Skocz do zawartości
Domi

Filologia polska

Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestrowałam się w systemie rekrutacyjnym UJ na tym właśnie kierunku o specjalności nauczycielskiej. Rozważam jednak jeszcze wybór filologii, pomiędzy tą, a filologią rosyjską. Teraz jednak nie o tym. Polonistyka, to nie tylko kierunek nauczycielski! Można wybrać inną specjalność: edytorstwo, komparatystykę. Wszystko to zależy od uczelni. Wiele uniwersytetów podzieliło kierunek polonistyka i już na pierwszym roku możemy wybrać np. kulturę tekstu, czy twórcze pisanie jako oddzielny kierunek studiów. Ciekawą ofertę w zakresie studiów humanistycznych ma Uniwersytet Wrocławski. Jeśli chodzi o różnorodność specjalności polecam tez Kraków i Uniwrsytet Pedagogiczny. No i oczywiście UJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak jeszcze pomyślałam po maturach- moi drodzy humaniści, nie musicie wybierać filologii polskiej jeśli tylko język polski dobrze Wam poszedł. Sama napisałam maturę na 100% i zastanawiałam się, czy jest wiele możliwości dla osób, które mają tylko to. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie ma bogatą ofertę studiów, gdzie liczy się jedynie wynik z roz. języka polskiego. Są to np. historia, wos i podobne kierunki o spec. nauczycielskiej. Rekrutacja jeszcze trwa, może akurat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

"Obyś cudze dzieci uczył..." - ja twierdzę, że to powiedzenie się sprawdza w 100%, więc trzymam się  daleka od studiów nauczycielskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą po tym świecie osoby, dla których zawód nauczyciela jest spełnieniem wszystkich marzeń. Fakt - nie ma ich zbyt wielu, a na dodatek spora część pedagogów starej daty ma bardzo socjalistyczne metody nauczania. Nie mniej jednak jeśli ktoś uważa, że zawód nauczyciela/pedagoga jest dla niego najlepszym rozwiązaniem, gdyż pozwoli mu na rozwój pasji, to dlaczego nie? Każdy powinien robić to co lubi (z nielicznymi wyjątkami...). 

 

Osobiście doskonale bym się sprawdził jako pedagog... najlepiej w pustej klasie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Po Waszych postach mogę jedynie utwierdzić się w przekonaniu, że studia nauczycielskie są dla mnie. Będę mogła się spełnić, a nie wybrać naukę w szkole jako ostatnią deskę ratunku przed bezrobociem. Tak niewielu ludzi w szkole jest tam z powołania.

W takim razie życzę Ci, żeby Twój przyszły pracodawca szybko poznał się na Twoim powołaniu i nie zatrudnił zamiast Ciebie rutyniarza, jakich pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.