Skocz do zawartości
student123

Studia w USA - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

jestem uczniem technikum informatycznego, aktualnie jestem w 4 klasie technikum. Chciałbym studiować w stanach na jednej z znanych, elitarnych uczelni, jednak nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse. Niestety zawaliłem oceny w pierwszej klasie technikum (średnia 3.8), poprawiły się one w drugiej (średnia 4.26) osiągając szczyt w 3 klasie gdzie moja średnia wyniosła około 5.3. Pierwszy semestr czwartej klasy to średnia 5.4. Egzamin SAT I zaliczony na 1600 punktów, SAT II Math oraz SAT II Physics 800 punktów. Poza tym mam sporo sukcesów w konkursach informatycznych, hackathonach, konkursach robotycznych, uczęszczam na zajęcia dodatkowe z robotyki, tworzenia gier, oraz prowadzę własne zajęcia z tworzenia aplikacji mobilnych. Czas wolny przeznaczam na programowanie, które jest moją pasją. czy mam szansę dostać się na uczelnię taką jak Harvard, Yale lub inną z tych elitarnych uczelni, i czy warto wgl aplikować z moimi ocenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dowiadywałeś się jakie warunki trzeba spełnić by być studentem need-blind ? Czy uczelnia pokrywa część wydatków czy całość ? Od czego to jets uzależnione? Studia w Stanach zawsze wiążą się z kasą. Nie słyszałem by ktoś miał je całkowicie za darmo....

Akurat wiza to nie jest duży problem w tym przypadku. Są przecież wizy studenckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem kilka 'candidate profile' na takie uczelnie i bardzo często mówią, że brak genialnych ocen nie powinien być powodem, dla którego ktoś nie zaaplikuje. Ponieważ masz szansę nadrobić pozostałymi aktywnościami, konkursami. SAT na pewno jest istotny i to Ci da bardzo dużo.

Na niektórych uczelniach możesz ubiegać się o application fee waiver, czyli zwrot kosztów za aplikowanie, jeżeli udowodnisz, że Twój budżet tego wymaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

Mam na imie Justyna, aktualnie mieszkam w Polsce, ale skonczylam studia licencjackie w Wielkiej Brytanii. Moim ogromnym marzeniem jest zeby wyjechac i zamieszkac w USA i wiem ze jednym ze sposobow na otrzymanie wizy to wlasnie studiowanie. Stąd zaczełam myslec i czytac na temat magisterki w Stanach i chcialabym uslyszec od Was - osob ktore tez sie zastanawiaja, aktualnie studiuja lub sa absolwentami.


Glowne tematy ktore chcialabym na poczatek poruszyc to:


1. Czym sie kierujecie wybierajac uczelnie?
2. Jak jestescie w stanie sfinansowac studia i mieszkanie?
3. Jakie macie plany po studiach? Co teraz robicie?


A, watro tez pewnie wspomniec ze mam zamiar wybrac sie na MBA.


Dzieki wielkie!


Justyna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.