Skocz do zawartości
Licealista

Matura 2021

Rekomendowane odpowiedzi

Część ,

Jestem obecnie w klasie maturalnej i powoli zaczynam obawiać się matury, ponieważ w liceum w żadnym roku nie byłem i cały mój rocznik pełen rok w szkole ( 1kl-strajk, 2 i 3 e-learning). Oczywiście mamy ogromne zaległości - powinniśmy zbliżać się do końcówki i materiału i zaczynac powtórki , natomiast na niektórych przedmiotach tkwimy w materiale z klasy drugiej. Wiem że to forum o studiach , ale też wiem że maturzyści czasami to zaglądają , co mówią w waszych szkołach , też macie tak duże zaległości ? Ja naprawdę zaczynam się bać , może nie o to że nie zdam , ale o to czy uzyskam odpowiedni wynik na wymarzone studia. Wiem że to było nie sprawiedliwe gdyby podstawa programowa była zmniejszona ale prawdę mówiąc nie mamy równych szans ze starszymi kolegami, dużo nauczycieli mówi : przeczytajcie sami cały dzień siedzicie w domu , ale nie rozumiem wszystkich zadań z matematyki czy innych przedmiotów ścisłych . Co myślicie o maturze , obawiacie się , czy myślicie że będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Licealista, zamieszania ze strajkiem i zdalną edukacją pokazały raczej, że obecna rola nauczyciela kompletnie nie pasuje do otoczającej rzeczywistości. Bycie osobą zastępującą podręcznik miało sens, gdy wiedza nie była dostępna jednym kliknięciem. 

W dniu 6.11.2020 o 19:19, Licealista napisał:

przeczytajcie sami cały dzień siedzicie w domu

I to potwierdza moje powyższe zdanie. "Macie i przeczytajcie" nie byłoby głupie, gdyby wiązało się z kontynuacją na zasadzie "później rozwieję wasze wątpliwości". Niestety, rola eksperta przerasta intelektualnie wielu nauczycieli, od których większą wiedzę miewają zdolni uczniowie. Dlatego radziłbym nie załamywać rąk nad nauczycielami bezkarnie niewywiązującymi się ze swoich obowiązków i zgłębiać wiedzę z wybranych przedmiotów na własną rękę. Korepetycje też mogą być cenną pomocą. Warto również pamiętać, że progi na studia są ruchome i zależą wprost od poziomu trudności matury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej flustracji dawno nie czytalem. 

Niby jakimi narzedziami ma ten nauczyciel szkolny prowadzic edukacje. 

Wszystkie grzechy edukacji odbijaja sie na nauczycielach a oni sa w tym najmniej winni. Winny jest rząd, czy ten czy inny. Nikt nigdy nie stawia na edukacje. 

Nauczyciel nie ma zadnego sprzetu, ktory dostalby od pracodawcy. To pracodawca ma zapewnic warunki pracy. 

Kiedy ja ide na prace zdalna otrzymuje sprzet i narzedzia do pracy od  firmy. 

Niby jak ma to zrobic nauczyciel? 

Tak sie sklada, ze znam samych wspanialych nauczycieli, ktorzy robia duzo ponad to co wymaga od nich system.

Przyklad:

To jest chore zeby nauczyciel kupowal nagrody za wlasne pieniedze na konkurs organizowany przez szkole bo mu zal dzieci a szkola nie ma pieniedzy. Co wiecej sami rodzice nie dali na ten cel pieniedzy bo rada rodzicow powiedziala ze nie chcieli wplacic. 

 

Wiec najpierw poszukalbym prawdziwych winny sytuacji, a nie obrazal tych, ktorym bardzo czesto najbardziej zalezy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz napisał:

Niby jakimi narzedziami ma ten nauczyciel szkolny prowadzic edukacje. 

Hmm... W szkołach są komputery, więc jeśli ktoś nie ma lub nie chce ze swojego, można rozstawić np. po jednym na salę i dać prowadzić zajęcia z klasy, w której przebywa tylko jeden nauczyciel. Druga opcja to wypożyczenie stacjonarki do domu analogicznie do gorzej przygotowanych firm, których pracownicy stale potrzebują dostępu do dysku firmowego, intranetu i oprogramowania z licencją stanowiskową. Co prawda nauczyciele nie mają tak wygrórowanych potrzeb sprzętowych, ale niech sprawiedliwości stanie się zadość.

 

Ogólnie rzuca się w oczy brak zaangażowania w zmianę stanu rzeczy. Zamiast brać stacjonarki, można było naciskać na zakup lub leasing zestawów z laptopem, stacją dokującą i monitorem z klawiaturą. Dystrybucja poszłaby teraz błyskawicznie. 

5 godzin temu, Łukasz napisał:

Tak sie sklada, ze znam samych wspanialych nauczycieli, ktorzy robia duzo ponad to co wymaga od nich system.

Super, każdy zna profesjonalistów, którym należy się szacunek. Jednak problemem jest to, że nie ma co zrobić z obibokami, których zaangażowanie ogranicza się do wysłania numerów stron, ściągniętej z internetu prezentacji albo filmików z YT. W takiej sytuacji całość spoczywa na barkach ucznia i rodziców, chociaż nauczyciel dostaje normalną pensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze szkoly sa bardzo slabo wyposazone w sprzet. Przewaznie jest jedna sala informatyczna gdzie jest 20 komputerow. Nauczycieli w szkole ponad 100/jest zawsze. 

Nauczyciel jest ostatnim trybikiem. Dopoki nie zmieni sie podejscie rzadu do nauczania to tak niestety bedzie. 

 

Po latach nauczycielom przestaje sie chciec i jest to tylko i wylacznie wina naszego systemu, ktory ciagle im przeszkadza. 

Prosze tez zwrocic uwage, ze nauczyciel nie byl przez nikogo szkolony do tego systemu pracy. Nie lezy to w jego obowiazkac i 90% nauczycieli woli pracowac ze szkoly niz z domu. 

 

Ludzie w mieszkaniach niw maja warunkow do prowadzenia lekcji online. Nawet bytowych, mowi o ludziach zarabiajacych po studiach 1700 zl a po 10 latach pracy i 3 awansach zawodowych jako nauczyciel mianowany ma pensje 2500. 

 

O czym my w ogole rozmawiamy. A temat rzeka. Sa nauczyciele w wieku 50+ ktorzy nawet nie maja internetu w domu. Nikt ich nie przeszkolil i nie przygotowal. 

 

Podsumowujac: pretensje prosze skladac do osob odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.