Skocz do zawartości
PanZielony

Kontynuacja nauki na II stopniu (inny kierunek)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem absolwentem kierunku Podyplomówki z zarządzania i Inżynieria Produkcji, który ukończyłem zyskując tytuł inżyniera. Planuje rozpocząć studia na II stopniu zaczynając inny kierunek. Przeglądałem oferty kształcenia z większych miast w których mógłbym kontynuować edukacje (Warszawa, Łódź, Kraków). Kierunku pokrewne do tego który ukończyłem to: częściowo Transport/Logistyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Podyplomówki z zarządzania, Bezpieczeństwo Narodowe (dane z uczelni WAT) oraz Finanse i Rachunkowość, być może też Kierunek ekonomia (zależny od uczelni). Ukończenie ZiIP nie sprawiło mi kłopotu ale zawód sprawił mi fakt że wszystkie dziedziny wiedzy zostały przedstawione studentowi "po łebkach". Ciężko jest mi dokonać wyboru bo szczerze nie wiem czego sie spodziewać po innych kierunkach. Niejako dowiedziałem się jak to wygląda na I stopniu na tych, nazwijmy to pokrewnych kierunkach, dzięki znajomym którzy je studiowali.

Chętnie poznałbym Wasze opinie, może macie podobne doświadczenia czy też obserwacje? Może są inne kierunki które może podjąć ktoś z moim wykształceniem

Podyplomówki z zarządzania - temu kierunkowi serdecznie podziękuje :D
Transport/Logistyka - wiele czytałem że praca w tej branży nie wymaga wykształcenia a doświadczenia, a według opinii lepszy jest transport bo jest on mniej sprecyzowany. Istnieje tez wachlarz wielu podyplomowych studiów mogących dosyć zgrabnie pomóc absolwentom w przyszłości gdy zmieni się rynek pracy
Mechanika i budowa maszyn - kierunek który mnie jakoś specjalnie nie pociąga ale może warto zacisnąć zęby, zwłaszcza że różnica programowa to tylko 1 przedmiot. Tylko czy jest sens studiowania czegoś co w znikomym stopniu mnie interesuje
Bezpieczeństwo Narodowe - prosiłbym o opinie co do tego kierunku
Finanse i Rachunkowość - ponoć daje duże możliwościowi rozwoju i wydaje mi się że w wielu branżach można po nim szukać zatrudnienia. Co prawda nie jest to kierunek techniczny i semestr zaczyna sie z tego co wiem w październiku. Ale wiem z doświadczenia że jakaś stagnacja w pracy to gwóźdź do trumny 

Jeszcze raz zapraszam do dyskusji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę z tych kierunków wymieniłem tylko dla tego że istnieje pokrewieństwo, a sam program nauczania pozwala na ich podjęcie :)

Mechanika brzmi atrakcyjnie ale nie wiem czy jest to coś co chciałbym robić w życiu, mało tego znam jedynie podstawy projektowania bo koniec końców żadne kursy na uczelni nie były prowadzone z braku funduszy

Co do transportu to istnieje szereg specjalizacji, niektóre brzmią bardzo mechanicznie jak diagnostyka samochodowa czy rzeczoznawstwo. Nawet nie wiem czego sie spodziewać po takich ścieżkach rozwoju. Są jeszcze specjalizacje jak sterowanie ruchem, kierunek logistyka i technologia transportu, audyt i inteligentne systemy. Ktoś z Was miał styczność? 

Prosiłbym o jakieś opinie odnośnie Finansów i Rachunkowości, jak wyglądają studia na tym kierunku.

  • hem lotniczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zarządzaniu inżynierskim iść na FiR to trochę słabe - bez podstaw rachunkowości będzie Ci bardzo ciężko studiować to na II stopniu. 

Transport wydaje się bardziej odpowiedni - jednak ze względu na I stopień pewne specjalizację mogą się okazać zbyt trudne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie mnie do tego FiRu ale nie chce też nie wiadomo jak sie męczyć. 

Na takich specjalizacjach z kierunku transport, nazwijmy je "mechanicznymi" dużo jest fizyki? Bo wiem że na I stopniu trochę tego jest

Może lepiej zacząć coś nowego od początku? Ten temat spędza mi sen z powiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.