Skocz do zawartości
GrzegorzS

Studia dla ambitnych ścisłowców bez pomysłu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jako maturzysta od dawna zmagam się z tym problemem - jaki kierunek wybrać, aby studiowanie miało sens?

Pod kątem studiów zainteresowany jestem głównie matematyką, w mniejszym stopniu fizyką i informatyką. Mam ochotę na ciężką pracę i dużo nauki (czyli poziom powinien być bardzo wysoki), lecz potrzebuję kierunku, który wskaże mi, czego należy się uczyć - obecnie nie wiem, kim chciałbym zostać w przyszłości, ale liczę na studia z wieloma perspektywami. Do tej pory rozważałem kierunki na SGH lub Matematykę Stosowaną na PWr.

Proszę więc o poradę:

- które kierunki dają największe możliwości i najwięcej umiejętności?

- gdzie są najlepsze praktyki, aby po studiach mieć już jakieś doświadczenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Matematyka to świetny kierunek ponieważ wszystkie banki infuzję firmy potrzebują analityków i kalkulantow.

Obie uczelnie tez zacne wiec kwestia Twoich preferencji.

Im szybciej na studiach złapiesz dorywcza prace tym lepiej dla Ciebie, same praktyki to trochę mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale świetne pytanie! Wreszcie mam okazję poznać kogoś kto ma ochotę na studia i ciężką pracę, a nie lekko, łatwo i przyjemnie i z perspektywami i z gwarancją pracy:)

Popieram przedmówców Matematyka to świetny pomysł na studia i przyszłość, a wybrane przez Ciebie uczelnie też z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.