Skocz do zawartości
Hwk

Ekonomia czy Finanse i rachunkowość? Pytanie o uczelnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie.

Czym tak naprawdę różnią się te kierunki?

Rozmawiałem z nauczycielami z mojego liceum jednak opinie są sprzeczne..

Mógłby ktoś przybliżyć? 

 

Jeszcze jedna kwestia.

Planuje studiować na UJK. Wynika to z moich skromnych możliwości finansowych. Jakieś opinie na temat tej uczelni?

Czy jest przepaść pomiędzy np. UJK, a np. UW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy UJK a UW jest duża rozbieznosc, porównujesz najlepsza uczelnie w kraju ze dobra uczelnia jednak nie mająca takich mozliwosci.

Finanse i rachunkowość jest działem ekonomii. Kiedyś to była specjalność na ekonomii teraz jest odrębnym kierunkiem. Kierunek ekonomia jest dziedzinowo szersza i obejmuje szeroka tematykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za tak szybkie odpowiedzi.

 

Na chwile obecną po tym co piszecie, raczej zdecydowałbym się na FiR,

Prawdę mówiąc, FiR / Kierunek ekonomia to dla mnie alternatywa jeśli nie dostałbym się na prawo (planuje iść w kierunku aplikacji prokuratorskiej). Mam pewne obawy, czy bez matematyki rozszerzonej sobie poradzę.

 

Jaka jest wasza opinia na temat psychologii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psychologia to typowy kierunek dla osób, które wiedzą, że chcą w tym pracowac

Interesował mnie ten kierunek jakiś czas temu, jednak zdecydowanie preferuje prawo. Psychologia mogłaby być dla mnie dobrą alternatywą.

Jakie jednak są obecnie perspektywy pracy po tym kierunku?

 

Jeśli orientuje się ktoś co do wymagań na FiR i może wypowiedzieć się czy osoba bez rozszerzonej matematyki sobie poradzi to czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jestem już zdecydowana na studiowanie kierunku finanse i rachunkowość, natomiast nie podjęłam jeszcze decyzji na jakiej uczelni. Rozważam podjęcie studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu lub Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zerkając na różne rankingi uczelnia we Wrocławiu znajduje się wyżej niż ta w Katowicach, natomiast czytając o nich opinie widziałam bardzo wiele negatywnych o tej we Wrocławiu. Czy ktoś posiada informacje o jakości kształcenia, o perspektywach podjęcia pracy  po skończeniu tych uczelni ? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, bo czasu coraz mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.