Skocz do zawartości
andrzejr2011

Międzynarodowe stosunki gospodarcze - stacjonarne czy niestacjonarne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę, bo mam pewien problem co do wyboru studiów. Zapisałem się na kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze i czekam na wyniki rekrutacji (druga tura) ale wydaje mi się, że się dostane. Dostałem również ostatnio ciekawą propozycję pracy w firmie mojego znajomego, związaną z moim kierunkiem studiów. Jednym z warunków tej pracy byłoby rozpoczęcie studiów na tymże kierunku, żebym mógł ciągle się rozwijać. Ale to wiąże się z wyborem studiów zaocznych.

No i tu jest problem - wiele razy już słyszałem, że dla pracodawcy dyplom po niestacjonarnych jest mniej liczącym się niż ten po zwykłych studiach. Z drugiej jednak strony czytałem na różnych forach jak ważne dla pracodawcy jest doświadczenie i praktyka w zawodzie. Dlatego chciałbym wiedzieć co według was liczy się bardziej. Uważam że dałbym radę pociągnąć pracę i studia (może się mylę) ale nie chcę żeby się okazało, że studiowałem trzy lata na nic . . .

Jeszcze takie inne pytanie - czy można się przepisać z niestacjonarnych na stacjonarne gdybym przestał pracować w tamtej firmie? Czy jest to trudne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

24 minuty temu, andrzejr2011 napisał:

dla pracodawcy dyplom po niestacjonarnych jest mniej liczącym się niż ten po zwykłych studiach

Nieprawda.

25 minut temu, andrzejr2011 napisał:

czy można się przepisać z niestacjonarnych na stacjonarne

Praktycznie awykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tryb studiów dla pracodawcy praktycznie nie ma znaczenia. Ważniejsze jest doświadczenie. Przepisanie się z niestacjonarnych na stacjonarne jest bardzo trudne i mało wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Inne studia magisterskie? Studia II stopnia mają być rozwinięciem wiedzy ze studiów I stopnia. Inne to możesz wybrać studia podyplomowe. To co wybierzesz jest bardzo indywidualne - zależy od Twoich preferencji. Skoro nie chcesz pracować w logistyce to po co się męczyć.
    • A co to ma do działu przedstaw się? Nazywa się Pani planet akademicki. Proszę pisać w odpowiednich działach.
    • Poczytałam o wszystkich kierunkach włącznie z logistyką. Z wszystkich kierunków, które wymieniłam najbardziej ciągnie mnie do budownictwa. Zniechęcają mnie niestety zarobki i słowa pracujących w branży cytuję: "praca bez przyszłości, wieszanie psów na inżynierach, kobiety nie nadają się na budowę". Jestem osobą, która nie lubi pracy za biurkiem, gdy byłam mała często rysowałam budynki, pokoje, projektowałam itp. nie mam nikogo w rodzinie w tej branży  Inżynieria środków transportu wydaję się też ciekawa, ponieważ wiąże co prawda ze sobą logistykę ale uczy także o budowie środków transportu tj. kolej (co wydaje się bardzo interesujące). Interesuje się podstawami programowania tj. HTML, CSS, które opanowałam dość dobrze, jednak na informatykę się nie dostanę i już za późno :/  Wybranie filologii tureckiej, rosyjskiej również wydaję się okej. Boję się, że znów popełnię błąd. Może lepiej zostać na logistyce, w końcu ponoć jest to dość przyszłościowe i za 2,5 roku wybrać inne studia magisterskie?
    • Skąd w tak młodych osobach słowo "witam", wita gospodarz swoich gości. Jak wiadomo, gospodarzem nie jesteś. A jesteś na rozszerzonym polskim. Po prostu nie wypada.  Profil liceum w większości nie wymusza tego co zdajesz na maturze. Zdaj rozszerzenie z matematyki i masz po problemie. Nic innego ze szkoły średniej Ci się specjalnie nie przyda.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.