Skocz do zawartości
DagaPietruszkiewicz

Polski System Prawny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim forumowiczom - jestem tu nowa i mam nadzieję, że szybko się wdrożę w specyfikę forum - póki co w razie błędów , przepraszam za nie.

 

Jestem po studiach I go stopnia ekonomii, mam licencjat i teraz na magisterskie II stopnia chciałabym pójść na prawo, lecz z tego co słyszałam, już tego prawa magisterskiego w Polsce nie ma. Przypadkiem traiłam na targach szkolnictwa w Katowicach na informator z UWr (Wrocław), gdzie w ofercie studiów II go stopnia mają "Polski System Prawny". Nie jestto typowe prawo, lecz jak piszą - absolwent będzie posiadał wiedzę z różnorownych gałęzi prawa, oraz nauk pomocniczych dla stosowania prawa - społecznych i ekonomii.

 

Więc nie wiem czy dobrze rozumiem - ,że to takie ogólne prawo + dodatki?

 

Ktoś miał z tym kierunkiem styczność? brzmi ciekawe - pytanie czy warto. Proszę o Wasze opinie dzięki.

 

P.S - Koniecznie chcę cośzwiązanego z prawem, koniecznie we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie ma juz prawa na drugim stopniu bo prawo jest tylko w studiach jednolitych. Byly takie proby utworzenia go w systemie bolonskim ale juz to zniklo z oferty. Takie prawo o ktorym piszesz nie da Ci mozliwosci aplikowania. Musisz zrobic prawo 5 letnia. Jesli chcesz cos z wiedzy prawniczej to wybierz administracje. Zakrws materialu ten sam tylko inna nazwa.

Tutaj masz oferte z Wroclawia

Www.Wroclaw.studia.net/administracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego kierunku, być może to jakiś w miarę nowy kierunek, ale patrząc na opis, to brzmi to interesująco. Wszystko zalezy po co chce studiowac prawo, jeżeli chcesz żeby to było wsparcie dla ekonomii to wydaje się to bardzo ciekawa propozycja. 

 

"Program studiów został  skonstruowany w taki sposób, by możliwe było skupienie się na jednej wybranej gałęzi prawa, dlatego studenci mają do wyboru 3 specjalności: publicznoprawną, cywilnoprawną oraz karnoprawną.

Po ukończeniu 2,5-letnich studiów z zakresu polskiego systemu prawnego absolwenci będa gotowi do podjęcia działalności wymagającej wiedzy prawniczej, w szczególności pracy w organach administracji publicznej, włączając w to stanowiska kierownicze, a także w sektorze korporacyjnym. Będa posiadali wiedzę i umiejętności z zakresu dogmatycznych dyscyplin podstawowych gałęzi prawa uzupełnioną o podstawową wiedzę z zakresu nauk pomocniczych tj. nauk społecznych i ekonomii. Dzięki dostosowaniu programu do konkretnych preferencji studentów poprzez umożliwienie im wyboru konkretnej specjalności, absolwenci będą posiadali ponadto wiedzę i umiejętności z zakresu interesującej ich gałęzi nauk prawnych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego kierunku, być może to jakiś w miarę nowy kierunek, ale patrząc na opis, to brzmi to interesująco. Wszystko zalezy po co chce studiowac prawo, jeżeli chcesz żeby to było wsparcie dla ekonomii to wydaje się to bardzo ciekawa propozycja. 

 

"Program studiów został  skonstruowany w taki sposób, by możliwe było skupienie się na jednej wybranej gałęzi prawa, dlatego studenci mają do wyboru 3 specjalności: publicznoprawną, cywilnoprawną oraz karnoprawną.

Po ukończeniu 2,5-letnich studiów z zakresu polskiego systemu prawnego absolwenci będa gotowi do podjęcia działalności wymagającej wiedzy prawniczej, w szczególności pracy w organach administracji publicznej, włączając w to stanowiska kierownicze, a także w sektorze korporacyjnym. Będa posiadali wiedzę i umiejętności z zakresu dogmatycznych dyscyplin podstawowych gałęzi prawa uzupełnioną o podstawową wiedzę z zakresu nauk pomocniczych tj. nauk społecznych i ekonomii. Dzięki dostosowaniu programu do konkretnych preferencji studentów poprzez umożliwienie im wyboru konkretnej specjalności, absolwenci będą posiadali ponadto wiedzę i umiejętności z zakresu interesującej ich gałęzi nauk prawnych."

 

Nie planowałam aplikacji. Głównie chodzi mi o to by zdobyć tą wiedzę prawniczą, która mnie interesuje. Najbardziej karnoprawna - a taką tam własnie można wybrać.  Jednolite studia wydłużą mi czas o 2 i pół roku - bo trzeba to robić od początku. Tu zdobede dyplom magistra i w tym samym czasie mogłabym zrobić jeszcze jakieś podyplomowe w tym kierunku - co jeszcze bardziej poszerzy moją wiedze. A wiadomo - podyplomowe to już typowo kierunkowe studia.

