Skocz do zawartości
arbeiten100

Rozwój w trakcie studiów- ENERGETYKA.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie jestem na drugim roku energetyki na Politechnice Śląskiej. Temat tworzą, ponieważ już chciałbym myśleć o przyszłej pracy, tzn. teraz chciałbym wykonywać czynności, które w późniejszym czasie zaowocowałyby dobrą pracą.

Przede wszystkim teraz zastanawiam się nad corocznymi praktykami, począwszy od tych wakacji. Jestem skłonny odbywać praktyki nawet przez trzy miesiące.

Wiem również, że mile widziane w oczach przyszłego pracodawcy będą różnorakie uprawnienia/pozwolenia związane z moim kształceniem. Jakie uprawnienia wyrobić, aby było później łatwiej ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Czy jak będę chciał zrobić uprawnienia podczas studiów, to czy będę je posiadał w pełnym zakresie, czy w ograniczonym?

Co do praktyk, to gdzie najlepiej by je odbyć? Myślałem o Elektrowni Rybnik. Kiedyś mieli oni staże, a o praktyki będę dzwonił się pytać. A może jakaś inna firma? Zastanawiam się jeszcze nad "Energoprojektem Katowice".

Zupełnie nie orientuję się, gdzie może mieć pewną i dobrą fuchę za nie byle jakie pieniądze. Rozumiem, że teraz rządzą znajomości, ale mimo wszystko dobrych specjalistów także potrzebują.

Spotkałem się również z przypadkami, że student po odbyciu praktyk w danej firmie, po ukończeniu studiów otrzymał telefon z ofertą pracy w spółce, w której pracował.

Jestem ze Śląska z Gliwic, więc czy moglibyście mi doradzić przede wszystkim w sprawie praktyk i uprawnień. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.