Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałam się na transport na politechnice gdańskiej i warszawskiej. Nie mogę się zdecydować, na której z tych uczelni chciałabym studiować. Może ktoś na forum potrafiłby mi doradzić, która z nich jest lepsza. Może ktoś coś wie z własnego doświadczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pewno lepsza jest warszawska, daje też większe możliwości, ja jednak wolałbym studiować nad Zatoką Gdańską

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez maciejkuczynski
      Dobry wieczór :))

Z góry prosiłbym o przeniesienie, jeżeli zły dział. Sprawa jest ważna i ma na celu ostrzec innych studentów, więc nie chciałbym, żeby temat został usunięty.

Chciałbym Was poinformować o ważnym błędzie w IRK Politechniki Częstochowskiej, który powoduje, że system wylicza zły wynik punktowy (u mnie zbyt niski), co może spowodować, że ktoś się nie dostanie na studia, chociaż jego wyniki na to pozwalają.
      Ale po kolei.

Politechnika Częstochowska uwzględnia przy rekrutacji cztery przedmioty: MATEMATYKĘ, POLSKI, JĘZYK OBCY  i PRZEDMIOT DODATKOWY. Jako przykład będę wykorzystywać kierunek, na który ja się rekrutuję, czyli informatykę. Dodam, że przedwczoraj ogłoszono listę zakwalifikowanych (co nie oznacza pierwszej listy przyjętych), wczoraj zawiozłem dokumenty, a dopiero dzisiaj odkryłem ten błąd.

MATEMATYKA:
      Przelicznik: podstawa * 1 lub rozszerzenie * 2, waga 1
      Mam 100 z podstawy i 60 z rozszerzenia, więc 100 vs 120, wybieramy wynik korzystniejszy, zatem MATEMATYKA 120.

POLSKI:
      Przelicznik: podstawa * 1 lub rozszerzenie * 1 (bez dodatkowych punktów), waga 0,8
      Mam 93 z podstawy, więc 93 * 0,8, czyli POLSKI 74,4.

JĘZYK OBCY (angielski):
      Przelicznik taki sam jak dla polskiego: podstawa * 1 lub rozszerzenie * 1, waga 0,8
      Mam 100 z podstawy i 96 z rozszerzenia, więc wybieramy podstawę (100 vs 96), 100 * 0,8, ANGIELSKI 80.

PRZEDMIOT DODATKOWY - dla informatyki są to: informatyka, fizyka lub chemia. Ja wybieram chemię:
      Przelicznik jak matematyka: podstawa * 1, rozszerzenie * 2, waga 1
      Mam 78 z chemii rozszerzonej, więc CHEMIA 156.

Po zsumowaniu powinno być 430,4. A mam tylko 294,4. Dlaczego?
      System z jakiegoś powodu nie policzył chemii. Polski + matematyka + angielski daje 274,4. Zgodnie z regulaminem rekrutacji "w przypadku braku przedmiotu dodatkowego, przyznaje się za niego 20 pkt.". To się zgadza, bo 274,4 + 20 daje 294,4, czyli mój wynik według IRK. Sprawdziłem jeszcze raz poprawność wpisanych przeze mnie wyników, ale niczego nie pominąłem.

Czy ktoś z Was miał kiedyś podobne doświadczenia? Kochana grupko rekrutująca się na PCz, ale i na inne uczelnie, sprawdźcie Wasze wyniki koniecznie! Zdarzają się różne błędy, jak ten, które mogą zafałszować całą listę kandydatów i uniemożliwić Wam dostanie się na studia. Jutro jadę osobiście do komisji rekrutacyjnej omówić ten problem i zwrócić na niego uwagę.

https://www.pcz. pl/pl/file/16302/download?token=F4kvMdFS - to jest link do regulaminu rekrutacji (usuń spację po kropce).

Miłego wieczorku <33
    • Przez KieMooN
      Tak. Wiem, że takich tematów jest milion lecz nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania po swojemu!
      A więc tak. Matura poszła słabo. Jedynie gdzie publicznie mam jakieś szansę dostać się na publiczne to SGGW *powtarzam są szanse*. 
      Zakładałem taki scenariusz, dlatego myślałem również o studiach prywatnych. PJATK, WIT, WWSI itp.  A może coś innego?
      Chciałbym, żeby uczelnia nakreśliła mi odpowiedni kierunek nauki, liczę się z tym, że poziom raczej wszędzie jest wysoki (?)
      Czy są tu takie osoby, które rzetelnie mogą napisać coś co mnie nakłoni do wyboru jednych z tych uczelni? Tak, patrzyłem koszta.
      Również, jeśli są tu studenci/absolwenci to też proszę o opinie nt. tychże uczelni.

