Skocz do zawartości
chrupek97

POMÓŻCIE PROSZE :D

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz w 3 klasie liceum, niedługo matura, a ja nadal nie wiem co chce w życiu robić. Zastanawiałem się nad opcja wyboru między studiami pozarniczymi, a policyjnymi. Uczę się w klasie matematyczno-fizycznej, ale z fizyka nie wiąże dalszej nauki. Stąd moje pytanie co robić po takim kierunku?? Czy ktoś mogłby mi pomóc? Czy to dobra opcja? Dodam ze uwielbiam sport, stad mój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Żeby dostać się na studia policyjne, trzeba najpierw być policjantem później wysyłają Cię na studia. Inaczej nie przyjmują do szkoły policyjnej w Szczytnie. 

Studia pożarnicze realizowane są tylko w Warszawie i bardzo je polecam. 

Polecam również studia wojskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie chciałbys wiedzieć, w szkole pożarniczej masz studia mundurowe do których naprawdę trudno sie dostać zwykle przyjmują tylko 50 osób i studia cywilne.

Na studia oficerskie sa specjalne egzaminy z zdolności fizycznej, zdrowia psychicznego oraz badania. Nawet jeśli masz minimalna wadę wzroku to Cię nie przyjmą nie wspominając o jakiejkolwiek alergii. Wiec praktycznie przyjmują bardzo wyselekcjonowana grupę. Podobna selekcja jest na WAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chciałbym wiedzieć? Wszystko, jakie są wymagania na wat i do szkoły pożarniczej, czy jest tam trudno się utrzymac i jak jest z zakwaterowaniem? Bo słyszałem ze na wacie jest tak, że masz zakwaterowany pokój i jakieś pieniądze ma start, ale nie wolno zrezygnować bo grozi wysoka grzywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że rekrutacja na studia mundurowe trwa do 31 marca! zatem czasu tu już dużo nie ma.

W SGSP czy na WAT na  mundurowych utrzymasz się bez problemu, bo będziesz zakoszarowany, zatem mieszkanie i posiłki a także żołd zapewnia Ci szkoła, ale jak pisze Łukasz jest to służba, więc potem musisz odsłużyć swoje jak w wojsku.

Kandydatów na miejsce jest sporo, ale warto spróbować. zawsze zostają Ci potem studia cywilne na tych uczelniach (rekrutacja jest w tym okresie jak na innych uczelniach), ale tu już sam musisz zadbać o utrzymanie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest mniejszy rygor?? Nie ukrywam ze chciałbym chociaż raz na 2 tygodnie przyjechać na weekend do domu stąd moje pytanie czy jest taka opcja? Zastanawiam się również jaki byl w zeszłym roku próg przyjęć? Oraz co według was jest lepsza opcja, bardziej opłacalna? A może jakieś inne studia związane głównie z matematyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygor na studiach wojskowych na 1 roku jest wszędzie podobny przepustkę można dostać na weekend, ale ciężko co 2 tygodnie. Myślę, że raz w miesiącu jest realne.

Poczytaj o studiach matematycznych, może coś wybierzesz dla siebie

http://www.studia.net/matematyczno-informatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i chyba wykluczam opcje zarówno szkoły pożarniczej jak i watu. Właśnie to chyba najlepszy pomysł żeby pójść w kierunku matematyki, ale chciałbym by to głównie na ten przedmiot zwrócono szczególnie uwagę, a gdzie nie zobaczę widzę matematyka i fizyka lub matematyka i informatyka. Fizykę zdaje aby po prostu się sprawdzić wiec nie liczę na wysoki wynik max.40% ale już z matematyka rozszerzona wiąże większe nadzieje. Stąd moje kolejne pytanie czy są jakieś studia gdzie pod uwagę brana jest głównie matematyka? Angielski ogarniam jako tako, ok 80% na podstawie mam nadzieje będzie, wiec ten przedmiot może również być wybierany a fizyka ostatecznie. Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zrezygnowałem? Juz mowie. Po prostu rok szkolny zaczyna się wcześniej niż zwykle oraz jest trochę mało wolnego. Chciałbym też jakoś pospotykac się ze znajomymi, a tam na takie sielanki raczej nie pozwolą. Ale jeszcze poważnie się zastanowię xd. Być może ktoś znajomy również zdecyduje się iść ze mną bo tak samemu to trochę dziwna sytuacja dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po pierwsze ciężko jest się tam dostać i raczej dostają się osoby mocno zaangażowane. Jest się tam skoszarowanym ale otrzymuje się zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie i do tego żołd. Nikt tego nam nie da na żadnej uczelni, ale tak jak napisał Łukasz to nie jest rozwiązanie dla każdego. Trzeba naprawdę chcieć no i mieć predyspozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.