Skocz do zawartości
Lew21

Administracja na PWSZ Elbląg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Po pierwszym chybionym wyborze uczelni postanowiłem pójść w innym kierunku, tj. w stronę swoich zainteresowań. Zamierzam w tym roku studiować w rodzinnym mieści i złożyć dokumenty na administrację ze specjalnością podatkową i rachunkowością (potem zamierzam na studiach magisterskich rozwijać się w tym kierunku, tzn. rachunkowości).
Mam jednak pewien problem, choć znajomi mówią, że nie będę mieć problemów z przyjęciem mnie na ten kierunek. Otóż nie mam przedmiotu P1 (największy mnożnik) - historii, WOSu albo geografii. Czy mając zdane 70% z polskiego (P2) oraz 80% z angielskiego (P3) mam szansę dostać się na ten kierunek? Stopień zdania przedmiotu nie odgrywa znaczenia na tej uczelni.
Na ekonomię liczą jeszcze matematykę jako P1, ale ten kierunek zupełnie mnie nie interesuje.

Pytanie drugie - czy na uniwersytet (załóżmy UG) nie powinienem mieć problemów z dostaniem się na studia II stopnia, jeśli będę mieć dobre i bardzo dobre oceny?

Na koniec chciałbym usłyszeć opinię o tej specjalności - uruchomionej rok temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że Jan Chcesz się rozwijać w kierunku rachunkowości to zdecydowanie lepiej iść na ekonomię. 

Na PWSZ w Elblągu powinni Cie przyjąć bo jest niż demograficzny i brakuje studentów. Jeśli na dyplomie będzie wysoka ocena to masz szansę dostać się na UG ale nie wiem czy na rachunkowość Cie przyjmą po administracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 20:39, Łukasz napisał:

A nie martwi Cie to co dalej? Już raz dokonałes złego wyboru

Mój błąd polegał na tym, że wybrałem uczelnię techniczną, do której nie miałem predyspozycji, ani też nie posiadałem odpowiedniego przygotowania merytorycznego.
Obecnie, jeśli chodzi o wybór studiów, to zmierzam w kierunku swoich zainteresowań, tj. w kierunku rzeczy prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.