Skocz do zawartości
krzysiekk86

Uprawnienia Budowlane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ktoś może posiada takie uprawnienia na kierunku Budownictwo konstrukcyjno-budowlanej. Z tego co poczytałem to trzeba skończyć studia inżynierskie na tym kierunku bądź II stopnia. Oraz odbyć praktykę 1 rok na budowie i 1 rok w biurze projektowym. Moje pytanie brzmi o praktyki, czy taką praktyke mogę uznać jeśli pracuję w firmie już? czy musi być to jakaś specjalna firma wskazana ? Ktoś mógłby doradzić?

 

Nie wiedziałem w jakiej zakładce dać ten temat wiec tutaj napisałem jakby co to proszę moderatora/administratora o przeniesienie. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Mam pytanie po części związane z tym . Moje pytanie brzmi następująco. Ponieważ aktualnie pracuję w firmie jako konstruktor elewacji wentylowanych/ stolarki aluminiowej. Tak mogę to nazwać, moja praca polega na rysowaniu w autocadzie detali jak i również rozplanowywaniu płyt na dalej elewacji czy też tworzenia ofert dla stolarki jak i później wysłania gotowych cześci na produkcje do pocięcia. Moje pytanie brzmi w jakim kierunku powinienem według Pana spróbować studiować? Myslalem o specjalizacji konstrukcje budowlane ponieważ to wydaje mi się najbliższe temu aczkolwiek ja zajmuje się bardziej aluminiowymi konstrukcjami niż stalowymi, żelbetowymi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalizacją ma drugorzędne znaczenie dla samej wartości studiów. Jednak specjalizacja musi być zgodna z praktykami. 

Ja bym się specjalizacja nie kierował. Może być tak że na danym kierunku wybranej specjalizacji nie uruchomiła lub będzie za dużo chętnych i nie wszystkich na nią przyjmą. 

Na dyplomie też najważniejszy jest kierunek nikt nie pyta o specjalizację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jeszcze pytanie mam jeśli skończy studia I stopnia dajmy na to na (uczelni Lingwistyczno technicznej) później na studia II stopnia pójdę(magisterkę) na politechnike Krakowską na przykład. To wtedy pracodawca będzie patrzył bardziej na to gdzie skończyłem magisterkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.