Skocz do zawartości
deleted account

Informatyka na PG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zainteresowany tym, jak duże w przybliżeniu są moje szanse na dostanie się na studia I stopnia w kierunku informatyka na PG. Nie mam porównania do progów punktowych z poprzednich lat, bo system liczenia punktów się zmienił. Mam 144,8 punktów w nowym systemie.

Wyniki w załączniku.

Centyle:

• język polski podstawowy: 96%
  • język angielski podstawowy: 84%
  • matematyka podstawowa: 98%

• fizyka rozszerzona: 35%
  • matematyka rozszerzona: 88%
  • informatyka rozszerzona: 88%
  • język angielski rozszerzony: 98%

Jakie są najlepsze alternatywy dla kierunku informatyka w Trójmieście?

wyniki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, Fiszu napisał:

Nie mam porównania do progów punktowych z poprzednich lat, bo system liczenia punktów się zmienił.

Oczywiście, że masz - w liczbach względnych jako ułamek maksymalnej liczby punktów. 

1 godzinę temu, Fiszu napisał:

Jakie są najlepsze alternatywy dla kierunku informatyka w Trójmieście?

UG, oprócz tego UMG i AMW.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gutek napisał:

Oczywiście, że masz - w liczbach względnych jako ułamek maksymalnej liczby punktów.

86,19 punktów w takim razie.

Automatyczne progi w latach 2017, 2018, 2019, 2020 na PG to kolejno:

• 88,03
  • 83,56
  • 92,96
  • -

Centyle w latach 2017, 2018, 2019, 2020 z przedmiotów matematyka i informatyka dla moich wyników to kolejno:

• 87% i 90%
  • 96% i 86%
  • 83% i 86%
  • 88% i 88%

Fizyka bardzo widocznie nie wyszła w tym roku, przy moim słabym wyniku centyle na lata 2017, 2018, 2019, 2020 kolejno:

• 49%
  • 58%
  • 48%
  • 61%

Biorąc pod uwagę najcięższą w tym roku fizykę od lat, centyle w 2020 większe od centyli w roku 2019 (92,96) i zbliżone do tych z roku 2017 (88,03), szansa jest, ale potrzebuję szczęścia?

Godzinę temu, Gutek napisał:

UG, oprócz tego UMG i AMW.

Na UG od poprzedniego roku informatyka dzieli się na profil praktyczny i profil ogólnoakademicki. Który Pana zdaniem wydaje się być lepszy dla kogoś kto planował studia na kierunku informatyka na PG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fiszu, UG ma wydział MFI cieszący się dobrą renomą, więc profil nie ma żadnego znaczenia. Chociaż tak na marginesie można dodać, że praktyczny spotyka się raczej na uczelniach ze słabszą kadrą i zapleczem, gdzie przepisy nie pozwalają na ogólnoakademicki. Dlatego UMG, AMW i prywatne nie prowadzą informatyki o profilu ogólnoakademickim. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam. Jestem studentem 1 roku ekonomii. Bardzo się cieszę z wyboru tego kierunku. Na drugim roku będę musiał wybrać specjalność (wybiorę na 99% ekonometrię/statystykę). Jedną z karier jaką rozważam jest data analyst. Po ukończeniu studiów licencjackich będę chciał iść na studia drugiego stopnia, i tu pojawia się moje pytanie. Myślę nad dwoma kierunkami: Analityka gospodarczą( ekonometria, matematyka, statystyka, big data i BI, pogramy informatyczne typu SQL i R itd) Informatyka w biznesie( wprowadzenie do języków R i Python, bazy danych, big data, HTML, tworzenie aplikacji) Który z tych dwóch kierunków byłby lepszy. Mogę dosłać więcej szczegółów (plan lekcji, prezentację kierunki, opis itd.) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.        
    • Cześć Dostałem się na 2 uczelnię i nie wiem co wybrać. Czy możecie mi napisać która będzie lepsza. Dostałem się na Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytet Wrocławski i Akademie Wojsk Lądowych. Oczywiście chodzi mi o studia cywilne  
    • Witam wszystkich, posiadam wykształcenie średnie techniczne z fryzjerstwa. Aby stworzyć sobie alternatywę na rynku pracy (obecnie pracuję w zawodzie) postanowiłem przygotować się do zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych. Czy ukończenie licencjatu z pedagogiki specjalność Pedagogika szkolna z profilaktyką społeczną + ewentualne studia podyplomowe do nauczania zawodu będzie dobrą drogą do zdobycia odpowiednich kwalifikacji do wykonywania tego zawodu? Studiować mam zamiar na Akademii Ignatianum w Krakowie w trybie niestacjonarnym. Pozdrawiam! :) 
    • Hmm... W tym miejscu sam odpowiedziałeś sobie na powyższe pytanie. Jeśli nie jesteś w stanie zdać testów sprawnościowych, a chcesz zostać oficerem, to jedyna droga do gwiazdek na mundurze wiedzie przez seminarium i fuchę kapelana. Wszyscy pozostali, od szeregowych po oficerów, muszą zaliczyć testy sprawnościowe. Na szeregowego bez perspektyw awansu jak najbardziej. Oprócz studiów mundurowych, oficerem można zostać po studium oficerskim. Tam jednak rekrutują zwykle magistrów inżynierów, lekarzy, prawników itd. Możesz samodzielnie zgłębić ten temat.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.