Skocz do zawartości
danieoq

POMOC PRZY WYBORZE STUDIÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) chciałbym sie poradzić na co sie najlepiej wybrac na studia , w grę wchodzą tylko zaoczne ( cenie sobie prace w tygodniu ) . Jestem absolwentem Technikum o profilu geodezyjnym. Najpierw plan był iść dalej w tym kierunku ale po ponad miesiacu pracy w firmie geodezyjnej odstraszyly mnie zaskakujaca niskie zarobki nawet jak na osoby z doswiadczeniem i po studiach oraz z uprawnieniami. Głownie myslalem ostatnio nad Automatyka i Robotyką, co nieco nad Inzynierią produkcji Złozylem podanie na AGH oraz na Politechnike sląska . Zaciekawił mnie po drodze kierunek Obrona Narodowa( lubię rzeczy zwaizane z historią , polityką , wojskowością , prawem ) . Po studiach przynajmniej tych pierwszych bo moze pojde na inne po skonczonych pierwszych. Chicałbym zarabiać godziwie a nie tylko "utrzymywać się na wodzie". Jestem Ambitną osobą tylko niestety od małego brzdąca nie miałem jasno okreslonego tego co chcę robic. Niektorzy tak podobno maja, niestety ja nalezę do tego grona . Piszę zatem zeby polecić mi co najlepieje zrobic w mojej sytuacji :) o każdym z powyzszych kierunków czytałem i wiem mniej wiecej z czym sie go je. Ale mam juz totalnie namieszane , i nie wiem co zrobic zeby był usatysfakcjonowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamkniętym bym tego nie nazwal. Jest to zawód który od paru lat leci na łeb. zarobki mniejsze a wydatki zwiazane z branżą niemiłosiernie rosną . Dostać się mozna do pracy . ale wynagrodzenie jest naprawde nikłe. Jedynie oplacalne jest otworzenie swojej wlasnej firmy w tej branży , ale to wiaże się z sporym ryzykiem gdyż firm jest duzo i  trudno o jakieś konkretne kontrakty a w koncu cos robić trzeba. Własnie tu jest problem z pasja itp . Zawsze chciałem isc na informatyke, ale z tego co sie dowiedzialem to 90% umjętnosci nalezy nabyc samemu w domu , studia tylko pokaża nam cos o czym nie wiemy . A tematy typu historia itp to naprawde slabizna, szczyt kariery osiąga się na start rownoznacznie z szczytem zarobkow. Satysfakcja Rodziny sie nie wykarmi ani podatków nie opłaci niestety . Ja nie muszę pracy pokochac , wystarczy ze bede umotywowany by pojawiać się w niej codziennie . Mam pasje która uwielbiam , jest nią barmaństwo i motoryzacja . Barmańską karierę za niedlugo zawieszam ze wzgledu na studia, a zeby cieszysc sie z motoryzacji potrzeba miec pieniazki na modyfikacje samochodu bądz tez motocykla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Miłośników konsoli PlayStation może kusić wymiana wersji podstawowej na odchudzoną PS5 Slim. Czy taka wymiana jest warta zachodu? Warto pamiętać, że różnice pomiędzy tymi dwoma modelami są naprawdę nieduże. Jedyną istotniejszą zmianą jest pojemność dysku. Jeśli więc brakuje Ci gigabajtów, wymiana PS5 na PS5 Slim może być dobrą opcją.
    • o siema też się tam wybieram ogółem to widziałem post na facebooku o tej tematyce i zauważyłem dobrą odpowiedź  (tl dr zawsze możesz się przepisać)   "1. Weź pod uwagę, że studiuj matmę w liceum jest INNA niż na studiach.  2. Weź pod uwagę, że studiuj matmę na msemacie, mimie jest ZNACZNIE TRUDNIEJSZA(co nie znaczy, że lepiej prowadzona) niż na ekonomii. Niemniej jednak uważam, że jest ciekawsza. 3. Weź pod uwagę, że de facto studiujesz matmę i ekonomię, co oznacza mniej więcej dwa razy więcej przedmiotów, i dwa razy więcej przedmiotów w sesji, i czas na dojazdy.  4. Weź pod uwagę, że studia te dają możliwość zdobycia dwóch dyplomów z dwóch dość prestiżowych udziałów.  5. Weź pod uwagę, że po i na tych studiach będziesz miał (na ogół) średnią nie większą niż na studiach pojedynczych, co ma znaczenie a) przy stypendium b) przy rekrutacji na magisterkę, na każdy wydział mim i wne nie ma znaczenia czy ukończyłeś je czy zwykłe studia na wne, mimie, czy na innej równoważnej uczelni(są tam wymogi akredytacyjne i przedmiotowe). 6. Weź pod uwagę, że będziesz musiał, jeżeli zajdzie taka konieczność dogadywać się z dwoma dziekanatami, pisać dwie prace w jednym roku- co moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. 7. Niewątpliwie weź pod uwagę, że będziesz na większej liczbie przedmiotów i dzięki temu poznasz interesujących ludzi.  8. Weź pod uwagę, że w każdym momencie możesz zrezygnować i przejść na jeden z tych dwóch etapów.  9. W teorii należysz do obu wydziałów, ale w praktyce każdy stara się zastosować teorię spychologii i na ekonomii nie ma lżej, za to na matematyce (przez wzgląd na to, że wiele osób opuszcza ten zacny kierunek (tzn. msemat => ekonomia), traktuje się nas jako takich pół... matematyków, daje się gorszych ćwiczeniowców(na pierwszym semestrze tak było oraz tworzy przedmioty specjalnie, dla msematu, algebra dla msem i statystyka dla msem, gdzie ta ostatnia była raczej średnio prowadzona dwa lata temu, może coś się zmieniło.  10 Podsumowując tak msemat to ciężki kawałek chleba, który zdają się doceniać tylko pracodawcy, lub sami absolwenci. Moim zdaniem warto pójść i albo wytrzymać jeden semestr, albo do pierwszych kolokwium z algebry i analizy, tutaj łatwiej się przenieść przepisać i tak dalej."       w sumie to odpowiedź już po złożeniu papierów to pewnie wypełniłaś już deklarację ale może ci pomoże
    • Hej, dostałam się na Miedzykierunkowe studia ekonomiczno matematyczne i na Kierunek ekonomia, finanse I rachunkowosc, informatyka I ekonometria na uw. Nie wiem co wybrać, na początku myślałam o msemat, ale po przeczytaniu opini na forum zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno dla mnie.   Zamierzam pracować a poziom i ilość godzin jest trochę przytlaczajaca. Warto iść na miedzykierunkowe czy lepiej odpuścić sobie i wybrać drugą opcję?
    • Hej, jeśli ktoś tutaj z forumowiczów mieszka w ZS i potrzebuje jakiegoś serwisu komputerowego, bądź pomocy przy odzyskiwaniu danych albo sieciach to z własnego doświadczenia mogę polecić https://serwis.eu/.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.