Skocz do zawartości
challenginggirl

Prawo UW 2017- przewidywany próg

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak obstawiacie, jaki może być? O ile pkt. może wzrosnąć w odniesieniu do poprzedniego roku? 
Obawiam się, że ze względu na ten angielski (lub ew. inny język), który można wskazać w IV kolumnie (np. zamiast historii czy WOS-u) bardzo wzrośnie... 
Czy dostał się ktoś z Was rok temu na prawo (2016) lub po prostu orientuje się, jakie wówczas były wymagane przedmioty na maturze? 
 

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo progi 74,51 | 74 | 74,61  (kolejno 2014/2015/2016)

22 godziny temu, challenginggirl napisał:

Obawiam się, że ze względu na ten angielski (lub ew. inny język), który można wskazać w IV kolumnie (np. zamiast historii czy WOS-u) bardzo wzrośnie... 

Niekoniecznie ponieważ "*Języki w kolumnach 3 i 4 muszą być inne.". Tego samego języka nie można wskazać dwukrotnie, jeśli ktoś wskaże język w pierwszej kolumnie (waga 10%) to w drugiej (waga 35%) może wskazać historię/wos/geografię. Natomiast gdy ktoś wskaże język w 4 kolumnie to automatycznie odpada mu 3 kolumna i traci 10%, chyba że zdawał 2 języki obce na maturze.

 

Rekrutacja 2016 prawo UW

1. Język Polski
2. Matematyka
3. Język Obcy Nowożytny
4. His/Wos/Geo/Łać/
Filozofia
(DWA PRZEDMIOTY)

W= J.P_PR*0,15+Mat_PR*0,5+J.O*0,15+
His/Wos/Geo/Fil/Łać_PR(Tylko PR) * 0,35 +
His/Wos/Geo/Fil/Łać_PR *0,35 (inny niż
pierwszy) (POZIOM PODSTAWOWY
MNOŻYMY DODATKOWO * 0,6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 16:28, jokie98 napisał:

Niekoniecznie ponieważ "*Języki w kolumnach 3 i 4 muszą być inne.".

Odkopuję temat sprzed ponad tygodnia. Dziękuję za odpowiedź :) Wiem o tym, że te języki muszą być inne; sama zdawałam na maturze angielski i francuski. Zastanawiam się, jak bardzo mogą wzrosnąć progi, bo dużo łatwiej jest uzyskać dobry wynik z języka obcego niż, dajmy na to, z historii, np. mediana wyników z angielskiego na poziomie rozszerzonym z ubiegłego roku wynosi 54, a z historii 40 %; w skali staninowej do 9. klasy (najwyższej) zalicza się wyniki od 95 do 100 % z angielskiego, z historii- 81-100 %, a z WOS-u od 68 (!) do 100 %. 

Jedyna moja nadzieja w tym, że nie można dwa razy wskazać angielskiego. Jak myślicie, jaki procent osób mogło zdawać na maturze dwa języki? Z tego, co wiem, nie ma na ten temat żadnych oficjalnych danych, ale co powiedzielibyście, patrząc na to, jak było w Waszych szkołach? 

I-najważniejsze chyba pytanie- nie jestem tegoroczną maturzystką, już znam swoje wyniki i wiem, że mam prawie 7,5 pkt. więcej niż ubiegłoroczny próg (i 8 pkt. więcej niż ten sprzed dwóch lat). W ostatnich latach progi ani aż tak bardzo nie wzrastały ani nie spadały, ale też nie było zmian w rekrutacji przez ostatnie lata (tzn. wtedy, kiedy opublikowane były progi punktowe). Czy myślicie, że powinnam się martwić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób zdawało 2 języki na maturze to nie wiem ale wiem coś innego, co Ci powinno pomóc (dane z 2016 roku, uznajmy że jest to kalka roku obecnego, bo nic się nie zmieniło w maturach):

 

Angielski | Liczba zdających - 124886średnia 55% | Liczba studentów na licencjacie* 19025

Francuski | Liczba zdających  - 830 | średnia 65% | Liczba studentów na licencjacie  1803

Hiszpański | Liczba zdających - 589 | średnia 58% | Liczba studentów na licencjacie  2652

NiemieckiLiczba zdających 7907 | średnia 54% | Liczba studentów na licencjacie 4883

Rosyjski | Liczba zdających 2060 | średnia 57% | Liczba studentów na licencjacie 2404

WłoskiLiczba zdających 352 | średnia 67% | Liczba studentów na licencjacie 1498

*Liczba studentów na licencjacie - Jest to łączna liczba studentów studiów licencjackich (tj z 3 lat) w Polsce.

