Skocz do zawartości

Bad_Student_2

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O Bad_Student_2

 • Tytuł
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @KAWA Skandynawistyka to kulturoznawstwo, czy filologia? Tak z ciekawości pytam. Zajęcia w szkole językowej? Hmmm. Nie wydaje mi się, żeby coś takiego udawało się większości osób. I moim skromnym zdaniem nie do końca zależy to od chęci tylko. I tylko od zarządzania wolnym czasem. Na anglistyce UW pierwszy rok był w latach 90-tych taki, że załamać się można było. Aż tyle nauki. Aż tyle egzaminów. I do tego zajęcia w takich godzinach, że z pracą się studiowania pogodzić łatwo nie dawało.
 2. Ciężko w to uwierzyć. Kojarzy się ze studiami marnej jakości. Takimi, na których przechodzi się z roku na rok bez przygotowań do egzaminów, samymi tylko obecnościami. Lub głównie. Cóż to były za dzienne studia. I gdzie?
 3. "Trzeba się liczyć z koniecznością".... jak to brzmi. Ale tak to jest, jak ktoś szuka studiów na siłę.
 4. No to ja nie wiem, co to były za studia. Na dziennej anglistyce UW np. nie dało by się tak raczej zrobić. Nauki jest bardzo dużo. Stypendium dostać niełatwo. Odpada wiele osób. W tym takich utrzymywanych przez rodziców.
 5. Nauczyciel akademicki – to osoba pełniąca funkcję publiczną: http://www.jawnosc.pl/?p=2113 Granice dopuszczalnej krytyki osób publicznych: http://www.serwisprawa.pl/artykuly,28,23446,granice-dopuszczalnej-krytyki-osob-publicznych GRANICE WOLNOŚCI WYPOWIEDZI PUBLICZNEJ przekraczają jedynie wypowiedzi przedstawiające NIEPRAWDZIWE informacje o osobach pełniących funkcje publiczne oraz zawierające opinie, które nie mają wystarczającego oparcia w faktach. Ochrona wolności wypowiedzi obejmuje nie tylko opinie wyważone i rozsądne. Ocena nawet przesadzona, ale oparta na faktach prawdziwych, jeżeli nie zawiera treści znieważających, NIE POWINNA być uznana za naruszenie czci. Wskazuje się w orzecznictwie także, iż wolność słowa i swoboda wypowiadania się obywateli na temat działań podejmowanych przez osoby pełniące funkcje publiczne STANOWI PODSTAWOWY ELEMENT porządku prawnego.
 6. Nie chce Ci się w to wnikać? Nietypowe podejście, jak na administratora takiego forum. Może się mylę, ale wydaje mi się, że po prostu nie znasz konkretnych przepisów. Skoro w prywatnych szkołach podstawowych stosuje się wobec nauczycieli "przepisy dotyczące ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych", to dlaczego miało by być inaczej w przypadku wykładowców prywatnych uczelni? Powodowałoby to dość niejednoznaczną sytuację. Bo wykładowca wykładający i na uczelni prywatnej i na publicznej, a takich przecież nie brakuje, jednocześnie byłby osobą publiczną i nie był nią... Nie jestem prawnikiem, jak już zostało nadmienione. Nie znam się na takich niuansach i zawiłościach. Zważywszy na to, o jaki kraj chodzi, wiele dziwnych rozwiązań jest z pewnością możliwych. Czy sugerujesz, że to, czy ktoś jest osobą publiczną, nie zależy od miejsca pracy i pełnionej funkcji, tylko od rodzaju zawartej z pracodawcą umowy? Sugerujesz, że można być osobą publiczną częściowo, albo w jednych obszarach miasta tak, a w innych nie? A co, jeśli wykładowca uczelni i publicznej i niepublicznej, jest w drodze z jednej placówki do drugiej? Jak go wtedy należy traktować, załadając, że działa to tak, jak twierdzisz? Nie chciało Ci się, jak widzę, kliknąć opublikowanego linku i zwiększyć nieco swojej wiedzy w temacie. Gdybyś przeczytał, choć pobieżnie, zalinkowany tekst, zauważyłbyś, że w odpowiednim miejscu znalazło się tam słowo DODATKOWO. A więc: Dziwnie podchodzisz do sprawy, Łukaszu. Niby coś tam piszesz, ale konkretnie napisać nie chcesz. A przecież po to m.in. są fora internetowe. Szkoda. Niedojrzałe to bardzo.
