Skocz do zawartości
MlodyKurczak

Ulga studencka bez legitymacji

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Sytuacja wygląda nastepujaco: zmienilem kierunek i musialem oddac legitymację. I mam pytanie: czy jesli mam decyzję o przyjeciu na studia to czy mam prawo korzystać z ulgi czy dopiero po 1 października jak już zostane oficjalnie studentem i otrzymam legitymacje?

Nie chce placic pozniej mandatu gdyby sie okazalo ze nie moge korzystac ze znizki, dlatego wolę sie upewnic, aby potem nie miec problemów. Pozdr :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero jak dostaniesz legitymację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh, szkoda. W tamtym roku pamietam, ze kupowalem miesieczny to wolaly ode mnie decyzje, ale moze to inna sytuacja. No nic, dzieki za odp ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy, na co miałaby być ta zniżka. Ja jeżdżę np. Kolejami Mazowieckimi i tam osoby niestudiujące, ale mające mniej niż 26 lat, mogą korzystać z ulgi 35 %. Trzeba wszystko sprawdzać w regulaminie przewoźnika :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• To trudno sytuacja. Wszystko zależy od nastawienia władz. Jeśli będą chcieli to Ci to umożliwia, jeśli nie to nie ma szans. Próbuj, co Ci szkodzi
    • Otrzymałem odpowiedź. Niestety nie daje za wiele nadziei:     Przedstawiłem swoją sytuację i po kilkunastu linijkach dopytałem, czy w obecnej sytuacji, gdzie nie korzystałem z żadnego powtarzania semestru (z dostępnych 3) a moje wznowienie semestru nie należało do najszczęśliwszych, to czy jest w obecnej sytuacji jakiekolwiek rozwiązanie dla mnie. Szczerze nie wiem co robić dalej. Czy jest jakikolwiek sens odpowiedzi na list w sprawie skreślenia z listy studentów? Czy mogę w nim prosić o skierowanie na powtarzanie semestru?
    • @xxxmarcysiaxxx, podstawą wszelkich sukcesów w dzisiejszym świecie jest indywidualna zaradność. Oznacza to tylko tyle, że spełniając jakieś minimum formalności (np. magisterka + język), cała reszta spoczywa w rękach zainteresowanego - tutaj jest dokładnie tak samo. Jeśli marzy się Tobie praca za sam papierek, idź np. na lekarski, pielęgniarstwo, farmację albo na dowolne studia wojskowe. Wtedy nikt nie będzie oczekiwał wykazania się, że jesteś w czymś lepsza od innych.  
    • @Nowicjuszka odpisałem Ci na PN, ale napiszę jeszcze dla przyszłych pokoleń z podobnymi pytaniami.  Przeniesienie się na medycynę z innego kraju do Niemiec jest możliwe tylko w teorii. W praktyce nie jest możliwe nawet przeniesienie się pomiędzy niemieckimi uczelniami. Dla studenta z Polski pozostaje tylko możliwość rozpoczęcia medycyny w Niemczech od zera, co przy obowiązujących od niedawna nowych kryteriach naboru też jest bardzo, bardzo trudne, a dla wielu (nawet z bardzo dobrą na polskie realia maturą) będzie niemożliwe.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.