 

Wszystkie te dane (liczba zdających + średnia) dotyczą poziomu ROZSZERZONEGO 

Według mnie skoro masz 7-8 pkt ponad progi sprzed lat to powinnaś się dostać bez problemu, jeśli nie to z listy rezerwowej (wystarczy cierpliwie poczekać).

Prawdopodobieństwo, że ktoś kto zdawał 2 języki i rekrutuje się na prawo na UW jest tak małe, że nie powinnaś się przejmować (ja tak przynajmniej to interpretuje). 

Pozdrawiam

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałam. Czytałam (artykuł ze stycznia tego roku), że UW będzie zmniejszał liczbę miejsc. Ale: "Jakie kierunki w pierwszej kolejności obejmą cięcia? Tego jeszcze nie wiadomo." 

Teraz przyjmują 400 osób, jestem prawie pewna, że wcześniej było tak samo... Czy ktoś może wie na 100 %?

EDIT: Dziękuję jokie98 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, challenginggirl napisał:

Teraz przyjmują 400 osób, jestem prawie pewna, że wcześniej było tak samo... Czy ktoś może wie na 100 %?

EDIT: Dziękuję jokie98 :) 

Podsumowanie rekrutacji UW z 2014/2015:

"Drugim najbardziej obleganym kierunkiem było prawo na studiach jednolitych magisterskich. O przyjęcie starało się prawie 2 tys. maturzystów. Limit wynosi tu 400 miejsc."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 22:05, jokie98 napisał:

Podsumowanie rekrutacji UW z 2014/2015:

"Drugim najbardziej obleganym kierunkiem było prawo na studiach jednolitych magisterskich. O przyjęcie starało się prawie 2 tys. maturzystów. Limit wynosi tu 400 miejsc."

W 2016/2017 było 1520 chętnych na 400 miejsc na UW (3,8 osoby na miejsce), czyli jeszcze bardziej spadło zainteresowanie. Czy ktoś z was ma jakieś przeczucia, czy w tym roku jeszcze bardziej spadnie ilość chętnych? (miejsc dalej jest 400)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dominika2810 napisał:

Wlasnie spadł, bo rok temu w pierwszej turze próg był 77 a teraz jest 76. Ja jestem 2 na rezerwowej, ale mam nadzieje ze sie uda. 

