Skocz do zawartości
PiotrW

Informatyk - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem sporo, albo za dużo stron przez co mam mętlik odnośnie studia.net/informatyka. Może jakby ktoś był mógł mi pomóc to napiszę w podpunktach

1. Czy aby się dostać na politechnikę w większym mieście trzeba posiadać maturę z dodatkowego fakultetu(poza matematyką rozszerzoną i angielskim rozszerzonym)? Czy dobry wynik z matematyki i angielskiego wystarczy? Czy bez dołożenia, na przykład fizyki czy studia.net/informatyka nie? Sytuacja życiowa sprawiła że w okresie mojej matury nie miałem możliwości nauki fakultetów i zostałem z "gołą" matmą. 

2. Dobry znaczy 90%+ z podstawy i na ten moment(wciąż się przygotowuje) 50%+ z rozszerzenia, angielski 90%

3. Rozpoczęcie studiów informatycznych bez "wstępnej" wiedzy w tej dziedzinie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ponownie wymogi na studia ponownie zrobiłem sobie mętlik. Głównie przez politechnike warszawska. W sumie od początku mojej  nauki matematyki myślałem o pw ale jej wymogi chyba przerastają kogoś kto zamierza  posiadać mature rozszerzona tylko z matematyki(i ang). Właśnie, pytanie czy jest szansa w ogóle myśleć o p.w mając tylko matury rozszerzone z matmy i ang? Pytałem się kilku i koniec końców nie wiem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższy próg na informatyce na PW jest bodajże na Wydziale Elektrycznym. Oscylował w okolicy 160 punktów, jeśli dobrze kojarzę, a za sam angielski i matmę jest max 125. 

Czemu nie inne politechniki? Ewentualnie Uniwersytet Warszawski, jeśli chcesz koniecznie studiować w Warszawie - wydaje mi się, że tam przede wszystkim liczy się studiuj matmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, polerst napisał:

Najniższy próg na informatyce na PW jest bodajże na Wydziale Elektrycznym. Oscylował w okolicy 160 punktów, jeśli dobrze kojarzę, a za sam angielski i matmę jest max 125. 

Czemu nie inne politechniki? Ewentualnie Uniwersytet Warszawski, jeśli chcesz koniecznie studiować w Warszawie - wydaje mi się, że tam przede wszystkim liczy się matma.

W zaleznosci od wyniku bede skladal  na mozliwie jak najwieksza liczbe politechnik. A warszawa z dwoch powodow, najwygodniej i  brat. Poprzegladam jeszcze uw ale pewnie tez tam progi z kosmosu bo stolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz napisał:

Maturę możesz poprawić, nic w tym chyba trudnego. Choroba mogła jedynie przesunąć studiowanie o rok

Znaczy ja maturę praktycznie w 2015. Sama podstawa podstaw, plus wszystko miernie ale śmiesznie było bo praktycznie miesiąc przed samą maturą wyszedłem ze szpitala x. Po maturze rok rekonwalescencji czyli 2016 wplecy. Dopiero w 2017 zacząłem się uczyć praktycznie od początku do końca matmy. W sumie jak się nie uda dostać na dobrą politechnik w tym roku to spróbuje w przyszłym dołożyć jakąś maturę z informatyki/fizyki pracując na studia i skrobać coś z programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polerst napisał:

A patrzyłeś na WAT?

W sumie nie uwzględniałem wojskowych akademii chociaż wiem że mają czysto cywilne kierunki.

45 minut temu, Łukasz napisał:

A studia niestacjonarne? 

Jako ostateczność. Tylko że nie chciałbym iść na studia poza dziennymi. Brat, moi znajomi są studentami a ja w okresie licealnym przeleżałem w szpitalu. Nie chciałbym aby to przekreśliło moje marzenie o normalnym studiowaniu. Zwłaszcza że mam duże wsparcie w postaci rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.