Skocz do zawartości
bubababub

Problem z wyborem kierunku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem na jakie studia pójść. Dostałem się na wydział studia z zarządzania na kierunek Podyplomówki z zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej na politechnice warszawskiej (nowy kierunek na tej uczelni jak i chyba w Polsce) i na matematykę na uksw. Nie wiem co brać pod uwagę czy lepsza uczelnie czyli pw czy kierunek który od początku bardziej mnie interesował (czyli studiuj matmę na uksw). Myślę, też czy by nie sprobowac przenieść się później na matematykę na drugi rok na uw z uksw, jeśli takie rzeczy są możliwe albo już skończenie studiow na uksw. Dodam też, że w przyszłości myślałem o pracy w banku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Łukasz napisał:

Witaj na forum. Przeniesienie jest mało możliwe. Lepiej patrzeć na kierunek niż uczelnie. Matematyka daje dużo większe możliwości niż zarządzanie.

Jeszcze tak dopytam z ciekawości. Czy to duża różnica dla pracodawcy matematyka z uksw a uw? Bo jeśli tak to myśle nad poprawianiem matury z matematyki rozszerzonej za rok (w tym miałem 80%) i pójściem właśnie na uw. Ale za to ten rok spędziłbym na powtórce do matury i zostałbym w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łukasz napisał:

Jestem przekonany że jest różnica dla pracodawcy między tymi uczelniami.

Czyli opłaca się poczekać rok, żeby poprawiać maturę ? Bo od niedawna drugi kierunek jest płatny i jak po peirwszym roku na matematyce na uksw będę chciał się przenieść na pierwszy rok na uw to za ilosc wykorzystanych punktów ects będzie trzeba dopłacić. Albo czy 80% z matmy wystarcza na takie kierunki i niepotrzeba poprawiać( w tym roku nie brałem udziału w rekrutacji na uw i tez nie mogę znaleźć progów punktowych na matematykę z tego roku, bo z tego co patrzyłem w poprzednich latach 80% raczej wystarczało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

2 kierunek jest płatny? od kiedy? jakieś info? trzeba dopłacić za ilość punktów? od kiedy? jakieś info?

 

Czy opłaca się? Pewnie, rok przerwy to idealny czas na pracę i zdobywania jakiegoś 

ale możliwe, że nie zrozumiałem do końca jak tak działa wtedy prosiłbym o wytłumaczenie sprawy z tymi punktami ects...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.