Skocz do zawartości
JanKowal_01/03

Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,jako, że za rok zdaje maturę,to zacząłem już poważnie zastanawiać się co dalej. Zatrzymałem się na myśli o studiach na uniwersytecie ekonomicznym we Wrocławiu, pomyślałem sobie, że jak już będę absolwentem technikum ekonomicznego, to jakąś tam wiedzę już będę miał i będzie możliwe trochę łatwiej. Ale mam dylemat jaki kierunek mam wybrać. Napewno nie będzie to związane z rachunkowością (nie cierpię monotonii jaką ona cechuje się). Rozważam albo analitykę gospodarczą, Podyplomówki z zarządzania lub ekonomię (plan zajęć każdego kierunku widziałem) I z tym ostatnim nie do końca jestem pewien, ponieważ wszędzie się słyszy,że ekonomistów na rynku pracy jest za dużo i panuje bezrobocie. Czy mógłby mi ktoś doradzić,co będzie bardziej przyszłościowym i potrzebnym kierunkiem? I jakby ktoś napisał kilka słów o samym uniwerku,czy może konkurować z najlepszymi, czy pracodawcy chętnie zatrudniają absolwentów itd. to będę bardzo wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezrobocie wśród ekonomistów? Przecież różne zawody związane z finansami są od lat na liście najbardziej poszukiwanych. Z tym że fakt, że ekonomista to jeszcze nie zawód, zawodem to jest księgowy, analityk itp. Kierunek ekonomia jest najbardziej ogólnym z kierunków ekonomicznych, można po niej wykonywać praktycznie wszystkie zawody związane z finansami, tylko trzeba się na coś potem ukierunkować. Jeśli już wiesz, że chcesz być analitykiem, możesz od razu wybrać analitykę. studia z zarządzania jakoś szczególnie nie polecam. Uchodzi za najłatwiejszy kierunek ekonomiczny, a to kierunkowi nigdy nie służy, poza tym zarządzać projektami to można i bez studiów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Zapraszam do wypełnienia ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRtJzhdh7B2ZScwDXJRPwOtQMdcs-dELeMxMi32K4Pa5Vy7g/viewform   Dziękuję za poświęcony czas.
    • Nie potrafię zdecydować się na jeden z kierunków, bo obawiam się kilku rzeczy. Jestem osobą dokładną, sumienną. Nie lubię pracować z ludźmi, w przyszłości wolałabym pracować indywidualnie. Z jednej strony chciałabym ukończyć studia typowo ścisłe/inżynierskie, ale boję się, że nie dam rady i wykończę się przy tym psychicznie. Pod uwagę biorę matematykę/analizę danych/informatykę. Matematykę lubię, ale nigdy nie byłam żadnym pasjonatem czy geniuszem, na rozszerzeniu bez problemu dawałam radę na 4-5, ale to głównie zasługa mojej ciężkiej pracy no i nauczyciela. Teraz boję się, że mogłabym sobie zwyczajnie nie poradzić. Owszem, jestem osobą ambitną i pilną, ale gdy coś mnie przerasta, zwyczajnie wolę odpuścić niż zniszczyć sobie psychikę.  Informatyka jako kierunek wydaje mi się niby łatwiejsza niż matematyka, ale za nią z kolei nigdy szczególnie nie przepadałam ani nie miałam dużej styczności (klasa podstawowa). Rodzina namawia mnie na finanse i rachunkowość, ale perspektywa pracy w banku niezbyt mnie satysfakcjonuje. Mam wrażenie, że studia ścisłe zapewniłyby mi większą stabilność jeśli chodzi o pracę. Nie jestem jednak umysłem typowo ścisłym i stąd moje  wątpliwości. Czy ktoś mógłby doradzić mi coś sensownego w tej kwestii?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.