• Przez Kinga_
      Cześć! Od października zamierzam zacząć studia w Warszawie (kierunek zarządzanie). Biorę pod uwagę 4 uczelnie prywatne: WSB (Wyższa Szkoła Bankowa), UTH (Uczelnia Techniczno-Handlowa), WSM (Wyższa Szkoła Menedżerska) oraz WSZ-SW (Warszawska Szkoła Zarządzania). Jak wiadomo, ile ludzi tyle opinii, ale może macie swoje własne na temat tych szkół lub znacie kogoś, kto tam studiuje. Proszę Was o doradzenie mi, którą z nich wybrać. Może wtedy będzie mi trochę łatwiej podjąć decyzję. Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi. 
    • Przez Zabawski
      Witam,
      Proszę doświadczone osoby o poradę. Mam zamiar studiować w Warszawie, interesuje mnie prawo stacjonarne na Uniwersytecie Warszawskim, oraz kierunek zwany "Prawo i Finanse" na Akademii Leona Koźmińskiego, który zakłada studiowanie dwóch kierunków na raz, prawa (5 lat magisterskie) oraz finansów i rachunkowości (3 lata licencjat). 

Moje pytanie brzmi następująco. Kto ma przewagę w znalezieniu zatrudnienia w korporacji, Mgr Prawa z UW, czy Mgr Prawa, oraz lic. Finansów i Rachunkowości z ALK (prestiżowej, ale prywatnej uczelni), biorąc pod uwagę że istnieje pośród pracodawców przeświadczenie że absolwenci uczelni publicznych są cenniejsi od tych którzy "kupili papierek" i spotkałem się z opiniami że pracodawcy nie patrzą nawet dalej na CV chwalące się ukończeniem uczelni prywatnej, i taka aplikacja idzie prosto do kosza, z drugiej strony to wciąż dyplomy z dwóch kierunków.

Kolejne pytanie, podobne do powyższego. Jak taka sytuacja ma się w poszukiwaniu zatrudnienia w kancelariach radcowskich, lub notarialnych jako radca, lub notariusz.

• Przez wildgenie7
      Witam
      Mam pytanie dotyczące kalkulatora punktów przy rekrutacji. https://kalkulator.wielgos.me
      Jest on warty uwagi i dobrze liczy? Np. przy założeniu matematyka podstawowa 80%, polski 60% oraz angielski 70% daje mi np. na energetyce 239 pkt - dostałbym się w każdym roku z takimi wynikami. Tak łatwo się dostać czy ten kalkulator źle liczy? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na politechnikę rzeszowską jeśli nie umiesz bardzo dobrze fizyki to nie masz się co wybierać (przynajmniej na ten kierunek), bo bardzo o niego dbają i nawet jeśli się dostaniesz, to wylecisz z hukiem po pierwszym semestrze (Jak duża część osób która przyjdzie), więc przemyśl decyzję.
    • Na każdym cywilnym pilotażu musisz najpierw zrobić licencję we własnym zakresie. Za darmo szkolą się tylko podchorążowie w Dęblinie na późniejsze potrzeby wojska, ale na studia wojskowe trudno się dostać plus trzeba odpracować co najmniej 2-krotność okresu nauki, a wojskowe uprawnienia nie liczą się w cywilu i vice versa.    Inna sprawa, że do latania analogicznie jak np. do pływania, potrzeba tylko stosownych uprawnień, a żadne wykształcenie nie jest wymagane. Studia robi się zwykle po to, aby mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek powrotu do "osiadłego" trybu życia. Nie kierunek, a specjalność na LiK lub MiBM.
    • Cześć, przychodzę z do Was z pytaniem co do wyboru studiów i moich szans. Planuje iść na kierunek pilotaż. Jak na razie rozpatrywałem 3 uczelnie - LAW Deblin, Politechnika poznańska oraz Politechnika Rzeszowska. Czy ktoś był na tych uczelniach bądź studiuje i mógłby się wypowiedzieć? Głównie mi chodzi o progi czy trudno jest się dostać szczególnie do Dęblina (z tego co widziałem to jest tylko 27 miejsc). Rzeszów najmniej mnie zachęca przez to, że jest wymagana licencja PPL we własnym zakresie (koszt 30 000zł, na pozostałych dwóch wysztko zaczyna się od 0). Czy brać jecsze pod uwagę inne uczelnie z tym kierunkiem niż te 3 o ile takie są? Uczniem jestem przeciętnym/dobrym. Na maturze zdaje rozszerzoną matematykę, informatykę (jestem w technikum informatycznym i na wszelki wypadek nie dostania sie na te uczelnie planuje informatyke na WAT) i możliwe, że rozszerzony angielski. Myślę, że jakbym się przyłożył to z matematyki i informatyki mniej wiecej 60-70%. Najbardziej mi zależy na Dęblinie. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki
    • Że względu na renomę SGH i Łazarski. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.