Skocz do zawartości
krispin

Informatyka na UJ, limity, progi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak widziałem to ale na WFAIS taka osoba napisała tutaj że niby 33 % jest z matematyki rozszerzonej. Ja będę miał 50 % więc chciałbym iść na WMiI. Podobno w tym roku była trudna matura dla staromaturzystów jak i tych z nowej . Liczą na 60 % maks jak mówili... Ja też tak nie będę miał w tym roku 70% więc pomożecie? Na stronie UJ progi widziałem informatyka 60 % :) Wydaje mi się że WFAIS będzie miał 45 % bo coś za dużo już nie chcą przyjmować. Przyjmowali >190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ta strona o której napisałem :)

http://www.rekrutacja.uj.edu.pl/studia-i-stopnia/limity-i-progi

 

Jeżeli to jest informatyka to przecież to TCS czyli ta najlepsza informatyka jest? Czy ten próg to zwykła informatyka na WMiI ? Gdyby to była infa zwykła WMiI na stronie to wygląda na prawie dwa razy wyższy próg niż na WFAIS. Czy ktoś mi może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz, jakie tam występują różnica. Co roku jest podobna liczba kandydatów a progi się znacznie różnią. Z tego co widzę, to wynik matury jest liczony x1. Czyli jeśli było w zeszłym roku 66 punktów, to musiałbyś mieć matematykę lub informatykę zdaną na 66%. (oczywiście rozszerzenie). 

 

Nie wiem o co chodzi Ci z tą zwykłą i niezwykłą informatyką. Masz dwa wydziały na obu masz 1 kierunek informatyka. Na wydziale matematyki jest jeszcze chyba informatyka analityczna. 

Doprecyzuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówię o WMiI.  Zwykła informatyka to ta co nie jest TCS. Są dwie studia.net/informatyka - dla mnie ta co nie jest TCS to zwykła.. Mówiłem tak jak napisałem o WMiI

O WFAIS wiem że infa jest słaba ale dostałbym się bo próg na pewno wyniesie 45 %. Skoro mają już mniej tych słabych ludzi przyjąć bo gdzieś czytałem że przyjmowali właśnie więcej niż 190 a regulaminowo przyjmować mieli 190? Ktoś to potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przepraszam za pisanie postu po postem. TCS to informatyka analityczna ( jedna z tych dwóch na wydziale WMiI). Jest troszkę więcej matematyki niż na tej informatyce na WMiI lecz programowanie jest już zbyt ciężkie przynajmniej dla poniektórych w tym dla mnie też. Na początku bym miał problem z przyswojeniem od zera programowania :)

A co do rekrutacji muszę zapłacić 2 razy tą samą sumę bo infa na WFAIS to koszt wpisu plus rekrutacja na infę na WMiI to znów koszt wpisu. Możliwe że jeszcze TCS rozważę to znów trzeci koszt wpisu ( łącznie >200 zł wpisowego) ale tam niby już sami idą dobrzy ludzie i zarabiają 4000 zł bo idą do Google. Tak czytałem tylko o tym Google w przypadku TCS. Po infie na WMiI pracy takiej nie dostanę właśnie bo pracodawcy olewają ludzi spoza TCS. Nawet obok TCS nie ma co stać bo oni są tylko rozpatrywani w Krakowie w dużych firmach :) A AGH to w ogóle bije tych studentów którzy nie studiują TCS :) Tak więc chciałem TCS mimo licencjatu :) Licencjat gorszy jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencjat gorszy? od kiedy. Przecież to ten sam poziom co inżynier. Nie słuchaj głupot. 

 

200 zł jako inwestycja w swoją przyszłość to chyba nie tak dużo. Zwróć uwagę, że Państwo zapłaci Ci za całe studia warte kilkadziesiąt tysięcy.

Nikt nikogo do pracy od tak nie przyjmuje, więc to też mit.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencjat gorszy? od kiedy. Przecież to ten sam poziom co inżynier. Nie słuchaj głupot. 

 

200 zł jako inwestycja w swoją przyszłość to chyba nie tak dużo. Zwróć uwagę, że Państwo zapłaci Ci za całe studia warte kilkadziesiąt tysięcy.

Nikt nikogo do pracy od tak nie przyjmuje, więc to też mit.  

Dobrze. W sumie to ja już jestem studentem innego kierunku ale już kończę w roku 2017 studia i ten TCS to byłoby samobójstwo :) Tam trzeba umieć więcej na starcie z programowania :) Limitów nie ma UJ jak na innej uczelni dla tych dwukierunkowców. Tylko nie wiem czy progi będą w okolicy 50% na WMiI na tą infę bo to jednak 16 % spadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poziom mocno się nie będzie różnił. NIe demonizowałbym tego też

No dobrze ale progami się różnią znacznie te dwie studia.net/informatyka WMiI. I to mnie martwi czy spadną zarówno na dwóch informatykach progi bo z 66% na 60 % prędzej :) TCS zapewne utrzyma próg >70 %

Widzialem tam specjalności (inżynieria programowania) , (infa teoretyczna ), (infa stosowana), (modelowanie,sztuczna inteligencja). Ciekawi mnie kiedy się je wybiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to inni będą mieć 100%. Nie kieruj się takimi opiniami bo one nic nie dają. Będą oficjalne wyniki i będzie wiadomo, czy w tym roku poszło lepiej czy gorzej. 

A powiedz czy infa AGH naprawdę niczym się nie różni od tej infy zwykłej na WMiI? Chciałem iść na Infę przemysłową na AGH lub na tą zwykłą na WMiI. Pracodawcy nie będą mnie odrzucać ze względu na UJ (jak wiadomo teoria na tej uczelni a mało praktyki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą CIę z tego powodu odrzucać. 

 

AGH to wiadomo, jeden z liderów uczelni w branży technicznej. Informatyka różni się specjalnościami i tylko tyle. na AGH będzie więcej specjalności zastosowania wiedzy w przemyśle i technice. Na UJ będą to inne specjalności, związane z pracą typowego informatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz. Nie możesz po licencjacie iść na AGH. W drugą stronę jest łatwiej. Po inż czasami przyjmują na mgr na Uczelni nietechnicznej. Po licencjacie nie możesz iść na mgr na uczelnie techniczną, ponieważ mgr trwa przeważnie 3 semestry a na uniwersytetach 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz. Nie możesz po licencjacie iść na AGH. W drugą stronę jest łatwiej. Po inż czasami przyjmują na mgr na Uczelni nietechnicznej. Po licencjacie nie możesz iść na mgr na uczelnie techniczną, ponieważ mgr trwa przeważnie 3 semestry a na uniwersytetach 4. 

W taki razie do bani. Muszę się zastanowić teraz nad UJ czy warto iść właśnie na UJ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do bani? Przecież możesz robić mgr na wszystkich uniwersytetach. 

 

Po prostu jest inny podział studiów. Na inżynierskich jest 3,5 + 1,5 

na licencjacie 3+2

No w sumie nie wiem. Tracę możliwość podjęcia studiów na technicznej uczelni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.