Skocz do zawartości
wiktor

Informatyka a dziennikarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od października wybieram się na studia informatyczne, a dokładnie specjalność z biznesu elektronicznego, kierunek ten był przeze mnie wybrany pod względem przyszłościowym, a nie tym co lubię robić. Chodziłem do liceum o profilu ogólnym. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z prawdziwa informatyką (programowanie, bazy danych itd.). jedynie w szkole na zajęciach studia.net/informatyka w pierwszej klasie, gdzie nikt nie przykuwał do tego przedmiotu uwagi, a lekcje ograniczały się do edytowania tekstów. Teraz naszły mnie wątpliwości, czy poradzę sobie na tym kierunki, czy to właściwy wybór i nie będzie to po prostu tylko strata czasu. Zawsze interesowałem się dziennikarstwem, mediami i tym co dzieję się wokół mnie, jednak po opiniach innych osób stwierdziłem, że ciężko będzie się po takich studiach wybić i zostanę z niczym. W liceum nie miałem ulubionego przedmiotu, ale też nauka nie przychodziła mi z trudem, zdawałem rozszerzoną geografię, która poszła mi średnio, natomiast podstawowa matematyka 80 % i język polski 70 %. Mam zamiar studiować na mniejszej uczelni, a dokładnie w Zielonej Górze. Nie wiem tylko, co zrobić, czy kierować się sercem i pasją, czy może rozumem i tym co będzie w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odczytasz forum to zobaczysz że najwięcej osób po roku odpada właśnie na informatyce. Wielu z nich samych rezygnuje bo to studia dla pasjonatów. 

Moim zdaniem najgorsze co można zrobić to iść na studia że względu na to że coś jest obecnie popularne i powinna być praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się wieloma rzeczami, bo lubię wiedzieć co się dzieje wokół mnie. Jak już pisałem nigdy wcześniej nie miałem styczności z taką prawdziwą informatyką, nigdy mnie do tego nie ciągnęło. Pomysł na studia informatyczne to tylko wzgląd na to, na co jest obecnie popyt, a nie na to co mnie interesuje. Tylko pojawiają się obawy, czy dam radę i nie będzie to stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sie na tej branży, mam znajomych i co mogę powiedzieć - jak po godzinach nic nie kodzisz, nic nie douczasz się w dziedzinie IT, to studia nie dadzą pracy. Trend na programistów jest, ale na seniorów, czyli doświadczonych i juz siedzących w temacie od lat. Ty będziesz sie męczyć i zamiast dużej kasy będzie stres i niezadowolenie. Zrób sobie wypis czego lubisz, co cię interesuje bo infa nie jest taka łatwa i szybko można sie wypalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.