Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój problem polega na tym, że do połowy kwietnia nie wiedziałem co chciałbym robić w życiu. W końcu zrozumiałem, że fascynują mnie tabelki, wykresy, analizowanie tych danych, itd. Doszedłem do wniosku, że w przyszłości fajnie byłoby pracować jako data science. 

I tutaj pojawił się kolejny problem. Moimi przedmiotami rozszerzonymi są: wos, geografia, angielski. Co nie pozwala mi na za duży wybór. Koniec końców udało mi się znaleźć aż dwie uczelnie, które pozwolą mi na przyjęcie.

AGH - inżynieria i analiza danych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska), zakładam że będzie ciężko się dostać, ale nie wykluczam, że może się udać. Tutaj prawdopodobnie wstęp daje mi geografia rozszerzenie w okolicach 80% + matematyka podstawa ok. 80%. 

UEP - Informatyka i ekonometria, tutaj wymagania są zdecydowanie mniejsze.

 

Sprawdzałem sylabus no i myślę, że kwestia przyłożenia się i dam radę. Są też jakieś bloki obieralne(? czy jakoś tak) i po AGH, mimo że jest to na tym wydziale, to mogę zamiast typowo geologicznych przedmiotów wybrać właśnie związane z data science, no ale trzeba też przetrwać pierwszy rok, na którym jest trochę fizyki, itp. Natomiast na UEP jest to bardziej liźnięcie tematu. Wiadomo, że jak się dostanę to wykorzystam tez czas moich wakacji na podciągnięcie się w niektórych aspektach. 

Dodatkowo dodam, że nigdy nie programowałem xd

tutaj sylabusy:

https://syllabuskrk.agh.edu.pl/2019-2020/pl/magnesite/study_plans/stacjonarne-inzynieria-i-analiza-danych

https://esylabus.ue.poznan.pl/pl/20/S/1/all/IiE/IGA

 

Zwlekałem kilka dni z napisaniem tego wpisu, bo nie wiedziałem o co mam zapytać i czy w ogóle oczekuję jakiejś odpowiedzi.

Nie wiem też co o tym wszystkim myśleć. Możecie napisać swoje wnioski odnośnie mojego wyboru? Potrzebuję chyba poszerzenia horyzontów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekawy jak mi poszło to na AGH nawet nie startowałem, a tak to udało mi się dostać na dwie uczelnie, może nie są najwyższych lotów, ale mimo wszystko jestem zadowolony. 

Uniwersytet Szczeciński na wydziale ekonomii, finansów i studia z zarządzania na kierunku informatyka i ekonometria (licencjat)

Uniwersytet Zielonogórski na wydziale matematyki, studia.net/informatyka i ekonometrii na kierunku inżynieria danych (inżynier) 

 

Chwilę myślałem nad tym co wybrać. Z jednej strony sporo teorii i przedmiotów ekonomicznych, a z drugiej ta nieszczęsna matematyka. Miasta w moim małym podsumowaniu różniły się m.in. ludnością, perspektywami, rozrywkami, pracą, życiem, kosztami, czasem dojazdu (ze względu na covid), ale podsumowując wszelkie korzyści i wady zdecydowałem się na UZ, swoją drogą, że sugerowałem się także przejrzystością strony :o. Mam nadzieję, że dobrze wybrałem i nie będę żałował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.