 7. Nie jestem prawnikiem. Prywatna, czy nie, uczelnia to uczelnia. A wykładowca to wykładowca. Nie twierdzę, że nie ma żadnych różnic między uczelnią publiczną, taką, jak UW i prywatną, jak LSW. Różnic jest wiele. Niestety na niekorzyść LSW. Skoro jednak tak świetnie orientujesz się w temacie, to proszę powołaj się na postanowienia, ustawy, paragrafy. A w międzyczasie rzuć okiem na to: "Do nauczycieli zatrudnionych w szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkoły publicznej [...] stosuje się przepisy dotyczące ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych." http://kartanauczycielablog.pl/karta-nauczyciela-w-szkole-niepublicznej/
 8. Jak widzę nie przeczytałeś, albo nie przyjąłeś do wiadomości, zamieszczonych w poprzednich postach cytatów odnoszących się do kwestii krytyki osób publicznych, jakimi są nauczyciele. No cóż. A miałeś podane, jak na tacy. Prawnikiem raczej nie jesteś. Gdybyś był, znałbyś się na rzeczy. Z łaski swojej nie strasz już więcej piszących tu osób jakimiś odpowiedzialnościami rzekomo grożącymi z powodu rzeczowej i niezjadliwej krytyki ad rem osób publicznych.
 9. Pomówienie oraz zniewaga W przypadku pomówienia (czyli zarzucenia osobie popełnienia czynu uważanego społecznie za naganny), obok naruszenia dobrego imienia dochodzi do popełnienia przestępstwa opisanego w art. 212 kodeksu karnego. Pomówienie może dotyczyć każdego i nie musi być adresowane do szerokiego, nieograniczonego kręgu osób (można kogoś pomówić także np. w gronie znajomych). Co więcej, pomówienie dokonane w Internecie ma szczególny charakter, jako że kara za pomówienie za pomocą środków masowej komunikacji jest surowsza, niż w przypadku zwykłego pomówienia – osoba pomawiająca może liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Nawet jeżeli zarzut jest zgodny z prawdą, jego uczynienie może być niedozwolone. Ktoś, kto dokonuje zarzutu publicznie (czyli także w Internecie, pod warunkiem że treść zarzutu jest dostępna dla nieokreślonej liczby osób), nie popełnia przestępstwa tylko wtedy, gdy zarzut dotyczy osoby pełniącej funkcję publiczną, lub zarzut służy obronie społecznie uzasadnionego interesu. W szczególności niedozwolone jest czynienie zarzutu dotyczącego życia prywatnego lub rodzinnego osoby pomawianej – chyba, że ma on na celu zapobieżenie niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego. http://www.web.gov.pl/e-punkt2_prawo_autorskie/316_1134.html
 10. Studenci nie są osobami publicznymi. Może jeszcze jeden cytat: "Krytyka skierowana np. w osobę nauczyciela akademickiego, a nie w jego zachowanie jako takie np. sposób prowadzenia zajęć – jest tzw. krytyką ad personam, która jest, co do zasady, niedopuszczalna, a nie krytyką rzeczową, tzw. ad rem, która z kolei, co do zasady, jest dopuszczalna." https://www.psrp.org.pl/6587/student-w-internecie-czyli-konsekwencje-naduzywania-wolnosci-slowa/
 11. Jak wyżej? W jakim sensie, Łukaszu? Jak to można przeczytać w Internecie, "zakres krytyki osób publicznych jest szerszy, a ochrona ich dóbr osobistych węższa", że zacytuję jeden z artykułów.