 

Wydaje mi się, że spróbowac warto - ale poczytam jeszcze o tym kierunku w jakiś informatorach.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

P.S nie wiecie czy gdzieś jeszcze w Polsce jest ten kierunek czy tylko na UWr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopoodbnie tylko na UWr bo to taki dziwny twór. Coraz więcej takich powstaje na wydziałach prawa, a to prawo medyczne a to prawo gospodarcze, na każdym wydziale nazywa się to inaczej.

 

Faktycznie może poszerzyć wiedzę ale tak jak mówie, nie daje szans na aplikację i rozwój w dziedzinie prawniczej. Tylko zdobycie wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie jest na II stopniu kierunek Prawno - Menadżerski prowadzony przez Wydział Prawa i Administracji na UMCS: http://www.studia.net/uczelnie-studia/5707-uniwersytet-marii-curie-sklodowskiej-w-lublinie-wydzial-prawa-i-administracji

może on Cię zainteresuje?

 

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Czytałam opis - równie ciekawy kierunek - z tym , że Lublin dla mnie za daleko - ciężko byłoby dojeżdzać - a przesiedlić się nie mam teraz szans. Na 99%  wybiorę ten kierunek z Uniwersytecie Wrocławskim - plus, że mam to na miejscu, choć znając życie - będzie też sporo przyjezdnych studentów. No ale tak to chyba sie "zawsze".

 

Łukasz - własnie taki mam cel - poszerzyć wiedzę własną, tym bardziej, że jak to mówią - "nieznajomość prawa szkodzi...". A tu można wybrać konkretną dziedzinę prawa - np. karnoprawną - w której GŁÓWNIE będziemy się szkolić. Jak uda mi się załapać jeszcze na ten semestr to dam opinię jak ten kierunek wygląda w praktyce. Póki co raz jeszcze dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście w Dziale "nasze kierunki studiów". Bardzo mało osób studiuje ten kierunek i każda informacja bedzie cenna

 

OK, tak zrobię, dzięki raz jeszcze. Idę z pozytywnym nastawieniem - więc mam nadzieję, że wszystko będzie OK i że to dobra inwestycja. Pozdrowienia dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było prawo 2,5 letnie i byłem na pierwszym roku to prawie połowa grupy z jednolitych przepisała się na 2,5 letnie (mowa o tych co mieli licencjat z innego kierunku - a trochę takich osób było). Polski System Prawny jest teraz często poruszanym tematem wśród koelgów np z administracji czy ekonomii który studiują ze mną na wydziale. Szczególnie po licencjacie z administracji są pomysły wybrania PSP jako studia magisterskie, głównie ze względu na to, że na Administracji - nie wiem jak na innych uczelniach - ale na UWr niektóre przedmioty pokrywają się z prawem... Czyli na administracji posiadamy też wiedzę stricte prawniczą. Fakt faktem PSP nie daje możliwości aplikacji, ale jako uzupełnienie wiedzy kierunkowej już (bo wybiera się dziedzinę prawa na PSP) po administracji - wg.  mnie jak najbardziej i to jedna z lepszych propozycji nowych kierunków studiów na UWr w ciągu ostatniego czasu. Sam gdybym był na Administracji to bym zrobił z tego magistra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do administracji nie jest tak źle, jednak porównując go do prawa, to nie daje możliwości aplikacji.

 

W stosunku do administracji:

Administracja daje zdecydowanie szerszą wiedzę i dzięki temu szersze możliwości zatrudnienia. PSP odnosi się jedynie do prawa, a z tego co wiem Podyplomówki z zarządzania porusza jeszcze kwestie pracy administracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do administracji nie jest tak źle, jednak porównując go do prawa, to nie daje możliwości aplikacji.

 

W stosunku do administracji:

Administracja daje zdecydowanie szerszą wiedzę i dzięki temu szersze możliwości zatrudnienia. PSP odnosi się jedynie do prawa, a z tego co wiem zarządzanie porusza jeszcze kwestie pracy administracyjnej.

 

Tzn powiem tak. Według mnie już robiąc 3 lata (licencjat) z Administracji można posiąśc wiedzę która przyda się w pracy w Urzedzie, organach Administracji itp. Wiem natomiast, że rozumienie tekstów prawnych i umiejętność ich formułowania w Administracji jest niesamowitą zaletą u pracownika, a ciężko o dobry poziom takiej wiedzy po studiach Administracyjnych, gdzie według mojej wiedzy konstrukcja tekstów prawnych jest pominęta. (jeśli się mylę proszę o sprostowanie). Świetnym rozwiązaniem było 2,5 letnie prawo które zawierało w swoim programie taki przedmiot a jak mniemam - Polski System Prawny musi mieć coś podobnego.

 

W porównania do prawa - OK, niejako blokada jeśli chodzi o aplikację, ale Administracja + PSP super sprawa, ze  względu na choćby powyższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.