Skocz do zawartości
Anitaxx

Rozbieżne kierunki, pedagogika wczesnoszkolna czy bezpieczeństwo narodowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Mam duży dylemat i sama nie potrafię sobie z nim poradzić... Nie wiem co wybrać, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, czy bezpieczeństwo narodowe? Po obu kierunkach jest średnia szansa na znalezienie od razu pracy, ale myślę że mniejszym złem będzie ta pedagogika. Po bezpieczeństwie nie ma się nawet konkretnego zawodu... A policjantką nie chcę być, myślałam raczej o pracy biurowej w policji, ale do tego to chyba nawet studia nie są potrzebne... także co wybrać? W niczym innym siebie nie widzę, niż praca biurowa lub przedszkolanka/nauczycielka 1-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz predyspozycje do pracy z dziećmi? byłaś instruktorką zuchową, pracowałaś jako wychowawca na kolonii? ktoś, kto ma serce do pracy z dziećmi - na pewno powinien już mieć za sobą podobne doświadczenia :) a jeśli masz ukierunkowania na bezpieczeństwo narodowe to może działałaś w ochotniczej straży pożarnej, bawiłaś się w survival... popatrz w swoją przeszłość a zobaczysz najlepszą dla siebie przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Mam pytanie dotyczące pedagogiki. Czy orientujecie się może w kwestii podyplomówki po tym kierunku? Czy po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku pedagogika mogę rozpocząć podyplomowe z języka niemieckiego i później nauczać w szkołach? Czy tylko Podyplomowe.Studia.net z tego języka wystarczy, by pracować z uczniami? (Chodzi mi tylko o kwestie prawne czy to dozwolone, ponieważ zdaję sobię sprawę, że cięzko jest znaleźć zatrudnienie) Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za uwagę! Odpowiedzi na nurtujące mnie pytania szukałam w różnych źródłach. Spotkałam się również z informacją, że osoba z wykształceniem pedagogicznym i podyplomówce z jęzka, posiadająca dodatkowe certyfikaty może nauczać nawet w gimnazjum. Co Pan o tym sądzi? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Zapraszam do wypełnienia ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRtJzhdh7B2ZScwDXJRPwOtQMdcs-dELeMxMi32K4Pa5Vy7g/viewform   Dziękuję za poświęcony czas.
    • Nie potrafię zdecydować się na jeden z kierunków, bo obawiam się kilku rzeczy. Jestem osobą dokładną, sumienną. Nie lubię pracować z ludźmi, w przyszłości wolałabym pracować indywidualnie. Z jednej strony chciałabym ukończyć studia typowo ścisłe/inżynierskie, ale boję się, że nie dam rady i wykończę się przy tym psychicznie. Pod uwagę biorę matematykę/analizę danych/informatykę. Matematykę lubię, ale nigdy nie byłam żadnym pasjonatem czy geniuszem, na rozszerzeniu bez problemu dawałam radę na 4-5, ale to głównie zasługa mojej ciężkiej pracy no i nauczyciela. Teraz boję się, że mogłabym sobie zwyczajnie nie poradzić. Owszem, jestem osobą ambitną i pilną, ale gdy coś mnie przerasta, zwyczajnie wolę odpuścić niż zniszczyć sobie psychikę.  Informatyka jako kierunek wydaje mi się niby łatwiejsza niż matematyka, ale za nią z kolei nigdy szczególnie nie przepadałam ani nie miałam dużej styczności (klasa podstawowa). Rodzina namawia mnie na finanse i rachunkowość, ale perspektywa pracy w banku niezbyt mnie satysfakcjonuje. Mam wrażenie, że studia ścisłe zapewniłyby mi większą stabilność jeśli chodzi o pracę. Nie jestem jednak umysłem typowo ścisłym i stąd moje  wątpliwości. Czy ktoś mógłby doradzić mi coś sensownego w tej kwestii?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.