Skocz do zawartości
TRupII

Wybór studiów technicznych z naciskiem na programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Zacząłem ostatnio przeglądać oferty uczelni i szczerze mówiąc strasznie ciężko jest się w tym połapać, a jeszcze trudniej dopasować kierunek do własnych zainteresowań. Stąd takie pytanie, czy znacie lub studiujecie na kierunku (I stopień stacjonarne) ze sporym naciskiem na programowanie, algorytmikę, metody obliczeniowe lub modelowanie? Wiem tyle że najbliżej temu był kierunek na Politechnice Krakowskiej o nazwie Mechanika Komputerowa, ale niestety on jest już dawno nie aktualny, czytałem o niej w poscie z 2004 roku. Wstępnie poluje na informatykę stosowaną na różnych wydziałach AGH-u lub właśnie Politechnice Krakowskiej, tylko że na AGH na wydziale studia.net/informatyka, Elektroniki i Telekomunikacji nie mam szans się dostać więc zostają mi tylko jakieś dzikie wydziały typu Geologia, Geofizyka i Ochrona Środowiska.

Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

Mała poprawka, znalazłem coś interesującego ale na UJ, a mianowicie Informatyka ze specjalnością "informatyka stosowana, informatyka teoretyczna, inżynieria oprogramowania, modelowanie, sztuczna inteligencja i sterowanie". Ktoś może wie czy bardzo się to będzie różnić od infy stosowanej na AGH-u?
Jak myślicie opłaca się iść na to czy wybrać cokolwiek na AGH-u lub PK i dodatkowo mieć tego inżyniera?

Obecnie uczelnie wprowadziły wiele nowych kierunków studiów. Co można Tobie polecić? Informatyka stosowana - bardzo ciekawy i przekrojowy kierunek. Pod linkiem masz szczegółowy opis studiów i wykaz uczelni, gdzie można studiować (w Krakowie - AGH, UJ, UE). Zasadniczo jest to chyba najciekawszy kierunek, który w tym roku nie będzie jeszcze aż tak oblegany. Może warto spróbować? Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
    • Holandia, kraj tulipanów, malowniczych kanałów i rowerów, jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na mapie Europy. Dla wielu z nas marzenie o zwiedzeniu Amsterdamu czy urokliwych wiosek jest jak spełnienie marzeń. Jeśli również masz tę wyjątkową okazję, zastanawiasz się pewnie nad wyborem środka transportu.
    • Powszechna i postępująca cyfryzacja sprawia, że wiele aspektów współczesnego życia zawodowego i prywatnego przenosi się do sfery internetowej. Dzięki temu intensywnie rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów, zajmujących się doskonaleniem, zarządzaniem czy monitorowaniem zjawisk występujących w cyfrowym świecie. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.