Skocz do zawartości
Gosia50

Co sądzicie o połączeniu tych kierunków?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zapytać o Waszą opinię. Myślę o połączeniu popularnego FIR-u ze studiami filologia germańska- język biznesu. W przyszłości chciałabym mieć pracę biurową lub pracować zdalnie w domu przy tłumaczeniach. Po jakim czasie zacząć studiować drugi kierunek? Oba na raz myślę, że to odpada.

 

Mam również drugi dylemat. Z powodów zdrowotnych miałam w 2. klasie dużo przewrotów, ledwo przeszłam. Wcześniej bardzo dobrze się uczyłam, miałam stypendia za naukę. Teraz idę do 3 klasy liceum. Planuje zostać po klasie maturalnej rok w domu. Problem polega na tym, że niestety muszę rozszerzać fizykę, której nie potrafię zrozumieć. Z racji klasy maturalnej nauczyciel zaproponował mi układ : mam 2 na koniec bez pracy. Jest to świadectwo maturalne I w związku z tym mam wątpliwości. Wiem, że oceny dotychczas nie liczą się na studia. Boję się, że nasz kochany rząd, chcąc zmniejszyć liczbę osób studiujących, wprowadzi zaostrzone reguły I ta ocena stanie mi na przeszkodzie ( nie śmiać się proszę). W tej chwili nadrabiam ogromne zaległości z 2. klasy. Proszę o jakieś ogólne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe połączenie. Właściwie każdy kierunek warto łączyć z filologia germańska. Przyda Ci się taka wiedza w przyszłości. Szczególnie w działach eksportu czy też współpracy. 

Nie wiem dlaczego rząd miałby zmieniać liczbę osób studiujących i włączać fizykę do wymagań na germanistyke czy FiR.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie FiR oraz jakiegokolwiek języka w naszych czasach jest jak najbardziej opłacalne. Bardzo dużo firm potrzebuje ludzi ze znajomością innego języka niż angielskiego.  
Wracając do "przewrotów". Ja miałam bardzo podobny problem, ale w klasie maturalnej. Trzy razy leżałam w szpitalu, musiałam pozmieniać swoje plany w ciągu miesiąca przed maturą!  Jednak stwierdziłam, że wszystko można zrobić. Zakasałam rękawy i udało się. 
Dostałam się na studia oraz zdałam maturę za pierwszym razem. ;) 
You can do it

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z racji klasy maturalnej nauczyciel zaproponował mi układ : mam 2 na koniec bez pracy. Jest to świadectwo maturalne I w związku z tym mam wątpliwości. Wiem, że oceny dotychczas nie liczą się na studia. Boję się, że nasz kochany rząd, chcąc zmniejszyć liczbę osób studiujących, wprowadzi zaostrzone reguły I ta ocena stanie mi na przeszkodzie ( nie śmiać się proszę).

Nikt Ci nie powie, co w przyszłości zrobi rząd, ale warto mieć na uwadze to, że oceny na świadectwie nie są w żaden sposób miarodajne. W jednych szkołach ocenę dopuszczającą dostaje się już za 30%, a w innych - analogicznie do studiów - za 60%. Jednolita matura służy właśnie sprawiedliwej ocenie.

Cytat

Myślę o połączeniu popularnego FIR-u ze studiami filologia germańska- język biznesu.

A czy nie lepiej zainwestować czas i pieniądze w jakiś porządny kurs niemieckiego, zamiast męczyć się z całą masą rzeczy zbędnych dla kogoś, kto nie jest tłumaczem, nauczycielem itp.? I stopień filologii w teorii gwarantuje znajomość języka na poziomie C1, co wcale nie jest rzadkością wśród studentów i absolwentów innych kierunków na renomowanych uczelniach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.