Skocz do zawartości
majki999

Pomoc w wyborze kierunku (zaoczne)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Otóż od prawie 5 lat pracuję, jestem po technikum, aby móc myśleć o jakimś awansie chciałbym rozpocząć studia, gdyż w mojej pracy liczy sie papierek. Awansują ludzie będący po studiach nie mających nic wspólnego z tym co się u mnie robi. I teraz pytanie. Mógłby mi ktoś doradzić jakiś kierunek studiów który jest mało absorbujący i zjazdy odbywają się stosunkowo rzadko? W mojej pracy muszę czasem być w soboty, więc zjazdy w sobotę i niedzielę odpadają. Szukam czegoś co można studiować tylko w niedzielę np. Może ktoś zna kierunek na którym zjazdy odbywałyby się tylko w niedzielę? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W tej chwili nie ma takich studiów, nie ma już czegoś takiego jak studia zaoczne, są studia niestacjonarne. Kiedyś na zaocznych było faktycznie mniej zajęć teraz po zmianach zajęć na stacjonarnych i niestacjonarnych musi być tyle samo.

Studia niestacjonarne coraz cześciej odbywają sie nawet w tygodniu (wykłady) a ćwiczenia w sobotę i niedziele a nawet czasami w piątki.

Zajęć jest sporo bez względu na wybrany kierunek studiów, wiec nic takiego tylko w niedziele nie znajdziesz. Zjazdy odbywają sie najcześciej co 2 tygodnie.

A w jakiej branży pracujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na produkcji, jest to branża ceramiczna, ale można sie tutaj łatwo załapać na jakiegoś asystenta produkcji czy innego koordynatora. Mój znajomy studiuje mechanikę i budowę maszyn na studiach niestacjonarnych i ma wykłady tylko w soboty i niedziele, też chciałem wybrać ten kierunek niestety w sobotę jestem niedysponowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z tym, że mnie studia stacjonarne w ogóle nie interesują, stacjonarne czyli dzienne tak dobrze rozumiem?

A studia niestacjonarne na uczelni uczelni publicznej a niepublicznej różnią się jakoś? Chodzi mi też o to czy papierek z politechniki jest jakby bardziej wartosciowy od papierka z uczelni niepublicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy zmieniać nie chcę gdyż na finanse nie narzekam, a wiem, że na tą chwilę nic innego nie znajdę, wszędzie indziej bęwdzie gorzej.

Szukam studiów ma śląsku, okolice Gliwic najlepiej chociaż Chorzów, Katowice też wchodzą w grę, ewentualnie nawet Opole mogło by być ok ale w ostateczności.

Co to są umowy lojalnościowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa lojalnościowa to zapis w umówię, który daje pracodawcy gwarancje, ze nie zwolnisz sie z pracy pod groźba kary finansowej. Czyli np pracodawca płaci Ci za studia ale Ty mu dajesz gwarancje, ze przez 5 lat nie zmienisz pracy inaczej będziesz musiał zapłacić karę lub zwrócić pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie firmy mają takie umowy, ale faktycznie większość się nimi obwarowuje. Często jest tak, że płacą za 3 letnie studia i przez kolejne 2 lata po ich ukończeniu nie masz możliwości się zwolnić, a jeśli się zwolnisz w którymś momencie to najczęściej proporcjonalnie zwracasz pieniądze, które w Ciebie zainwestowali. Warto wybrać się do szefa i porozmawiać z nim o tym, że chcesz studiować. Teraz pracodawcy coraz przychylniej patrzą na pracowników, którzy chcą się dokształcać. Proponuję się dowiedzieć jak to jest u Ciebie. Myślę, że możesz być pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.