Skocz do zawartości
Drakkar

Podanie o akademik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie 

Czy w podaniu o akademik w miejscu dochodu podaje się dochód z odjętymi składkami(ubezpieczenie społeczne, składki zdrowotne, podatek) czy taki jaki jest. A drugie pytanie to ile zazwyczaj wynosi próg uprawniający do stypendium socjalnego (znalazłem tylko wartość minimalną i maksymalną). Nie wiem czy różni się w zależności od uczelni a jak już to czy znacznie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akademik. Mylisz dochód z z przychodem. Sprawdź sobie definicję. Dochód to jest kwota pomniejszona o składki a przed opodatkowaniem.

O ile się nie mylę dochód na 1 członka rodziny musi być niższy niż 560 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej dzięki za odpowiedź. Temat stypendium zamknięty.

Na papierku z urzędu skarbowego mam dochód(i wyjaśnienie pod spodem: przychód pomniejszony o koszty uzyskania przychodu, bez pomniejszania o składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz o należny podatek dochodowy). Najwyraźniej dla utrudnienia też nazwali to dochodem. Rozumiem że od tej kwoty odejmuje składki (i podatek należny również?). Sory że potrzebuje łopatologicznego wyjaśnienia ale najwyraźniej nawet pp w szkole nie było w stanie przygotować mnie do wypełnienia jakiegoś banalnego arkusza:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W PIT powinna być pozycja dochód po podjęciu składek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Tak, możesz się rozwijać poza studiami, tylko po co Ci wtedy te studia? I nie generalizuję, stwierdzam tylko fakty, że zajęcia na dziennikarstwie są bez sensu i nic nie wnoszą. Powie Ci to większość absolwentów. Wejdź na jakąś grupę na fejsie i zapytaj. Poczytaj opinie w necie o kierunku i uczelni. Ukierunkuj się na co chcesz, ale na coś się ukierunkuj. Bo po dziennikarstwie nie będziesz wiedzieć niczego więcej niż po liceum. To, że ktoś starszy, kto tam był, widział i sam przeżył, próbuje Ci powiedzieć, że coś nie jest najlepszym pomysłem, to nie znaczy, że jest złośliwy albo Cię obraża. Nie chcesz, to nie słuchaj i się obrażaj, że co Ci tu jakaś stara prukwa smęci. Ale jestem w stanie postawić 100 zł, że za kilka lat sama będziesz doradzała innym, że naprawdę są lepsze sposoby na zostanie dziennikarzem niż studiowanie dziennikarstwa. 
    • Dobrze myśle, że chemia medyczna jest bardziej naukowym kierunkiem z większymi możliwościami rozwoju, niż analityka gdzie najczęściej zostaje się diagnostą w szpitalu i na tym się w zasadzie kończy? Na osobę po studiach jednolitych magisterskich patrzą lepiej, niż na taką która skończyła 2 stopnie?
    • O głupocie możesz wypowiadać się tylko własnej... I w dalszym ciągu wróżysz przyszłość. Słownictwo wzbogacać można czytając książki i rozwijając pasję, zdobywając warsztat poprzez dodatkowe aktywności z tym związane. Polonistyka to dobre wyjście, ale nie każdy przyszły dziennikarz musi się tak ukierunkować. Generalizować, jak widać, potrafi każdy. 
    • Kwestia preferencji. Moim zdaniem lepiej wybrać chemię medyczną.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.