Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Czy ciężko dostać się na logopedię?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja partnerka planuje rozpocząć od przyszłego roku studia logopedyczne. Czy ktoś obeznany w temacie wie może, jak przebiega wizyta u logopedy, który daje zezwolenie na wykonywanie zawodu? Czy trzeba mieć idealny zgryz czy mogą być drobne mankamenty? Jak to wszystko wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Lidka
      Chce rozpocząć studia magisterskie w Poznaniu a dokładniej na kierunku logopedia ogólna . Wcześniej studiowalam w Bydgoszczy pedagogike przedszkolna i wczesnoszkolna. Jaką uczelnie polecacie? 
    • Przez Uniwersytet Zielonogórski
      Pedagogika to nie tylko studia dla nauczycieli. Studia na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Zielonogórskim można podzielić na trzy obszary:
      nauka języków obcych i praca z nowymi mediami, praca z podopiecznymi zdolnymi, praca z podopiecznymi z różnymi deficytami. Co to oznacza w praktyce? Po naszych studiach możesz pracować z dziećmi głuchoniemymi i z wadami mowy, z uzdolnionymi artystycznie, uczyć małe dzieci języków obcych Wprowadzać dzieci i młodzież w świat Internetu Nauczysz się budować kreatywność dorosłych. Inne opcje to resocjalizacja czy socjoterapia? W sumie kilkanaście specjalności studiów licencjackich i magisterskich. 

Poza tym Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe wyrosło właśnie głównie dzięki absolwentom pedagogiki - spora część polskich kabareciarzy ukończyła specjalność animacja kultury na pedagogice UZ
    • Przez Joanna
      Dzięki kompleksowemu połączeniu wiedzy z takich dziedzin jak logopedia, lingwistyka, medycyna i psychologia, powstał unikatowy kierunek studiów, który pozwala na badanie i pogłębianie wiedzy na temat zaburzeń mowy.
      Więcej na: http://www.kierunki.net/logopedia-z-audiologia
    • Przez Natalia
      Część,
      Słuchajcie poszukuję studiów podyplomowych z logopedii i audiologii w kujawsko-pomorskim.
      Możecie coś polecić? Ktoś z Was robił studia w tym kierunku?
      Czy są warte swojej ceny?
      Potrzebuje tych studiów do pracy z dziećmi słabo słyszącymi.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Może tez niech ktoś napiszę cokolwiek o tym kierunku z własnego doświadczenia, albo doświadczenia znajomych lub kogoś innego... piszcie cokolwiek wiecie
    • Witam, nie widziałam tutaj takiego tematu, dlatego założyłam nowy. Jeśli nawet jest to  mam nadzieję że w tym wątku będzie wszystko bardziej uaktualnione i świeże. Chciałabym się dowiedzieć coś na temat studiów psychologicznych. I mam tutaj na myśli nie tylko osoby, które studiują, ale też takie które dopiero się do tego przygotowują albo już ukończyły takie właśnie studia. Tak naprawdę niech piszę każdy, kto ma jakiekolwiek informację na ten temat i chciałbym się nimi tutaj podzielić. W tym roku piszę maturę i miałam taką myśl, żeby tutaj rozeznać się i obczaić w tym zakresie odrobinkę. Głównie chodzi mi o sam proces rekrutacji, przedmiotów jakie zdawaliście na maturze, punktów z jakimi się dostaliście na uczelnie i wymagania (oczywiście na stronach internetowych uczelni znalazłam wymagania, ale można dodać do tego jakieś newsy, jeśli ktoś ma interesujące wiadomości).  Jestem otwarta na wszystkie uczelnie, bez kategoryzowania ich na ten czas na lepsze i gorsze. Osobiście planowałam sobie (SWPS albo UW). Ale to są tylko plany... dlatego nie zwracajcie na to zbytniej uwagi. Piszcie to wszystko, co wiecie.  
    • Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Składasz podanie o wznowienie studiów, jeśli dziekan się zgadza to zalicza Ci obecny przebieg studiów i wyznacza różnice programowe. Raczej nie pyta wykładowców o zdanie
    • po rozmowie w dziekanacie uzyskałam informacje, że mam zlozyc podanie o wznowienie studiow i o przepisanie ocen, jednak potem Pani mi powiedziala ze powinnam spytac wykladowcow czy moga mi przepisac oceny i w takim wypadku jak to wyglada? jezeli podanie do dziekana o przepisanie ocen bedzie zatwierdzone to wtedy mam przepisane wszystkie oceny juz bez pytania wykladowcow a jesli nie to moge jeszcze spytac ich indywidualnie albo sie jakos odwolac? chcialam tez napisac maila do kazdego wykladowcy z prosba o przepisanie ale nie wiem czy tak wypada czy powinnam szukac kazdej osoby indywidualnie na uczelni
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.