Skocz do zawartości
alakoala

Studiowanie na UMK w Toruniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Zastanawiam się nad działaniem doboru kandydatów na studia na UMK w Toruniu - mimo czytania wielu tłumaczeń o tym nadal średnio to rozumiem... :unsure:

Jeśli np. na kierunku, którym jestem zainteresowana jest przelicznik na biologię 0,60 i na język obcy 0,40 to po otrzymaniu wyników matur muszę je przemnożyć przez te przeliczniki? Ogólnie nie ma określonego z góry progu jaki jest jakby już "nie chętnie" widziany na jakimkolwiek kierunku, czy po prostu nie mogę takich informacji znaleźć?

Moim zdaniem działa to jako konkurs wyników kiedy już będzie czas składania papierów na studia i wszystko zależy od tego jak pójdzie maturzystom danego rocznika, a próg tak na prawdę jest całkowicie ruchomy - mógłby ktoś utwierdzić mnie w tych myślach? 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy jest ktoś może świadomy jak wygląda nauka na UMK w Toruniu - a konkretnie jeśli chodzi o kierunek Studia na kierunku biologia sądowej? Chciałabym wybrać się na ten profil i szukałam informacji w internecie na ten temat jednak im więcej tym lepiej i nadal jestem ciekawa czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej. Chodzi mi o wygląd wykładów, czy studenci są zadowoleni z kierunku i możliwe późniejsze znalezienie pracy ;) 

Jeśli mieliście styczność z tym kierunkiem, znacie jakiekolwiek opinie, bądź macie jakieś zdanie na temat zarówno uczelni jak i samego kierunku byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się :) 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dziękuje :)

Z tego co znalazłam to po takich studiach możliwe jest zatrudnienie jako na przykład: "pracownik laboratoriów kryminalistycznych, pracownik firm świadczących usługi eksperckie na rzecz sądownictwa, pracownik zakładów medycyny sądowej". Nie orientuję się tak właściwie czy panuje deficyt na takie stanowiska, to świeży pomysł dla mnie ale bardzo mnie zainteresował. Może nawet w policji znalazłaby się posada przy badaniach tego typu, co Pan sądzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te wszystkie stanowska są możliwe. Natomiast sama praca w policji, tutaj i tak musisz przejść normalny system rekrutacji do policji, a później dopiero do odpowiedniego działu. To trudniejsze, niż się wydaje. 
Biologia sądowa to świetny kierunek, ale zawsze pierwszeństwo będą mieli absolwenci medycyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam problem/pytanie do ludzi znających się na takich rzeczach jak przenoszenie się z jednej uczelni na drugą. Mianowicie chodzi mi o to, iż jestem studentem filologii japońskiej w Łodzi (SAN) z tym, że Łódź jest zbyt daleko mojego rodzinnego miasta. W Toruniu mam rodzinę, u której mógłbym się zatrzymać i zamieszkać a do Gdańska mam o wiele bliżej. Nigdzie o tym nie czytałem ale mogę się domyślić, że SAN Łódź jest słabszą uczelnią niż UMK w Toruniu. Dlatego moje pytanie to - czy dałbym radę przenieść się tam po pierwszym semestrze NIE mając zdanej rozszerzonej matury z trzeciego języka ? (Dzwoniąc do dziekanatu dowiedziałem się, że uczeń musi mieć maturę z rozszerzenia innego języka niż Polski i Angielski) Z góry serdecznie dziękuję za pomoc, jest to dla mnie bardzo ważne dlatego proszę o odpowiedź od kogoś kto zna się na tym lepiej niż ja. POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: (dodam jeszcze może moje wyniki z matury, jeśli to ważne) :

PISEMNE : 

j.polski - 59% 

j.angielski (podstawa) - 100%

j.angielski (rozszerzenie) - 66%

matematyka - 36%

USTNE:

j.polski - 80%

j.angielski - 100%

 

(Tak, wiem, matematyka i polski kiepsko ale może trochę punktów dostanę za to)

Może ktoś też się orientuje jaki próg jest na UMK, dlatego je dodałem.

4 minuty temu, Łukasz napisał:

Raczej nie. To byłoby zbyt łatwe. Zwróć uwagę że każdy mógłby tak zrobić. 

Eeeh... rozumiem.. Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Wygląda na to, iż mam duuuużo do nauki w tym roku, bo nie zamierzam się poddawać. Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.