Skocz do zawartości
marekss1

Informacje o studiach niestacjonarnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku wybierany się na studia.

Wysłałem już zgłoszenie na rekrutację.

Wybierany się na studia na AHE w Łodzi na kierunek grafika.

Ze względów na moją niepełnosprawność i koszty dojazdów i zakwaterowania zdecydowałem się na studia niestacjonarne przez PUW.

Chciałem się Was zapytać czy ktoś z Was studiował w takim trybie? Jak to wygląda w praktyce?

Poza tym chciałbym się zapytać jak to jest. No bo ją będę miał przedmioty również z grafiki komputerowej. I nie wiem czy ewentualnie potrzebne programy czy coś w tym stylu muszę sam zakupić czy oni to zapewniają?

No bo na studiach stacjonarnych to studenci maja wszystko na miejscu. A jak jest w tym przypadku?

Co jeszcze ewentualnie powinienem wiedzieć o tych studiach?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie AHE w ostatnich latach się bardzo zmieniło i zainwestowało w rozwój. Rozwinęło platformę PUW. Postaram się do nich napisać i odpowiedzieć na Twoje pytania.

 

No właśnie do studiowania tam zachęciła mnie ich oferta. Jest naprawdę bogata. Na początku się wachałem, ponieważ wiele negatywnych opinii przeczytałem o AHE. Ale po przeglądnięciu ich strony i oferty, pomyśałem, że warto się do nich zapisać.

 

Tylko właśnie nigdzie nie znalazłem informacji jak to jest z potrzebnymi do nauki programami czy ewentualnie sprzętem. A nie wiem jak to jeszcze dokładnie będzie wyglądało.

No bo studenci na miejscu mają przecież do dyspozycji wszelkie sprzęty i oprogramowania, z których mogą korzystać. Gdzieś nawet widzialem filmik na którym studenci na komputerach przy pomocy tabletów graficznych malują przedstawioną im scenę. I przez to jestem ciekaw jak to wygląda w przypadku studiów niestacjonarnych,

 

Dzięki za to, że zapytasz ich o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre uczelnie niepubliczne są bardzo innowacyjne i AHE chyba robi pod tym kątem sporo dobrego

To prawda. Ja mieszkam niedaleko Jasła na Podkarpaciu. I tam niby jest AHE ale jako zamiejscowy ośrodek dydaktyczny. I w związku z tym nie ma on zbyt bogatej oferty. Poza tym nie ma takich dofinansowań i niewiele oferuje, z tego co słyszałem.

Dlatego wybrałem AHE w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedz:

 

Otrzymujesz dostęp do platformy zdalnego nauczania, na której umieszczone są
materiały dydaktyczne, zadania, testy, quizy, tematy do dyskusji na forum
oraz zakresy wymagań.
Komunikujesz się z wykładowcą oraz kolegami z roku poprzez forum dyskusyjne,
czat oraz e-mail.
Uczelnia dysponuje oprogramowaniem  Adobe oraz Autodesk (3dmax).Na zjazdach
studenci mają dostęp do pracowni komputerowych. Program Autodesk jest
darmowy dla studentów, Adobe natomiast udostępnia 30 dniową wersję próbną
poszczególnych programów. Sugeruję korzystanie z tutoriali i wersji próbnej
w momencie realizacji zadań. Programy, które poznają studenci w pierwszym
roku to Ilustrator, Indesign i Photoshop.
W drugim roku zaczynacie pracę w 3dmax. Jako grafik, na początku
potrzebujesz umiejętności posługiwania się programem wektorowym i
bitmapowym. Do celów projektowych można używać gimpa, który jest
zamiennikiem photoshopa (bitmapowy), lub corela (wektorowy, płatny). Jako
realizację projektu wystarczy przedstawić plik pdf lub tiff.
Zjazdy na PUW-ie odbywają się 2-3 razy w semestrze.
Egzaminy zdajesz w siedzibie Uczelni.


