Skocz do zawartości
ccomp

DRP PN = PS*NI-Z szukam informacji o tym wzorze,kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Gdzie mogę znaleźć zadania oraz przykłady z wzoru

kierunek logistyka DRP

PN = PS*NI-Z

Co to za wzór jaka książka opisuje ten wzór. Szukam informacji na temat tego wzoru ?

Mam zadanie i nie umie tego rozwiązać. 

 

Mam problem zadaniem proszę o pomoc.
Prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie w formie pisemnej odnośnie podanych prze ze mnie zadań. 

Zadanie 1. 
Hurtownia sprzedaje kafelki, przy sprzedaży których realizuje marżę zysku w wysokości 25% liczonej od ceny zakupu. Cena ewidencyjna kafelka wynosi 34,00 zł/szt.

Zadanie 2.
Sklep detaliczny na sprzedaży kurtek, których cena jednostkowa wynosi 120 zł, stosuje marżę w wysokości 40% liczoną w rachunku "w stu". Ile wynosi cena sprzedaży?

Zadanie 3. 
Sporządzić dowód sprzedaży faktury vat w oparciu o informacje 
dane firmy "staś" 
Następujące towary 
1 - torba podróżna / cena ewidencyjne - 28,00 zł / ilość : 120 szt / stawka podatku vat 23%
2 - parasol / cena ewidencyjne - 9,60 zł / ilość : 50 szt / stawka podatku vat 23%
3 - kurtka / cena ewidencyjne - 17,60 zł / ilość : 30 szt / stawka podatku vat 8%

firma "staś" dolicza do ceny ewidencyjnej 25% marży, liczonej w rachunku "od sta". 
Odbiorcy regulują należność w terminie 14 dni w formie przelewu.

Zadanie 4.
Przedsiębiorstwo logistyczne zajmujące się działalnością produkcyjną "stering" ...
W dniu dzisiejszym b.r. sprzedało (VAT 23%)
- 25 szt. stołów - jednostkowych technicznych koszt wytworzenia 65 zł / szt. oraz 
- 150 szt. krzeseł - jednostkowy koszt wytworzenia 20 zł/ szt. 
do marketu EURO ... naliczając marżę 25% od technicznego kosztu wytworzenia; płatność przelewem w ciągu 21 dni. 

Sporządzić dowód księgowy, wiedząc, że numeracja dokumentów prowadzona jest odrębnie w ramach grup rodzajowych w każdym miesiącu od początku ze wskazaniem miesiąca i roku (np. nr/m-c/rok) a osobą odpowiedzialną za podpisanie dowodu jest Jan kowalski.

Prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie w formie pisemnej odnośnie podanych prze ze mnie zadań. 

Dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.