myślę o zaocznych na UW lub SGH(fir). Do tej drugiej przekonuje mnie nacisk na języki, niestety za późno się obudziłam i zdawałam maturę tylko z angielskiego;( Czy zaoczne na tych uczelniach dużo różnią się od dziennych? Tzn. Czy poziom nauczania jest podobny, nacisk na przedmioty ten sam? Nie mam dużych wymagań, chcę po prostu zdobyć wykształcenie na księgową i znać więcej niż jeden język;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na studiach ekonomicznych zaoczne to nie jest wcale taki zły pomysł. Te kierunki całkiem nieźle się wpasowują w system zaoczny, a do tego w takich zawodach jak księgowy mocno ceni się doświadczenie, więc praca podczas studiów się opłaca. 

 

Jeśli zaś chodzi o uczelnie, to najlepiej mieć dyplom z SGH, największy prestiż, ale i studia są chwalone. Na przykład w porównaniu z UW kładą tam większy nacisk na języki, a mniejszy na teorię, matematykę itp. Na drugim miejscu jest UW w wersji trudniejszej (WNE) albo prostszej (Wydział Zarządzania). Jeśli Cię stać, to możesz jeszcze rozważyć Koźmińskiego. A potem jest długo, długo nic... 

 

Jeśli jednak chcesz zaznać życia studenckiego (bo na zaocznych jest z tym słabo), to też wcale nie zaszkodzi iść na dzienne. Finanse na SGGW też ponoć nie sa złe, chociaż wiadomo, że to szkoła specjalizująca się w czymś innym. Niemniej wydział ekonomiczny też już od dłuższego czasu mają i wiele osób nawet go chwali. Najmniej polecam polibudę. To świetna uczelnie, jeśli chodzi o kierunki techniczne, ale z innymi jest tam raczej słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.