Skocz do zawartości
studentka04

Jaka specjalizacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Muszę wybrać specjalizację na kierunku finanse i rachunkowość. Mam do wyboru:

1) Bankowość,

2) Finanse publiczne,

3) Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw.

Która z tych trzech jest najlepsza pod względem pisania pracy dyplomowej? Biorąc pod uwagę m.in. zakres i dostępność literatury, łatwość pisania itp. Nie mam jeszcze pomysłu na jaki temat chciałabym pisać pracę. Bardzo proszę o radę, bo naprawdę nie mam pojęcia, którą wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, specjalizacja nie jest może aż tak istotne odnośnie przyszłej pracy, jednak co do napisania pracy dyplomowej to tutaj akurat jest to dość istotne. Odpuścił bym finanse publiczne. FiR jest dla osób które chcą pracować stricte w księgowości. 

Finanse są chyba dość szeroką działką i tutaj odnośnie pracy można pokombinować najwięcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz napisał:

Cześć, specjalizacja nie jest może aż tak istotne odnośnie przyszłej pracy, jednak co do napisania pracy dyplomowej to tutaj akurat jest to dość istotne. Odpuścił bym finanse publiczne. FiR jest dla osób które chcą pracować stricte w księgowości. 

Finanse są chyba dość szeroką działką i tutaj odnośnie pracy można pokombinować najwięcej

Dlaczego uważasz, że finanse publiczne to kiepski wybór? I co odnośnie pozostałych specjalizacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem odnośnie pozostałych co uważam. 

Moim zdaniem finanse publiczne to z pewnej strony grząski temat. Z jednej strony wiele dokumentów jest jawnych, z drugiej strony cześć umów będzie poufnych a przy pisaniu pracy dyplomowej będzie CI do nich potrzebny dostęp. 

Jeśli chcesz pracować w rachunkowośći to zdecydowanie FIR, jeśli zaś bankowość to bankowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając specjalizację rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, powinnam pisać pracę na podstawie jakiejś firmy? To tutaj mam wrażenie, że z informacjami będzie mi ciężko, bo przecież nie każda firma udostępni swoje dane, a w Internecie nie wszystko jest. A co do finansów publicznych może, faktycznie masz rację, jednak w tej specjalizacji piszący opiera się przeważnie na JST i wydaje mi się, że tutaj jest już łatwiej o dane. Ale może się mylę...

Zależy mi na tym, abym miała dużo dostępnej literatury oraz pisząc pracę, żebym zwyczajnie się „nie męczyła”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.