Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Mam problem, chciałbym udać się na studia związane z IT w jednym z większych miast. Matematyke zdałem okej i myślę że dostane się bez problemu. Problem polega na tym że boję się że wywaliłem się na pisemnej podstawie z polaka i rozważam różne możliwości w razie gdyby sprawdził się czarny scenariusz.. 

Poprawka w sierpniu i co potem? Jedną z opcji jest gap year. Mógłbym w tym czasie na przykład udać się na wolontariat za granicą (o ile by mi się dostać na jakiś program). Lub inna bardziej realna opcja -iść na studia w moim mieście z terminu dodatkowego, przemelanżować rok, ale przy tym w tym czasie doszkalać się w kierunku przyszłego zawodu i po roku iść na wymarzony kierunek. Co myślicie? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie po roku moje punkty z matury będą liczone tak jak dla osób które zdały normalnie, będę mógł przystąpić do pierwszej rekrutacji?

Wiesz, gdybym sie dostał na informatyke nawet na słabszej uczelni to chyba bym czegoś się nauczył przez rok. Myślę że jest to możliwe ze względu na niż demograficzny i ciągły spadek zainteresowania uniwerkiem w Olsztynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolontariat zagraniczny to fantastyczna sprawa, jest wiele organizacji które wysyłają ludzi aby pomagać ludności w krajach słabiej rozwiniętych. Lecisz na przykład do Kolumbii albo na Filipiny, masz gdzie mieszkać, co jeść. Poznajesz kulturę, rozwijasz sie, pomagasz, co chcieć więcej? W każdym razie okazało sie ze z polskiego mam 60%, wiec bez potrzeby sie martwiłem. Nie wiem co trzeba by bylo napisać zeby nie zdać. Mam za to kolejny problem. Jestem na liście rezerwowej na jednej uczelni i musze złożyć na niej dokumenty, żeby mieć dalsze szanse. Na drugiej natomiast wyniki są później ale też musze zanieść dokumenty. Czy mozna złożyć dokumenty w dwa miejsca. Jeśli tak to skąd wziąć drugą kopie świadectwa?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Tak jak wspomniała PannaZuzanna - dobra książka to była ta właśnie Dariusza Kulmy. Jak idziesz na jakiś kierunek techniczny, to pamiętaj o dobrych podręcznikach typu Analiza Matematyczna - Krysicki, Włodarski - wtedy to była taka niebieska książka, ale mega przydatna. Jak szukasz jeszcze jakichś informacji, artykułów o liczbach urojonych czy coś to podrzucam Ci artykuł https://blonie24.pl/liczby-urojone-zrozum-ich-tajemnicza-nature/
    • Dzisiejszy wybór modeli materacy jest tak ogromny, że nierzadko stwarza osobie kupującej nie lada problem. Rosnącą popularnością cieszą się jednak produkty Senpo, głównie ze względu na bardzo wysoką jakość, dostosowanie do potrzeb ciała użytkownika i zastosowanie naturalnych tworzyw. 
    • Imprezy firmowe znane również jako eventy firmowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne, dzięki zauważeniu szeregu korzyści, które ze sobą niosą. To już nie tylko gry zespołowe oraz zabawa do białego rana, ale również przemyślana komunikacja i osiąganie celów biznesowych. Posiadając swoją firmę pewnie się zastanawiasz, czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób je zorganizować? Od czego zacząć?
    • Od stycznia 2021 roku skierowania na badania obrazowe wystawiane są wyłącznie w formie elektronicznej. To znaczne ułatwienie zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.