Skocz do zawartości
Maturzystkaa

Czy mam szanse sie dostać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Rekrutacja na studia zbliża się a ja po roku przerwy zastanawiam się czy warto sie rekrutować na UW na kierunki takie jak: geologia stosowana lub gospodarka przestrzenna, z moimi wynikami? (Wiem, że są słabe, ale jest to głównie spowodowane moimi problemami zdrowotnymi).

Polski p. 70%

Matematyka p. 60%

Angielski p. 96% rozszerzenie 70%

Geografia r. 50% 

 

W każdym bądź razie chodzi  mi głównie o to czy mam w ogóle jakieś szanse. Wciąż tez nie wiem który kierunek jest lepszy, tzn daje większe możliwości po studiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Wlasnie  znalazłam progi. Zeszłoroczny próg na zostać geologiem był 34,06, a na gospodarkę przestrzenna 48. A mój wynik to  50. Przyznam ze bardziej mi zależy na geologii. Tylko ze nie wiem jak te progi bedą sie miały do tegorocznej rekrutacji, słyszałam ze zmniejszają limit miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje. Ale przesledzilam progi punktowe z ostatnich lat i na tym kierunku nigdy raczej nie był większy niż 50 pkt. Co mnie trochę pociesza, a i liczba chętnych na jedno miejsce była zazwyczaj 2-3 kandydatów na miejsce. W zeszłym roku było to nawet 1,60. Więc moze jakaś tam szansa jest ze sie dostanę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.