Skocz do zawartości
Maciek6997

Które punkty liczą sie na PG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć które pkt liczą się na PG, http://pg.edu.pl/rekrutacja/przelicznik-punktow liczyłem swoje z tego wzoru i wyszło mi lekko ponad 66, natomiast po wprowadzaniu wyników do systemu pokazał mi się wynik 51,94 jakby były ujednolicone. Natomiast według wzoru z podanego linku pkt powinny już być ujednolicone i teraz nie wiem które będą się liczyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak liczyłeś? Podaj wyniki z matury i sposób w jaki to obliczałeś, bo wątpię aby w systemie był błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzór jest prosty jak budowa cepa. Jak ktoś nie ogarnia przeliczników przy rekrutacji, to w ogóle nie powinien pojawić się na Politechnice. 

W = P + 0,1JP + aJO

P - przedmiot główny (matematyka lub fizyka rozszerzona)
JP - język polski [ 0,6*matura jeśli podstawa, 1,0*matura jeśli rozszerzenie]
JO - język obcy [ 0,6*matura jeśli podstawa, 1,0*matura jeśli rozszerzenie/dwujęzyczny]
a - mnożnik: matura jednojęzyczna 0,1, dwujęzyczna 0,15

Otrzymany wynik W trzeba podzielić przez maksymalną liczbę punktów na kierunku. Na PG akurat wszędzie Wmax wynosi 125 punktów:
(W/125) * 100 = Wu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi