Skocz do zawartości
Skiciara

Dziennikarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można znaleźć pracę w PR wcześniej niż po studiach czy dopiero dyplom uczelni otwiera do nich furtkę?

Gdzie próbować szukać, żeby znaleźć dobre doświadczenie, bo jak się domyślam w działaniach PR bardziej niż teoria przydaje się praktyka. Czy mógłbyś napisać jak to konkretnie wyglądało w Twoim przypadku?  Na czym konkretnie polegają Twoje zadania jako PR-owca? Jakie umiejętności są przydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć pracę w trakcie studiów. Nie będzie ona dobrze płatna ale można się szybko wielu rzeczy nauczyć. Jest wiele ogłoszeń do tworzenia contentu czy innej formy działalności marketingowej przeznaczonej już dla studentów.

Co się przydaje? Lekkie pióro, dużo zmysłu w jaki sposób zachowują się użytkownicy Internetu. To forum jest dobrym przykładem. Zobacz ile jest zrobionych treści, jak łatwo na nie trafić. Czy jest czytelnie.

Przydaje się również znajomość historii XX wieku i na studiach na pewno będzie przerabiana. Do tego odpowiednie umiejętności językowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyplom z dziennikarstwa to raczej w środowisku temat do żartów. Admin forum widzę podbudowuje ego, ale większość absolwentów się po prostu z tym pogodziła i sama sobie kpi z tych studiów. Nie otwiera to żadnych drzwi. Dziennikarze, PR-owcem czy pracownikiem Podyplomówki z reklamy zostaje się z doświadczenia. Trzeba po prostu ogarnąć jakieś staże i zdobywać doświadczenie. Jedynym plusem tych studiów jest to, że są łatwe i mało zajęć. Same zajęcia bez sensu, trochę wstępów do wszystkiego (psychologii, socjologii), mała powtórka z historii z liceum plus niczego nie wnoszące przedmioty typu historia prasy lub inne podobne, na których każą Ci zakuć definicję słowa czasopismo. Dla dziennikarza o wiele lepsze są studia kierunkowe (na przykład Kierunek ekonomia, jak się chce być dziennikarzem ekonomicznym) albo chociaż polonistyka, żeby wyrobić warsztat językowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś są magiczne studia dziennikarskie na poziomie, na których człowiek nie czuje, ze cofa się w rozwoju, ale póki nie zobaczę, nie uwierzę. Na pewno nie w Warszawie i to nie tylko na UW, bo i z innych uczelni znałam studentów i wszyscy narzekali w podobnym tonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to jeszcze gorzej jak robiłeś dziennikarstwo na politologii. Na dziennikarstwie poziom od wielu lat jest poniżej zera. Na wszystkich uczelniach nawet państwowych na wydziałach humanistycznych (z małymi wyjątkami np. na prawie jest trochę nauki) podczas pierwszych zajęć od razu wykładowcy mówią, że oceny są za obecność i 10 lat temu też tak było. 

Dla Ciebie poziom może był wysoki, ale tyko dlatego, że Ty byłeś taki słaby.

Od wielu lat tak wyglądają studia humanistyczne, dyplomy dostaje się za obecność. 

W dniu 5.06.2018 o 20:30, aguagu napisał:

Dla dziennikarza o wiele lepsze są studia kierunkowe (na przykład ekonomia, jak się chce być dziennikarzem ekonomicznym) albo chociaż polonistyka, żeby wyrobić warsztat językowy. 

Do polonistyki osoby studiujące dziennikarstwo nawet nie mają podejścia, bo tam cokolwiek trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie dyplomu za obecność nie było. Dziękuję Ci za te słowa, że byłem taki słaby. To świadczy o Tobie. Aha, zapomniałem. TY mnie z nasz z forum więc wszystko wiesz. Twój poziom wypowiedzi to rynsztok  i nie będę z Tobą dyskutować. Jeśli Ci nie odpowiada forum prowadzone przeze mnie na takim poziomie znajdź sobie inne. Albo załóż swoje ale to trzeba chociaż coś potrafić ze sobą zrobić a nie tylko plakac w sieci.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też taka młoda nie jestem i wczoraj studiów nie kończyłam. Nic się magicznie nie zmieniło w ciągu kilku ostatnich lat, ten kierunek kuleje, odkąd tylko powstał. Jeśli ktoś uważa, że jest trudny, to niestety ale świadczy to źle tylko o jego ilorazie inteligencji. 

 

Emiktt ale ani dziennikarstwo, ani prawo to nie są studia humanistyczne, tylko społeczne. Nie znajdziesz tych kierunków na wydziałach humanistycznych, chyba że na jakiejś małej uczelni, która nie ma zbyt wiele wydziałów. Studia humanistyczne to na przykład wspomniana polonistyka czy historia. Nie wiem, czemu w Polsce ludzie mają taki problem z odróżnianiem social studies od humanities i uparcie nazywają humanistycznym wszystko, co tylko nie jest matematyką. Poza dyscyplinami ścisłymi i humanistycznymi istnieje jeszcze kilka innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Ty się nawet porządnie nazywać się potrafisz, a o jakim ilorazie inteligencji mówisz. Skończyłaś moja uczelnie? To, że na Twojej uczelni coś jest na niskim poziomie to nie znaczy, że na innej też. 

Niestety ale na studiach filozoficznych mojej zony, na filologii angielskiej były osoby które miały nizszy poziom angielskiego od maturzysty i kończyły studia. 

Wg Twojego toku myślenia żeby skończyć filologię angielską trzeba być amebą umysłowa. Gratuluję.

