Skocz do zawartości
lollson

Praca inż. - Produkcja Wina pomoc w planie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym napisać pracę inżnierską zwiążaną sciśle z moim kierunkiem ( zarzadzanie i inż. produkcji) na temat produkcji wina. Mój promotor który niestety jest obrażony na caly świat że mu przydzielono seminaria jest mało chętny do pomocy. Przechodząc do sedna sprawy zażyczył sobię Planu pracy by dać zaliczenie studentom. I tutaj jest mój problem ponieważ jak w 1 rozdziale swojej pracy chciałbym opisać ogólnie historie wina jego rolę w tradycji niektórych kultur itp. a w 3 rozdziale opisać nowoczesne metody produkcji wina na przykladzie przedsiębiorstwa w którym będę odbywać praktyki zawodowe to kompletnie nie mam pomysłu na temat 2 rozdziału. Może jest ktoś wstanie podsunąć mi pomysł i zarysować co tam mogę wyczarować? jestem otwarty na wszelkie propozycje/rady na temat całej pracy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc to nie wiem czy bede miał możliwosci na przeprowadzenie takich badań + czas i chęci na aż takie wgłębianie się w temat. Myślałęm bardziej nad badaniem konsumenckim- pare win rozlać w kieliszki oczywiscie nie oznakowane i zapytać które im najlepiej smakuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIerwsze co zrobię jutro to uderzę do labolatorium z zapytaniem czy byłąby możliwość włąsnie przeprowadzenia tych badań jakościowych ( kwasowość , zawartość alkoholu - czy zgodna z etykietką, zanieczyszczenia itp.) Jeżeli to mi nie wyjdzię to głębiej zastanowię się nad tym " wywiadem pogłebionym ??" ;). Dzięki za jakie kolwiek rady. Jeśli mialbyś jakieś jeszcze uwagii/pomysły również chętnie wysłucham i przemyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc udało mi sie załątwić pare badań wybranych Win w labolatorium wiec wszystko super. Zbliżam sie wielkimi krokami do kompletowania mojego Planu pracy i tak:

1. Historia Wina - Ciekawostki, Jego rola w kulturze oraz NAjważniejsze Historia  Produkcji Wina 

2. Opis Produkcji Wina na podstawie przedsiębiorstwa w którym bede miec praktyki ( zobaczymy na ile pozwolą mi sie zagłębić w szczegóły itp, mam na to 4 tygodnie.)

3. Wybranie paru rodzaji win oraz znanych Marek dostepnych na rynku oraz przeprowadzenie badań "jakościowych" - tj kwasowość , zaniezczYszczenia oraz czy zgadza sie % alkoholu z tym co jest na etykietce. 

mniej wiecej tak to wszystko widzę tylko szczerze mowiąć nigdy nie ukladałem planu takiej pracy i nie wiem jak to fajnie napisać i w taki sposób żeby mój promotor nie mógł się do niczego czepić ( a uwierzcie czepia się o wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.