Idealna forma studiowania dla osób niepełnosprawnych, więcej informacji
znajdziesz tutaj:
http://www.przyjaznestudia.pl/przyjazna-uczelnia/39/polski-uniwersytet-wirtu
alny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe ma obecnie ofertę dla studentów - wszystkie narzędzia w tym Ilustrator w abonamencie na rok za około 200 euro. To w sumie jakieś 800 pln. Jeśli stać Cię na studia na uczelni publicznej - to chyba nie powinien być duży kłopot? A jeśli jest, zawsze możesz napisać do Adobe, jest szansa że zasponsorują niepełnosprawnego studenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, Adobe ma promocję dla studentów. Wszystkie programy adobe w abonamencie. Płaci się po 20 euro na miesiąc.

 

Łukasz, mógłbyś podać przykładowe zamienniki tych programów? Wiem że PS można zastąpić Gimpem. To mi nawet pani dziekan pisała.

 

Sebastian, To, że idę studiować na uczelnię publiczną nie oznacza że mnie na wszystko stać. Tam będę musiał płacić tylko czesne 490. A i to prawdopodobnie będzie ze stypendium jak je uzyskam.

A myślisz że Adobe byłoby takie chętne pomóc. Nigdy nie pisałem to żadnej firmy w tego typu sprawach. Co powinienem im napisać? Jak ich o to poprosić? Bo nie wiem jak miałbym to napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sebastian, To, że idę studiować na uczelnię publiczną nie oznacza że mnie na wszystko stać. Tam będę musiał płacić tylko czesne 490. A i to prawdopodobnie będzie ze stypendium jak je uzyskam.

A myślisz że Adobe byłoby takie chętne pomóc. Nigdy nie pisałem to żadnej firmy w tego typu sprawach. Co powinienem im napisać? Jak ich o to poprosić? Bo nie wiem jak miałbym to napisać.

 

Napisz przede wszystkim o tym, że jesteś niepełnosprawny i że studia są dla Ciebie szansą na zdobycie niezależności, rozwoju kreatywności. Napisz jaki jesteś osobowościowo, o swoich zainteresowaniach. Napisz, że uważasz oprogramowanie Adobe za najlepsze w swojej klasie. I że na pewno nie chcesz korzystać z piratów, ale oryginały przekraczają Twoje możliwości finansowe. I że jeśli nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do legalnych, to może to uniemożliwić korzystanie ze studiów na odległość. I że jeśli zgodzą się, to zezwolisz na wykorzystanie swojego wizerunku w działalności public relations firmy jako przykład CSR czyli działalności biznesowej odpowiedzialnej społecznie. Nie wiem czy pomoże ale warto spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zaraz do nich napiszę.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Sebastian, a to w razie by się zgodzili to ja będę musiał napisać do redakcji www.Studia.net?

 

I czy wiecie może na jaki adres a-mail mam do nich napisać? Bo szukam na ich stronie ale tam jest tyle kontaktów, że nie wiem gdzie pisać.

Edytowane przez marekss1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to szansa, że adobe się zgodzi dać atrakcyjną cenę lub nawet zasponsorować program, ponieważ wiele firm teraz próbuje ocieplić swój wizerunek. Nie jestem grafikiem więc nie znam żadnych zamienników tego programu. Sam kiedyś korzystałem z programów do obróbki zdjęć i wiem, że zamienników było bardzo dużo i zamiast korzystać z drogich programów korzystałem z darmowych zamienników np. xnview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zaraz do nich napiszę.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Sebastian, a to w razie by się zgodzili to ja będę musiał napisać do redakcji www.Studia.net?

 

I czy wiecie może na jaki adres a-mail mam do nich napisać? Bo szukam na ich stronie ale tam jest tyle kontaktów, że nie wiem gdzie pisać.

Już się redakcja zgodziła :) daj znać jak się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.