Nie wspominając o tym, że jesteś tutaj gościem i nawet nie potrafisz zapoznać się z regulaminem forum, który akceptowalas. Filolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aguagu możliwe, że masz rację. Ja nie widzę takiej dużej różnicy pomiędzy kierunkami humanistycznymi, a społecznymi, może dlatego, że sam studiuję kierunek ścisły.

23 minuty temu, Łukasz napisał:

Dziękuję Ci za te słowa, że byłem taki słaby

Mam znajomych, którzy studiowali ten kierunek i każdy mówił, że zaliczenia bez problemu, oceny za obecność i nie da się oblać takich studiów. A Ty piszesz, że u Ciebie było inaczej - śmiem w to wątpić.

23 minuty temu, Łukasz napisał:

Jeśli Ci nie odpowiada forum prowadzone przeze mnie na takim poziomie znajdź sobie inne. Albo załóż swoje ale to trzeba chociaż coś potrafić ze sobą zrobić a nie tylko plakac w sieci.

Gratuluje! To forum to pewnie Twoje największe życiowe osiągnięcie? 

15 minut temu, Łukasz napisał:

Nie wspominając o tym, że jesteś tutaj gościem i nawet nie potrafisz zapoznać się z regulaminem forum, który akceptowalas. Filolog.

Wiesz, że nie masz racji i próbujesz zbudować swój autorytet na podstawie administrowania forum?

Na pewno każdy zapoznał się z regulaminem tego forum, bo przecież to sprawa życia i śmierci i użytkownicy nie mają nic innego do roboty. 

Przynajmniej jest się z czego pośmiać. :lol:

15 minut temu, Łukasz napisał:

Sorry, Ty się nawet porządnie nazywać się potrafisz

W jakim to jest języku? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.




  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Miłośników konsoli PlayStation może kusić wymiana wersji podstawowej na odchudzoną PS5 Slim. Czy taka wymiana jest warta zachodu? Warto pamiętać, że różnice pomiędzy tymi dwoma modelami są naprawdę nieduże. Jedyną istotniejszą zmianą jest pojemność dysku. Jeśli więc brakuje Ci gigabajtów, wymiana PS5 na PS5 Slim może być dobrą opcją.
    • o siema też się tam wybieram ogółem to widziałem post na facebooku o tej tematyce i zauważyłem dobrą odpowiedź  (tl dr zawsze możesz się przepisać)   "1. Weź pod uwagę, że studiuj matmę w liceum jest INNA niż na studiach.  2. Weź pod uwagę, że studiuj matmę na msemacie, mimie jest ZNACZNIE TRUDNIEJSZA(co nie znaczy, że lepiej prowadzona) niż na ekonomii. Niemniej jednak uważam, że jest ciekawsza. 3. Weź pod uwagę, że de facto studiujesz matmę i ekonomię, co oznacza mniej więcej dwa razy więcej przedmiotów, i dwa razy więcej przedmiotów w sesji, i czas na dojazdy.  4. Weź pod uwagę, że studia te dają możliwość zdobycia dwóch dyplomów z dwóch dość prestiżowych udziałów.  5. Weź pod uwagę, że po i na tych studiach będziesz miał (na ogół) średnią nie większą niż na studiach pojedynczych, co ma znaczenie a) przy stypendium b) przy rekrutacji na magisterkę, na każdy wydział mim i wne nie ma znaczenia czy ukończyłeś je czy zwykłe studia na wne, mimie, czy na innej równoważnej uczelni(są tam wymogi akredytacyjne i przedmiotowe). 6. Weź pod uwagę, że będziesz musiał, jeżeli zajdzie taka konieczność dogadywać się z dwoma dziekanatami, pisać dwie prace w jednym roku- co moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. 7. Niewątpliwie weź pod uwagę, że będziesz na większej liczbie przedmiotów i dzięki temu poznasz interesujących ludzi.  8. Weź pod uwagę, że w każdym momencie możesz zrezygnować i przejść na jeden z tych dwóch etapów.  9. W teorii należysz do obu wydziałów, ale w praktyce każdy stara się zastosować teorię spychologii i na ekonomii nie ma lżej, za to na matematyce (przez wzgląd na to, że wiele osób opuszcza ten zacny kierunek (tzn. msemat => ekonomia), traktuje się nas jako takich pół... matematyków, daje się gorszych ćwiczeniowców(na pierwszym semestrze tak było oraz tworzy przedmioty specjalnie, dla msematu, algebra dla msem i statystyka dla msem, gdzie ta ostatnia była raczej średnio prowadzona dwa lata temu, może coś się zmieniło.  10 Podsumowując tak msemat to ciężki kawałek chleba, który zdają się doceniać tylko pracodawcy, lub sami absolwenci. Moim zdaniem warto pójść i albo wytrzymać jeden semestr, albo do pierwszych kolokwium z algebry i analizy, tutaj łatwiej się przenieść przepisać i tak dalej."       w sumie to odpowiedź już po złożeniu papierów to pewnie wypełniłaś już deklarację ale może ci pomoże
    • Hej, dostałam się na Miedzykierunkowe studia ekonomiczno matematyczne i na Kierunek ekonomia, finanse I rachunkowosc, informatyka I ekonometria na uw. Nie wiem co wybrać, na początku myślałam o msemat, ale po przeczytaniu opini na forum zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno dla mnie.   Zamierzam pracować a poziom i ilość godzin jest trochę przytlaczajaca. Warto iść na miedzykierunkowe czy lepiej odpuścić sobie i wybrać drugą opcję?
    • Hej, jeśli ktoś tutaj z forumowiczów mieszka w ZS i potrzebuje jakiegoś serwisu komputerowego, bądź pomocy przy odzyskiwaniu danych albo sieciach to z własnego doświadczenia mogę polecić https://serwis.eu/.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.