Jeśli jesteś 2. na liście rezerwowej, to myślę, że praktycznie nie musisz się martwić. To raczej niemożliwe, żeby spośród 400 osób wszyscy złożyli dokumenty. Przecież wiele osób składa np. na prawo na UW i UJ, ale do Krakowa ma bliżej etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Hej! Stworzyłam kwestionariusz, który dostarczy mi wyników niezbędnych do napisania pracy magisterskiej. Będę bardzo wdzięczna jak poświęcisz 15 min na jego wypełnienie.   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyOmMcMBk44EfX5DqZ7OBYYIqGS_IeTC6iQsfL6-QOMM9SuQ/viewform?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3ZsQ-dvB7sultbw13YX4NKxsLG4GjP2jY-JiylPETeVwhME2nUffrujFs_aem_AU-1CjVEgxfSlArwEGQi9r6axw0lJ-KTMP5wDXPQusDddSLwE5GxVgxfst3h4PvJbbQc4DjEC8mBCGfxLcR5jrib
    • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko Młodszy Asystent Rodziny / Asystent Rodziny w Dziale Pomocy Specjalistycznej Do głównych zadań osoby, zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi: opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym,  opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej,  udzielenie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu wychowawczych z dziećmi,  wspieranie aktywności społecznej rodzin,  motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych,  udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymaniu pracy zarobkowej,  motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych,  udzielanie wsparcia rodzinom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych,  podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin,  prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci,  prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną,  współpraca z innymi pracownikami zaangażowanymi w proces wsparcia rodziny,  oraz innych czynności wynikających z realizacji Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2024 r. poz. 177). Wymagania konieczne: dot. wykształcenia i stażu pracy zgodnie z Art. 12 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia 9 czerwca 2011 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 177). niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,  osoba aplikująca nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona,  osoba aplikująca wypełnia obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego. Wymagania pożądane: znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny i systemie pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,  znajomość obsługi komputera,  łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,  umiejętność pracy w zespole,  odporność na stres,  odpowiedzialność,  asertywność,  rzetelność, systematyczność,  komunikatywność i otwartość.  Mile widziana znajomość języka ukraińskiego bądź rosyjskiego.   Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku: Miejsce pracy: biuro znajduje się w budynku piętrowym, stanowisko pracy mieści się na poziomie 1, konieczność poruszania się po kondygnacjach,  budynek wyposażony w windę,  ciągi komunikacyjne pozwalają na poruszanie się wózkiem inwalidzkim,  w pomieszczeniach budynku istnieje możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim,  brak oznaczeń dla osób niewidomych,  miejsce zamieszkania / przebywania klienta,  urzędy, instytucje, szkoły, przedszkola i inne placówki w których odbywać się będzie praca z rodziną. Stanowisko pracy: praca przy komputerze i urządzeniach biurowych,  praca wymagająca umiejętnego współdziałania z innymi i kontaktów z pracownikami instytucji zewnętrznych,  praca wymagająca częstego i intensywnego kontaktu z osobami korzystającymi z pomocy społecznej,  praca może przebiegać w warunkach stresowych,  brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym   Wymagane dokumenty i oświadczenia: podanie o przyjęcie do pracy,  Curriculum Vitea,  kopie dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje zawodowe oraz staż pracy,  kopia dokumentu potwierdzającego obywatelstwo polskie i ukończony 18 rok życia,  kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego – dotyczy osób nieposiadających obywatelstwa polskiego,  kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata, który zamierza skorzystać z uprawienia, o którym mowa w art. 13a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,  podpisane oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe,  podpisane oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest kandydatowi zawieszona ani ograniczona,  podpisane oświadczenie, że kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego,  podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z art. 4 ust.11 RODO udzielam zgody dobrowolnie, oraz że zostałam/em poinformowana/y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie.”   Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.   Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na n/w adres w terminie do 17.06.2024 r.   Osoby zainteresowane prosimy o dostarczenie osobiście lub za pośrednictwem poczty kompletu dokumentów na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Dział Pomocy Specjalistycznej ul. Bartłomieja 3, 02-683 Warszawa z dopiskiem na kopercie: ,,Młodszy Asystent Rodziny / Asystent Rodziny w Dziale Pomocy Specjalistycznej”.   Informacje dodatkowe: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zastrzega sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. zatrudniona osoba będzie miała dostęp do danych osobowych wrażliwych, dlatego wymagana jest szczególna staranność i dbałość o bezpieczeństwo informacji. praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego. Asystent rodziny w swojej pracy nie będzie mógł także wykonywać wobec rodzin objętych asystą innych funkcji: kuratora sądowego, pedagoga, nauczyciela, wychowawcy, psychoterapeuty, nie może uczestniczyć w procesie decyzyjnym przyznawania świadczeń realizowanych przez m. st. Warszawę.   Pełne ogłoszenie: https://opsmokotow.pl/aktualnosc-217-mlodszy_asystent_rodziny_asystent.html  ogłoszenie od MAR do AR_06.2024.pdf
    • Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak 10 lat temu brałem leasing to musiałem odczekać aż firma bedzie miała rok.  Jeśli chodzi o sam wynajem długoterminowy samochodu to tak jak wszystko - czasami się opłaca, czasami nie. Jest to na pewno opcja, która warto jest wziąć pod uwagę w sytuacji, w której nie masz czasu na formalności, Podyplomówki z zarządzania flota pojazdów, nie obchodzi Cię tutaj ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. Możesz sobie zresztą wejść na stronę i tam będziesz miał wszystko opisane. 
    • Aktualnie zastanawiam się nad wzięciem jakiegoś auta na firmę. Na początku brałem pod uwagę leasing, ale czy jest możlwość uzyskania w sytuacji w której firma istnieje krocej niż rok?  Może ktoś korzystał z usługi wynajmu długoterminowego? Bo jeśli nie dostałbym leasingu to myslę też o tym.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.