Skocz do zawartości
wiola00

Informatyka i Ekonometria AGH/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie głownie do osób studiujących Informatyke i Ekonometrię na AGH. Zacznę od tego, że jestem tegoroczną maturzystką. Zastanawiam się nad wyborem IiE a Matematyka na AGH. Na matematykę powinnam się dostać, na IiE również szanse mam. Chcialabym iść w kierunku tej ekonometrii. Na 90 proc nie bedzie to czysta informatyka. Czytając opisy obu tych kierunków mam wrażenie, że wiecej o ekonomii dowiem się na matmie. Sprawdzałam także Syllabus. Jednak zastanawia mnie poziom trudności studia.net/informatyka tam. Boje się, że jest to kierunek skierowany głównie dla tych, którzy swoja przyszlosc wiążą z czystym programowaniem. 

Samą ten informatykę teoretycznie miałam w liceum, ale wyglądało to tak, że obecnie znam podstawy podstaw C++, nic poza tym. Oczywiście 5 miałam, ale tak naprawde to o niczym nie świadczy, więc moge powiedzieć, że jestem zielona w informatyce :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Matematyka to bardzo specyficzny kierunek, pokusiłam się pójść na niego w zeszłym roku podobnie jak 4 inne osoby z mojej klasy z liceum, niestety nikt nie został tam .. wszyscy zrezygnowali lub poodpadali. z 220 osob zostalo hm.. niecała połowa po 1 sesji z czego

na chwilę obecną sporo moich nowo poznanych znajomych ma dosyć i chce zrezygnować. To jest zuopełnie inna matematyka niż w liceum, ja osobiście miałam wrażenie ,że uczę się kompletnie nieprzydatnych rzeczy i to zupełnie nie było coś co mnie inreresowało.. nudziło mnie  uczenie się w kółko samej matematyki. Myśle ,że jest to kierunek dla naprawde pasjonatów matematyki, dla kogoś to widzi te wszystkie spomplikowane i dziwne definicje. Jest to też kierunek, który zabiera mnóstwo wolnego czasu i dosłownie wypompowywuje :D Więc jeśli kochasz matematykę i świetnie sobie z nią radzisz to możesz spróbować (ale generalnie u nas odpadały nawet osoby które mature pisały po 90% więc jak cos wiedza z liceum i matura nie jest wgl wyznacznikiem).

A miałam iść własnie na informatyke i ekonometrię, a w końcu zlożyłam na matematykę. Teraz przeanalizowałam ten kierunek i od października zamierzam zacząć własnie go albo

analitykę gospodarczą na UEKu. Nadal się zastanawiam. Słyszałam, że na informatce i ekonometrii nie jest tak ciężko z informatyką i nie ma za bardzo takiego czystego programowania jak na normalnej informatyce. Jedynie takie podstawowe programy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.