Skocz do zawartości
Miskoala

Studia podyplomowe? Mgr? Tylko jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

piszę, ponieważ mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś znający choć pobieznie rynek pracy, pracy hrowców i studiów. Mianowicie jestem już po 30 i czeka mnie całkowite przebrażowienie, do tej pory ukończyłem studia licencjackie na kierunku muzycznym, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie jestem w stanie dalej z tego wyżyć, skąd ta decyzja. Chciałbym celować w jakąś miłą pracę biurową z mozliością rozwoju. Myślałem juz tylko o studiach magisterskich np. administracji albo o podyplomowych. Potrzebuję rady czy ma sens studiowanie na sum na tak odległych kierunkach (jest możliość przyjęcia - patrzyłem), żeby tylko zaoszczędzić czas? Jak patrzą na to ludzie z HR jeżeli mam mgr z administracji a lic z czegoś zupełnie innego? Albo jakieś inne porady jak mógłbym ugryźć problem....

Zastanawiałem się też nad jednoczesnym podjęciem studiów mgr i podyplomowych...tylko jakich żeby to miało ręce i nogi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę tak nie działa. Na mgr wymagają wiedzy z licencjatu - tak po prostu z założenia. Dla przykładu na studiach dziennikarskich na I stopniu jest przedmiot wstęp do teorii polityki, na II stopniu jest już teoria polityki. Bez przedmiotu wstęp do teorii polityki bym po prostu nie zaliczył teorii polityki. 

Jeśli nie wymagają studiów z I stopnia z kierunków prawo, administracja to też świadczy o uczelni

Wyobraź sobie, że idziesz na kierunek kompozycja muzyczna od razu na mgr bez licencjatu, i co dasz radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

1) idź na podyplomówkę z studia z zarządzania i zapisuj się na płatne staże do HR/rekrutacji, innych prac biurowych. Moim zdaniem jest szansa, żebyś się załapał, bo takich staży jest sporo, a poza tym teraz dużo osób nie robi tego, co studiowało i rekruterzy się przyzwyczaili.

2) zrób mgr z tej administracji i też w wolnym czasie chodź na praktyki/staże. Moim skromnym zdaniem staże Ci zrobią lepsze CV i więcej się nauczysz, niż robiąc od zera licencjat z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.