 12. P.S. W kwestii formalnej: OPINIE NA PORTALACH MOGĄ BYĆ KRYTYCZNE http://lswipblog.pl/pl/2015/07/opinie-na-portalach-moga-byc-krytyczne-byle-rzeczowe-i-rzetelnie/ NAUCZYCIEL TO OSOBA PUBLICZNA http://www.rp.pl/Nauczyciele/306039966-Nauczyciel-jest-osoba-publiczna.html
 13. Przeczytawszy co i jak piszesz można odnieść takie wrażenie. Że jesteś po stronie tego miłego pana doktora, który teoretycznie powinien zajmować się popularyzowaniem literatury i historii Anglii, nie zaś uniemożliwianiem zaliczenia testów z tych przedmiotów. Oczywiście, masz do swoich opinii pełne prawo. Mimo wszystko jednak, zważywszy na sytuację, Twoje zachowanie jest zastanawiające. Dane osobowe? A czy ja podaję jego PESEL, adres, wzrost, wagę, kolor oczu i tym podobne informacje? To wykładowca. A więc poniekąd, i w jakiejś części, osoba niejako publiczna. Jego imię, nazwisko i stopnień naukowy widnieją w Sieci m.in. na planach zajęć poszczególnych semestrów. I jakoś nikt nikogo z tego powodu jeszcze nie pozwał. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale wykładowcy akademiccy sami się reklamują na różne sposoby. Reklamują swoje publikacje. Reklamują swoje wykłady. I nierzadko zajęcia. Ich podstawowe dane można też znaleźć na stronach uniwersytetów, na których wykładają. I jakoś nikt nie ma z tym większego problemu. Tutaj, na tym forum, imię, nazwisko, jak najbardziej jawny stopień naukowy doktora Fordońskiego, tudzież link do jego strony na facebooku, zostały podane wraz z dość lakonicznym, pozbawionym domniemań i nadinterpretacji, opisem pewnej, bardzo oficjalnej i udokumentowanej, decyzji tego pana. Niby dlaczego w kraju, w którym obowiązuje prawo do wolności słowa, mam nie mieć prawa do tego, żeby napisać wprost, że dr Krzysztof Fordoński dał studentom 5 dni na naukę semestru literatury i semestru historii, kiedy tak właśnie było? Czy wolno mi napisać, że dr Krzysztof Fordoński dnia tego i tego prowadził wykłady na uczelni takiej, a takiej? Czy to także jest w tym kraju zabronione? A jeśli nie jest; czym różni się to od napisania, że — zgodnie z prawdą, niestety —- dał studentom 5 dni na naukę wiadomych przedmiotów? Nota bene. Dr Fordoński uważa, że postąpił dobrze, słusznie i, zapewne, zgodnie z etyką wykładowczą. W czym więc problem? Zrobił, jak zrobił. Nie jest to jego zdaniem ani niewłaściwe, ani złe, ani z jakichkolwiek powodów naganne. No więc o co chodzi? Mój post to przecież nie jakiś ostentacyjny, złośliwy, zmyślony paszkwil. To po prostu opis tego, jak ten facet zachował się wobec swoich studentów, w czerwcu 2017, w Lingwistycznej Szkole Wyższej. Nie są to żadne domniemania na temat jego życia erotycznego, nie są to informacje o tym, gdzie i za ile doktor Fordoński kupuje pomidory, nie są to także żadne fałszywe pomówienia. Na jakich konkretnie paragrafach lokalnego prawa opierasz się zatem po raz kolejny sugerując, że moje działanie lokalne prawo narusza?
 14. To nie żaden "hejt". To tylko opis tego, co się zdarzyło. Po to m.in. jest internet. Obywatele i przyszli studenci mają prawo wiedzieć. Dzięki temu będą mogli podjąć pewne decyzje i rozpocząć działania odpowiednio wcześniej. Odnoszę wrażenie, że jesteś po stronie tego miłego pana doktora. I uczelni, która za pieniądze studentów tak im zorganizowała zajęcia. Czy tak jest?
 15. Moim zdaniem to wstyd ogromny. Wręcz hańba. Dla poważnego wykładowcy uniwersyteckiego i redaktora naczelnego takich żurnali, oczywiście. Bicie piany? Nie rozumiem Twojej oceny sytuacji. Pewne działania zostały już podjęte. Jednak ze względu na to, jaką osobą jest Rektor uczelni, nie jest to wcale takie proste, jak mogło by się osobom nie będącym w temacie wydawać...
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.