Skocz do zawartości
Peweł Michnowicz

Jakie studia wybrać? Agencja reklamowa dla umysła ścisłego :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku warto zaznaczyć że jestem umysłem ścisłym, na maturze oprócz obowiązkowych przedmiotów zdawałem matematyke(60-64%) i angielski rozszerzony. Teraz stoję przed ciężkim wyborem kierunku, już trochę poczytałem i mam coraz większy problem z wyborem kierunku.

Zaczynając od początku zawsze wyobrażałem siebie pracującego w agencji reklamowej, perspektywa burzy mózgowej wymyślające slogany reklamowa jest dla mnie bardzo kusząca, czy też nawet sama praca w agancji reklamowej, można to w sumie nazwać bardzo dobrą(może nie idealną) pracą dla mnie. Pojawia się problem jaki kierunek studiów wybrać aby przybliżyć się do tej fuchy, wiadomo wszystkie kierunki humanistyczne odpadają, a większość powiązana z marketingiem jest właśnie taka :(
Z drugiej strony olewając wszystkie posty/wiadomości/porady speców internetowych, że studia powinno wybierać się z pasji mógłbym pójść na jakiś FiR, ekonomie czy inny stricte matematyczny kierunek, który na pewno przyjemnie by mi się studiowało gdyż lubię matmę i po tych kierunkach szukac prac idealnych rób starać się szukać praktyk po agencjach reklamowych. Proszę o jakieś wskazówki czy też rady, co mam robić z własnym życiem?
 

Chciałbym jeszcze przy okazji spytać się o jedną rzecz. Tak naprawdę pracą idealną, wymarzoną dla mnie jest praca psychoterapeuty, a wymarzonymi studiami są studia psychologi, ale niestety jako umysł ścisły i komplenta niedojda z Poslkiego i wszytskich innych przedmiotów humanistycznych to nie dla mnie. Ale gdzieś wyczytałem o kierunku Kongwistyka, mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto to studiować? Jakie są po tym możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie przekreslalbym z góry studiow humanistycznych tylko dlatego, ze s polskiego byłeś słaby bo to nie to samo.

Studia stricte z marketingu prowadzi Wydzial Podyplomówki z zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim chyba jedyny w kraju.

Jeśli nie ten Podyplomówki z marketingu to zostaje Ci Podyplomówki z zarządzania i tam specjalizować sie w marketingu lub tez np. Dziennikarstwo.

Co do kongwistyki to nowy kierunek i trudno cos powiedziec o możliwościach zatrudnienia ja jednak wybrałbym psychologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, dlaczego się dziwisz. To trochę tak jakbyś zapytał czy naprawdę praca spawacza może być wykonywana przez spawacza?

 

Tak, tylko po wykształceniu marketingowym możesz pracować w marketingu. 

 

Możesz skończyć ekonomię i zrobić sobie podyplomówkę z marketingu. Kierunek ekonomia ma w sobie FiR i zarządzanie i marketing, bo to działy ekonomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tu nie zgadzam z Łukaszem, o moim zdaniem nie trzeba kończyć Marketingu, aby w nim pracować... FiR da Ci jednak zupełnie inny kierunek rozwoju i choć ja osobiście polecam ten kierunek, to od Marketingu leży on daleko, ale od czego w końcu są studia podyplomowe;) Zawsze możesz później ukierunkować się na wymarzony Podyplomówki z marketingu, mając już w ręku fajne wykształcenie. Kierunek ekonomia też jest ok, nie uczy "konkretnego" "zawodu" jak FiR ale daje szersze możliwości, czy związane z marketingiem, no niekoniecznie, ale jak mówię "spawania" można nauczyć się nie tylko na studiach;) Jak przeczytałam Twój post to pomyślałam o Grafice, jako takie bardziej artystyczne podejście do wymyślania reklam, co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.